Skocz do zawartości

Polskie wydanie

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sorkvild

Kapitan

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 postów
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 03 wrzesień 2017 - 15:15

Jak myślicie czy tematu podejmie się jakiś polski wydawca bądź czy Egosoft zleci taką wersję?
Czasy, gdy tłumaczyło się gry na zasadzie wolontariatu się skończyły i nie sądzę by jakiś poważny człowiek miał tracić swój czas by robić coś za darmo by dopisać sobie to do portfolio. Tak właśnie było z grami X2 oraz X3 Reunion, gdzie chłopaki odwaliły świetną robotę tłumacząc grę często w sposób kreatywny by zachować klimat, a ze strony Egosoftu zostali poklepani po ramieniu. Tłumaczeniem TC zajęła się Cenega, zaś AP nie wiem kto, sam deklarowałem pomoc przy pracy to wysoko postawiony pracownik forum powiedział mi, że to bardziej wolontariat i jak coś to kopia gry, serio :| Tak to ogółem świetnie poszło, że XR nie doczekał się wersji polskiej, ale chińskiej już tak.
Na pewno polska wersja gry wzbudziłaby spore zainteresowanie wśród graczy, co przełożyłoby się na zapytania w sieci, aktywność społeczności i w efekcie na zysk dla producenta i wydawcy. Tylko czy "tam" ktoś to w ogóle kuma?

#2 Peroox

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisano 03 wrzesień 2017 - 21:09

Myślę, że trzeba by poruszyć sprawę odpowiednio wcześnie na forum egosoftu, ale pewnie trochę będzie zależeć od aktywności polskiej cześci forum egosoftu, bo firma może na tej podstawie poczynić pewne założenia.

Jest na tyle dużo czasu do wydania, że można coś osiągnąć, zwłaszcza jeżeli liczą na dobrą sprzedaż nowego produktu. Nie wiem jak mocno przeliczyli się przy X:Rebirth, ale teraz na 100% będą chcieli osiągnąć większy sukces przy wydaniu gry. Nie zaszkodzi wywrzeć trochę nacisku na naszą wersję językową.

#3 szczekan

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 191 postów
  • LokalizacjaPodbeskidzie
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 05 wrzesień 2017 - 11:22

Moim zdaniem mało prawdopodobne. Jeśli już, to raczej znowu będzie to zasługa nielicznych, zapalonych polskich graczy. Ciekaw jestem ilu graczy w Polsce gra w "iksy", ale obstawiam, że zebrani na wykresie kołowym tworzyliby bardzo wąską i egzotyczną część "torcika". Główny nurt to proste (coraz prostsze? bo na smartfony...) gry.

#4 housik

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Rasa: Khaak
  • Gram w: X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 12 wrzesień 2017 - 19:26

Gry X to zawsze była nisza. To czy jakiś nasz wydawca zainteresuje się, zależy od przyjęcia na zachodzie X4. Tak przy okazji ile mogłoby kosztować spolszczenie gry (teksty), może prościej byłoby zebrać się jako społeczność, niż czekać na polskiego wydawce.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych