Skocz do zawartości

- - - - -

Home Planet: ktoś widział, grał?

10 odpowiedzi w tym temacie

#11 kowal111

Kadet

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 14 lipiec 2016 - 14:32

Najpierw może sprostowanie dla Kapitana - nie tyle druga część co dodatek - Home Planet Playing with Fire. Przepraszam, mój błąd, właściwie jest to dość typowe DLC, trochę zmian, nowa kampania i tyle.

A w odpowiedzi dla Prowlera - cóż kierujemy się opinią osób o podobnych nam gustach. W końcu na tej stronie, forum gier X Rebirth dostał raczej kiepskie recenzje, zresztą na innych forach o grach też został raczej nisko oceniony. Wiem, że takie oceny zależą od ludzi którzy je piszą jeżeli jednak ktoś grał w Xy wcześniej i był zwolennikiem tego gatunku a Rebirtha ocenia źle to ufam, że są to wyważone oceny. Swoją drogą kiedy był ostatni wpis na forum Rebirtha? Nowsza gra a w zasadzie martwa a X3 nadal (choć ledwo) żyje. Fakt można pograć ale jak mówią Anglicy: czas to pieniądz, szkoda mi go marnować na coś co nie zapowiada się ciekawie. A moja osobista opinia o Rebirth została ukształtowana na podstawie wypowiedzi Egosoftu - gra podobna do X3 tylko z prostszym interfejsem i generalnie mówiąc uproszczona. Jak dla mnie brzmi to jak typowa "konsolizacja". Obsługa za pomocą kilku przycisków, jak najmniej komplikacji, kilka godzin gry i jestem starym wyjadaczem. Tylko że ja szukam czegoś wręcz przeciwnego. I to jest też powód dla którego nie wchodzę w sieciówki - powody wyłuszczyłem już wcześniej. Osobiście uważam serię X za chyba najbardziej udany space sim, a w każdym razie ostatnich lat, co nie znaczy że uważam, że nie ma ona wad. Skłaniał bym się do jeszcze większego skomplikowania i powiązania różnych aspektów gry, większej zależności ekonomicznej i generalnie trudności (choćby przez wyższe ceny, choć to nie tyle one są problemem co idiotycznie wysokie nagrody za misje). Rzuciłem wyżej taką nazwę -Kinetic Void względna nowość, bez planów wydania w Polsce, coś w guście X, niezależna (chyba) firma, sądząc po tym co się dzieje kompletna klapa. Grał ktoś? Bo mam ogólnie wrażenie, że cały gatunek stanął i niewiele się w nim dzieje.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych