Skocz do zawartości

W końcu - pracujemy nad X4.


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co zapowiadają to będzie świetna gra, oby im się udało.

Dla mnie tylko jeszcze jeden smaczek, żeby okręty liniowe były bardziej zbalansowane niż w X:Rebirth, bo różnica siły ognia między cięższymi pancernikami, a tymi lżejszymi była masakryczna. No i oczywiście bardziej klasyczne kształty niż kolorowe nie wiadomo co, przynajmniej w jakiejś rozsądnej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to w XR jest bo nie zdecydowałem się na zakup mimo darmowego weekendu - nie podobało mi się. Ale różnica pomiędzy ciężkim a lekkim powinna być wyraźna, tak jak i różnice w prędkości i zwinności. Wpadłem za to na pewien pomysł. Wiadomo, że iXy nie są do multiplayera, ale idea jest taka - wyobraźmy sobie, że na jakimś etapie gry zaczyna cię być stać na wyekspediowanie statku - nazwijmy to na misję. Płacisz, kupujesz, wyposażasz i wysyłasz na ....zewnęterzny serwer, gdzie razem z innymi graczami tłuczesz ksenków, albo walczysz w klanie. Przegrywasz? Tracisz statek i kasę która w niego poszła. Wygrywasz? Dostajesz jakiś fant, nividium, cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że parę rzeczy, które sporej części graczy przeszkadzały w X:R teraz nagle jest OK 😉

Co do polskiej wersji- nie wiem jak było ze sprzedażą Rebirth w Polsce, a to pewnie byłby jeden z czynników decydujących o tym czy Cenega czy CDP mogłyby się zdecydować na poważniejsze prace przy spolszczeniu kolejnej gry z serii.

Tak czy siak trzymam kciuki i mam nadzieję, że uda im się wydać naprawdę dobrą grę. Rebirth jest OK tylko w wielu aspektach można poczuć brak końcowych szlifów. Ale to już wina małego zainteresowania/niechęci społeczności do gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczekan grając na początku kampanii widziałem jak 2 okręty klasy L typu Heavy Sul "walczyły" z jednym XL Taranisem (walka Hearts of Albion z Plutarchem), Ten drugi nawet nie został żadnego uderzenia w tarcze, a oba okręty klasy L były już wrakami. Później tylko to wrażanie się pogłębiło jak zobaczyłem moc statków z Omicron Lyrea czy Xenońskich okrętów. W X3 było nie do pomyślenia żeby nawet fregata w walce z Valhallą została zniszczona zanim zada jakiekolwiek obrażenia.

Trochę mnie to odrzuciło przy planowaniu rozbudowy floty, bo nagle okazało się że inwestowania w tańsze liniowce nie ma sensu bo jakiekolwiek starcie z cięższym capitalem powoduje że statek wyparuje zanim w ogóle będzie myślał o ucieczce. Jedynie fregaty typu Balor był ok bo miały wyrzutnie torped mające lepszy zasięg, ale i tak zamiast ich kupować to po prostu przejmowałem abordażem.

Prowler o jakich rzeczach mówisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X:Rebirth nie był grą nie wiadomo jak złą. Po prostu odbiegł mocno od tego, co gry X zapoczątkowało i wyróżniało przez co został szybko znienawidzony, a wydanie niedokończonego produktu, bo inaczej tego nazwać nie można, było tylko kolejnym gwoździem do trumny. Mam nadzieję ze w X4 się odbiją i zrekompensują. Podoba mi się fakt, że otwarcie krytykują się za pewne rzeczy związane z X;R i może rzeczywiście dało to do myślenia. Gdyby okazało się możliwe wprowadzenie w końcu multiplayera w to ogromne uniwersum, a chociaż jego daną część, gra byłaby bliska ideałowi. Nawet opcja CO-OP'a byłaby czymś fantastycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2017 o 21:56, Peroox napisał:

szczekan grając na początku kampanii widziałem jak 2 okręty klasy L typu Heavy Sul "walczyły" z jednym XL Taranisem (walka Hearts of Albion z Plutarchem), Ten drugi nawet nie został żadnego uderzenia w tarcze, a oba okręty klasy L były już wrakami. Później tylko to wrażanie się pogłębiło jak zobaczyłem moc statków z Omicron Lyrea czy Xenońskich okrętów. W X3 było nie do pomyślenia żeby nawet fregata w walce z Valhallą została zniszczona zanim zada jakiekolwiek obrażenia.

Trochę mnie to odrzuciło przy planowaniu rozbudowy floty, bo nagle okazało się że inwestowania w tańsze liniowce nie ma sensu bo jakiekolwiek starcie z cięższym capitalem powoduje że statek wyparuje zanim w ogóle będzie myślał o ucieczce. Jedynie fregaty typu Balor był ok bo miały wyrzutnie torped mające lepszy zasięg, ale i tak zamiast ich kupować to po prostu przejmowałem abordażem.

Prowler o jakich rzeczach mówisz ?

Głównie o autostradach, mniej przejrzystej mapie i łażeniu po stacjach (chociaż patrząc na ankietę na forum Egosoft tutaj dalej większość ludzi jest na nie). Ludzie narzekali też na wielkość samych stacji (dokowanie w różnych modułach), interfejs i sporo mniejszych detali związanych ze zmianami silnika i koncepcji X3 i Rebirth, ale na filmiku jeszcze nie widać czy i jak coś się w tym zakresie się poprawiło.

Swoją drogą oglądając ten trailer z XCON przypomniał mi się udawany niemiecki akcent z pewnego serialu 😉

https://www.youtube.com/watch?v=eHxTiMU0aLk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat funkcjonalność mapy poprawiła się od momentu, gdy grałem w czasie darmowego weekendu, przejrzystość w sumie nie pamiętam, ale jak ostatnio grałem to jakoś się przyzwyczaiłem, choć zmienianie sektora/systemu/układu na mapce było tragedia.

Mam nadzieję, że całość konsolowego interfejsu z X:R zostanie wywalona na śmietnik i nie zobaczymy go w X4 na PC. To jedna z tych rzeczy, których nawet mody nie naprawią.

Najgorsze w podstawce było to, że prawie wszędzie prowadziły autostrady i po za ich otoczeniem nie było po co zwiedzać przestrzeni, bo były dosłownie wszędzie. W Home of Light wyszło im już to lepiej. Nic jednak nie zastąpi klimatu z poprzednich x-ów gdy latało się od bramy do bramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...