Skocz do zawartości

Stawianie kompleksu


Sparhawk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie może banalne ale pytam z ciekawości.

Kiedy stawiam fabrykę to teoretycznie mogę kazać transportowcowi wyrzucić ją na konkretnym miejscu. Problem w tym że nie zawsze się słucha. Pomijam różnice rzędu kilku kilometrów. Ale nie drugi koniec sektora. No błagam. A kiedy chcę postawić kolejną fabrykę obok pierwszej to często też się to nie udaje. Rozkaz lotu do danej pozycji i wyrzucenia stacji właśnie ta. Nie skutkuje. Nie zawsze. Do tego stopnia że stacje nie dają się połączyć w kompleks. A kiedy dają to polaczenie wygląda jak wąż ogrodowy. Teoretycznie mogę wczytać i wyrzucić jeszcze raz w nadzieji że teraz pójdzie dobrze. Ale jestem estetą i denerwuje mnie takie coś. A przy 5-6 stacjach ten kompleks potrafi ciągnąć się wężykiem przez pół sektora... Czy ja coś robię źle?

Z góry przepraszam jesli była już taka sprawa poruszana i przeoczyłem ją szukając. Dzieki za podpowiedzi/wypowiedzi/komentarze 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary temat, poszukaj na forum bo wiele razy poruszany. Przeczytaj też instrukcję do gry.

Tak nawiasem, statek przenoszący stacje może być w dowolnym miejscu w sektorze, nie koniecznie w tym gdzie stawiasz stacje, a wręcz nie powinien tam być.

Pamiętaj o trzeciej współrzędnej na mapie (wysokości) ona też jest wymagana przy łączeniu w kompleksy.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w takim razie stawiam transportowca w jakiejś tam odległości od stacji a nie w pobliżu. Ok.

Ale czy mam możliwość ręcznego wpisania współrzędnych do wyrzucenia stacji? Czy tylko mogę zaznaczyć jako punkt zrzutu lokalizację tej pierwszej? No nic... Będę przeszukiwać forum. Dziękuję 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. I przepraszam jesli było (nie znalazłem). Czy jest gdzieś baza danych zawierająca informacje o produkcji fabryk? Ile surowców potrzebują na wyprodukowanie określonej ilości produktu i ile czasu zajmuje jeden cykl. Oczywiście nie zagłębiam się już w detale typu nasłonecznienie sektora, zawartość minerału w asteroidzie czy surowce dodatkowe ale chociaż takie podstawowe dane by się przydały do opanowania kompleksów na szerszą skalę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2017 o 08:25, Sparhawk napisał:

Witam. Pytanie może banalne ale pytam z ciekawości.

Kiedy stawiam fabrykę to teoretycznie mogę kazać transportowcowi wyrzucić ją na konkretnym miejscu. Problem w tym że nie zawsze się słucha. Pomijam różnice rzędu kilku kilometrów. Ale nie drugi koniec sektora. No błagam. A kiedy chcę postawić kolejną fabrykę obok pierwszej to często też się to nie udaje. Rozkaz lotu do danej pozycji i wyrzucenia stacji właśnie ta. Nie skutkuje. Nie zawsze. Do tego stopnia że stacje nie dają się połączyć w kompleks. A kiedy dają to polaczenie wygląda jak wąż ogrodowy. Teoretycznie mogę wczytać i wyrzucić jeszcze raz w nadzieji że teraz pójdzie dobrze. Ale jestem estetą i denerwuje mnie takie coś. A przy 5-6 stacjach ten kompleks potrafi ciągnąć się wężykiem przez pół sektora... Czy ja coś robię źle?

Z góry przepraszam jesli była już taka sprawa poruszana i przeoczyłem ją szukając. Dzieki za podpowiedzi/wypowiedzi/komentarze 😀

Jak już pisał Yacek, uważaj na wszystkie 3 współrzędne. Jeśli jakieś obiekty (statek, asteroida, inna stacja) są zbyt blisko punktu w którym chcesz postawić fabrykę to czasem gra właśnie tak wariuje i ląduje ona w zupełnie losowym miejscu.

Ja zwykle stawiam kompleksy tak:

1. zaznaczam fabrykę A względem której chcę ustawić nową

2. ustawiam widok na nią i trochę oddalam/obracam kamerę (będzie później cały czas w tle i będę miał rzeczywisty podgląd tego gdzie co ustawiam)

3. wybieram opcję budowy stacji

4. centruję na mapce kursor na fabryce A, klawiszami 2/4/6/8 na klawiaturze numerycznej ustawiam nową fabrykę tak, aby nie kolidowała z żadnym obiektem (pamiętając o wszystkich osiach) i potwierdzam klawiszem enter

Co do bazy danych fabryk- poszukaj kalkulatorów kompleksu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 5.04.2017 o 14:47, Sparhawk napisał:

Jeszcze jedno pytanie. I przepraszam jesli było (nie znalazłem). Czy jest gdzieś baza danych zawierająca informacje o produkcji fabryk? Ile surowców potrzebują na wyprodukowanie określonej ilości produktu i ile czasu zajmuje jeden cykl. Oczywiście nie zagłębiam się już w detale typu nasłonecznienie sektora, zawartość minerału w asteroidzie czy surowce dodatkowe ale chociaż takie podstawowe dane by się przydały do opanowania kompleksów na szerszą skalę

Może się przyda? https://www.youtube.com/watch?v=xcuWa51ed1k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...