Skocz do zawartości

W końcu - pracujemy nad X4.


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Firma w Wurselen w końcu potwierdziła nową grę, a także jej tytuł.

Pełna treśc newsa http://www.egosoft.com/x/xnews/201612_1_44News.html

Cytat

There is, however, also another project that we are working on and which is equally exciting to us: X4. It is still too early to talk about many details of this, and it doesn't even have a full name yet, but we are making good progress and I wanted to share a few words with you about what we have been doing in the last couple of years.

When we worked on X Rebirth we needed to make a lot of simplifications. We removed some features in order to be able to concentrate on others. But when X Rebirth was released, many fans expected it to be an "X4"; a game with most of the key features of the X3 games and then some. Since then, we have worked hard to make X Rebirth a better game, incorporating player feedback, continuing to develop the engine it is based on, and releasing many updates and expansions. However we also realise that there are still many unfulfilled wishes, some of which would require extensive changes that couldn't be implemented in the existing game. Many of these are things we would also like to see in a space game and these, along with the foundations laid by all the work and feedback that went into X Rebirth, have been the basis for the big project that we have been working on for the last few years: a real X4.

While I cannot say much about its features yet, what I can tell you about it so far is that it will allow you to fly many different ships, it will give you an all-new interface to manage large fleets, and it will give you full freedom when building stations from individual modules.

Please be patient with this and we promise to show some really cool things later in 2017!

Now, everybody, have wonderful holiday and a great new year!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patche do TC i AP o minorowym wręcz znaczeniu, a szkoda, bo wisi na forum Ego temat sprzed ponad roku, gdzie Bernd się pytał co gracze chcieliby widzieć w patchu. Tak jak myślałem, temat ukazał się zarzutką by ludzie rzucali pomysłami i pewnie co ciekawsze idee może wzięli pod uwagę przy pracach nad X4. Mnie natomiast ciekawi to z jakim modelem biznesowym wystartuje X4. Przy obecnych technologiach i możliwościach jakie oferują, a tym samym nakładach pracy jakie one wymagają wątpię byśmy dostali wszystko w jednej cenie. Doić tutaj nieźle mogą, każdy stateczek etc etc, są możliwości, aczkolwiek nie wydaje mnie się by nagle poszli w tę stroną by po wszystko wyciągać ekstra kasę, ale też nie czarujmy się wydanie X-R w początkowym stanie to był niezły skok na kasę 😁 Jeśli będą się pojawiać rozsądnie przygotowane DLC jak zaproponowali z X-R to nie będę oponował by za zapłacić tym bardziej jeśli przyczyni się do powstawanie lepszego contentu i żywotności gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tak było, jak na razie z zapowiedzi wygląda, że wiedzą czego chcą gracze (a przynajmniej weterani X-ów) co oznacza, że odrobili pracę domową. Poczekam jednak co z tego wyjdzie.

Szczególnie podoba mi się interfejs umożliwiający dowodzenie wielkimi flotami gwiezdnymi, bo to była największa bolączka X3 TC (AP jeszcze nie kupiłem 🙁 ), nie mówiąc już o wielokrotnie wspominanym motywie, gdzie kilka myśliwców niszczyło okręt klasy M2 bo taki system walki.

Oby tylko nie zrobili motywu z mnóstwem DLC (np. DLC pozwalające dowodzić okrętami liniowymi) bo to może być masakra. Miłoby było, gdyby otwarty świat gry dostępny był już w podstawce, a DLC/płatne patche wprowadzały dodatkowy content do gry, a nie rozszerzały ograniczenia podstawowej wersji gry.

Pytanie na koniec. Warto zakupić X:R z wszystkimi dodatkami jak będzie promocja czy można sobie grę odpuścić i lepiej kupić AP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2016 o 19:47, Peroox napisał:

Pytanie na koniec. Warto zakupić X:R z wszystkimi dodatkami jak będzie promocja czy można sobie grę odpuścić i lepiej kupić AP ?

Jeśli jeszcze nie miałeś okazji pograć, choćby w czasie darmowych weekendów na steam, to myślę, że warto. Przy dobrych wiatrach znajdziesz ją za 30-40zł, a oferuje całkiem sporo zabawy. Połatali ją na tyle, że można spokojnie i bezstresowo grać, a mody poprawiają największe bolączki.

