Skocz do zawartości

Witam


Xor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Kiedyś miałem płytkę z X3 Reunion, lecz nie wiem gdzie mi ją wiatr posiał, czy kumplowi dałem/wywaliłem... kij wie.

W każdym razie obecnie gram sobie w X-Tension zakupioną niedawno poprzez platformę Steam, jest to aktualnie jedyna gra z świata "iksów" którą posiadam i jakoś bardziej mi się podoba niż X3 R, nie wiedzieć dlaczego 😉

Grywa ktoś czasem w to czy jestem archeologiem? 😉

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na tym pradawnym forum!

Obyś został na dłużej z nami i pomagał tchnąć nowe życie tutaj 😛

Całkiem niedawno, bo może z 2 miesiące temu zacząłem odświeżać stare X'y, dzięki temu cudeńku w moich brudnych łapskach:

Spoiler

I powoli będę w sumie zabierał się za Tension, a dzięki Twojemu postowi chyba jeszcze szybciej niż planowałem 😁.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda 😁 Dlatego z BTF nigdy specjalnie nie mogłem dłużej posiedzieć, bo jednak po doświadczeniach z późniejszych X'ów także zaczęło mnie to już nudzić, a do tego doszła rozgrywka, która jakoś specjalnie też mnie do siebie nie przyciągnęła, aczkolwiek sentyment pozostał i chociażby na trochę raz na ruski rok ten artefakt odpalę 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinieneś dać trochę czasu X3:TC. Jak dla mnie Reunion tak właściwie nie jest niczym ciekawym , natomiast TC moim zdaniem jest najlepszą pozycją w gronie X'ów. Może to przez sentyment, bo jednak to dzięki tej części odkryłem X'y, a może faktycznie jest tak jak piszę i TC jest najbardziej udanym dzieckiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, na razie w klimat wejdę, potem X2, co do trójki będę musiał pomyśleć, bo przyznam że nie bawi mnie instalacja skryptów także mam nadzieję że niemodowany produkt mnie zadowoli, chociaż brak kokpitu chyba będę musiał wyeliminować 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TC grałem głównie bez skryptów, bo tak jak pisałem nigdy wcześniej nie miałem styczności z tą serią, a pojęcia skryptów do X3 czy tego forum przez bardzoooo długi okres czasu były mi nieznane. Czysta gra jest sama w sobie warta uwagi, wiadomo. Tak naprawdę nawet gdy już obeznałem się z tabu skryptów itp. to jedyny jakiego używałem był na napęd skokowy, który pozwalał skakać w wybrane miejsce sektora, a nie poprzez bramy skokowe. Po wielu setkach godzin, nie mając już za bardzo co robić w grze, postanowiłem zainstalować większą modyfikację Xtended Terran Conflict (XTC), która w sumie pozwoliła mi na dalszą zabawę praktycznie od nowa, dodając nowe statki, uzbrojenie, sektory itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem pograć dłużej X-BTF, w końcu tu się wszystko zaczęło, ale to juz nie rok 2000 (kiedy pierwszy raz w to grałem - demo na płycie Cd Action!) Dziś wizualnie gra jest odpychająca jak wiele tytułów 3d z przełomu 99/00. Jeszcze gdyby gra wspierała rozdzielczość full hd na teraźniejszy standard wyświetlania to by przeszło, bo patrząc na kwadrat 4:3 w rozdziałce 800x600 z pasami po bokach... Nie mniej jednak miło wspominam tą inercję modelu lotu. Z kolei śmiało polecam sięgnąć po X2, które wyśmienicie się zestarzało i na dodatek obsługuje współczesne rozdzielczości. Jakoś rok,dwa temu sam kończyłem ten zacny tytuł i bardzo miło wspominam powrót. Po iluś tam latach to było coś, człowiek wszystkiego musiał nauczyć się na nowo. Co, gdzie, jak, na czym zarobić, wertowanie archiwalnych postów na polskim Ego celem przyswojenie wiedzy tajemnej. Celem było skończenie fabuły, dochrapanie się do Rybołowa, jakiejś fabryczki dwóch i rozkręcenie sieci handlowców. Było fajnie. Jak dla mnie to najbardziej spójny i dopracowany produkt Egosoftu. Swoją drogą witaj na forum 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, wizualnie X-T mnie w ogóle nie odpycha, a wręcz pociąga mnie ta "kreska" [i chyba w przyszłości zaopatrzę się też w BTF] (podobnie jak Duke Nukem 3D czy Doom 1 i2), Co do X2, zamierzam zakupić po wypłacie gdyż jest wiele innych możliwości które by mi się w X-T przydałyby, prawdopodobnie X2 będę bardziej woleć od X3 gdyż nie muszę moda wgrywać by mieć kokpit co jest dla mnie rzeczą niemal obowiązkową 😉 Może przekonam się do X3 ... czas pokaże, jak wspominałem, miałem kiedyś płytkę z X3 Reunion (bodajże z Komputer Świata) także temat mniej więcej kojarzę choć skleroza boli w młodym wieku (rocznik94).

Nawet nie wiem czy miałem tu konto albo jeszcze jest... nie pamiętam nicka xP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...