A AP tak czy siak warto kupić 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że dłubią nad tym od czasów Rebirtha, to obstawiałbym premierę wczesnym 2018, ale tak jak mówisz zanim ogarnie się optymalizację... Swoją drogą to Rebirth dostał ostatnio jakieś sensowne ulepszenia, może warto trochę wreszcie ograć ten tytuł. Tylko jak przypomina mnie się chodzenie po portach i starcy w skafandrach to ciężko wzdycham xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.12.2016 o 12:25, Sorkvild napisał:

...Rebirth dostał ostatnio jakieś sensowne ulepszenia, może warto trochę wreszcie ograć ten tytuł...

To jest chyba jeden z większych błędów jakie Ego popełniło. Wydając coś tak niedopracowanego, wyciągając szybko łapska po kasę, jasne było, że będzie trzeba nad tym sporo jeszcze siedzieć, lecz konsumenci nie za bardzo chcą przecież czekać na to, aby w końcu móc pograć w dopracowaną grę (przecież za coś zapłacili, a cena mała jednak nie była). Jeżeli wrócą do udanego patentu jaki miał miejsce w poprzednich X'ach i nie zabiorą znowu nam całej tej przyjemności z oblatania każdego statku z osobna wedle własnych potrzeb to może być to obiecująca zapowiedź. Z chęcią bym nawet zajrzał do odpicowanego X3 pod względem graficznym jak i jakimiś fajnymi statkami czy nawet rasami.

Ale co jak co, przez to co stało się wraz z wydaniem Rebirtha będę dosyć sceptycznie podchodził do tego projektu, a to czy się odpłacą wyjdzie wtedy, gdy ujrzy on światło dzienne.

Cytat

...raczej od czasów Rebirtha X4 dłubało kilku gości w wolnej chwili...

A może zrobią nam niespodziankę i okażę się, że nad "X4" siedzieli już wcześniej niż po wypuszczeniu Rebirtha, a np. po wydaniu Albion Prelude. Może głupie ale nie ukrywam, że jednak jakąś tam nadzieję posiadam, że chłopaki z Ego jakoś się zrehabilitują i zapodadzą następną grę na kolejne SPOKOJNIE przegrane godziny, chociażby tak jak miało to miejsce w X3:TC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nad X4 musieli zacząć myśleć przed wydaniem TC. Studia developerskie często już tworzą nową grę lub jakieś podwaliny pod koniec prac nad obecnym projektem. Nawet Bernd z którymś z z wywiadów powiedział, że wczesne projekty były już w okolicach wydania TC, a Rebirth miał być równoległą grą konsolową, a nie pełnoprawym sequelem X3, potem coś się rypło i wyszło jak wyszło. X4 zniknął z tapety i cały zespół zaczął pracować nad wydaniem na PC abortowanego z konsoli X-R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

A coś bardziej realnego? I koniecznie AMD, niebiescy mnie nie przekonują i mam płytę pod AM3+, raczej zbieram na samochód więc średnio będzie jak odłożyć (szczególnie, że aktualne auto no wymaga jeszcze wkładu około 1000zł czyli pół wypłaty około)

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

PS. Mam 8GB RAMu i wydaje mi się, że 16GB na X4 to chyba przy maksymalnych obrotach, chyba, że content tak znacząco wzrośnie, że 16 będzie mało 😅 Może jakieś sugestie w którym roku można się spodziewać tego potwora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym cię niebiescy nie przekonują? Intel zostawia w tyle AMD jeśli chodzi o wydajność w grach, nawet żaden z tych nowych Ryzenów nie jest w stanie dorównać w testach odpowiednikom Intela.

Jeśli nie pracujesz z grafiką, montażem wideo, poważnych obliczeniach matematycznych poziom akademicki (tu faktycznie procesory AMD są duużo wydajniejsze) to odpuściłbym AMD i przesiadłbym się na Intela, który w grach i multimediach jest zdecydowanie lepszy. Moim zdaniem nawet jak zasadzisz na AM3+ najlepszy jaki możesz pod tę płytę procesor AMD to będzie za mało i chyba czas pomyśleć o poważniejszej modernizacji jak masz zamiar pograć w grę, która może ukaże się za rok czy dwa lata.

Z tego co widać wiele gier jest projektowanych na wyrost z mocno zawyżonymi wymaganiami. Jak było z Wiedzminem 3? Tylko użytkownicy platform z górnej półki mogli sobie te dwa trzy lata temu pozwolić na płynną grę. A dziś... Do grania w "wieśka" wystarczy nowy, budżetowy pecet z Pentiumem 4560 i kartą 1050ti by cieszyć się 50-60klatkami w fullhd przy b.wysokich detalach. Przez to żywotność gier i zainteresowanie nimi znacznie się wydłuża, gdyż ludzie powoli upgradują swe sprzęty, na wschodzie Europy (Ukraina,Białoruś, Rosja) z tego co mówił Iwiński z CDP patrząc na sprzedaż trymuje tam nadal Wiedźmin II, a przed Wiedźminem III dopiero świetlana przyszłość. Dziś pracują nad Cyberpunkiem i gdy się za rok dwa ukaże to ludzie jękną jak to było przy premierze Wiedźmina III 😀

Co do tego ramu, to na dziś żadna gra nie przekracza 8 giga razem z windowsem, ale są tytuły co potrafią dobić do 7-8 giga jak np. nowy Hitman czy Tomb Raider, więc warto mieć drugie 8 giga pod ręką. Z resztą to nie problem by dziś mieć 8 i za rok czy dwa dołożyć sobię drugą kostkę i mieć razem 16.

https://www.howtogeek.com/245245/how-much-ram-does-your-computer-need-for-pc-games/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, tego potrzebowałem, jeśli ukaże się za rok lub dwa, to będę miał pewność czy po kupnie samochodu i "odnowieniu" go zostanie kilka groszy na taki upgrade, AMD czasami zaskakuje, aczkolwiek co racja to racja, więcej rdzeniuff przyda się tylko do skomplikowanych obliczeń (render filmów na przykład), a napewno do wydania X4 podzespoły trochę ztanieją

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielordzeniowość już uwzględniona w Rebithu, ale wydajność w okolicach premiery nie powalała. Dziś jest lepiej po tych wielu patchach. Z kolei trzymałbym kciuki za wdrożeniem takich rzeczy jaki niskopoziomowe API Directx12 lub Vulkan, co przełoży się na lepsza wydajność karty graficznej i więcej fpsów w grze. To jest przyszłość, jeśli X4 miałby się opierać tylko na D11 to niezła kicha :/

Jak na razie lista lista gier wykorzystujących Vulkana i API zamyka się w liczbnie około 50... Hej, ale czy ktoś grał w tego nowego DooM'a przy użyciu Vulkana? Przecież z tymGra chodzi jak marzenie nawet na jakimś leciwym już sprzęcie.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_games_with_DirectX_12_support

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_games_with_Vulkan_support

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

XCon 2017 featuring XR VR and X4

To celebrate the release of the X Rebirth VR Edition and to revive an almost forgotten event, the XCon, we would like to invite you to the EGOSOFT HQ. You will get the chance to play the XR VR Edition and chat with the team about the history and future of the X-Universe. Additionally, you will be among the first to get an exclusive insight into our next project: X4.

If you would like to attend the XCon 2017, please let us know which date (26th/27th August 2017) would suit you best and apply for a seat on this webpage:

https://www.egosoft.com/x4/signup.php

Registration ends August 13th 2017. After this date we will inform you if you got a seat and send all the necessary information to find us.

Woohoo, ciekawe co z tego będzie.

Cytat

A new graphics engine – The X Rebirth VR Edition will be the first title by Egosoft to utilise our new in-house developed engine, based on the innovative new Vulkan technology.

Wygląda na to że Ego przesiada się na Vulkana, więc nie martwiłbym się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też trzymam kciuki, żeby im wyszło i żeby nie trwało to aż tak długo jak podejrzewam 😀. U mnie teraz za oknem paskudnie,leje, i robi się tak listopadowo. Wyobraziłem sobie, jak w przyszłości rozsiadam się wygodnie, odpalam kompa z X4 na podpiętym 70" oledzie (na którego powinno mnie stać za jakieś 2 lata), Basy w głośnikach tworzą miły, znajomy fundament, a ja zarządzam swoim ekonomicznym imperium 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...