Skocz do zawartości

Pomocy!- Wszędzie wrogowie! Inwazja Khak


Gość Anonimowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacząłem grać ponownie w X3:Tc i powiem tyle, lecę sobie przez Omicrone Lyrae i patrzę a tu w ciul Khak zwiadowców i 2x Khak Niszczyciel (M2) patrzę a ci zniszczyli Argoński dok zaopatrzeniowy i zaczynają dobierać się do stoczni, uciekam ( latam Xenońskim L ) do Treasure Chest a tu to samo tylko zamiast Niszczycieli 2x Lotniskowiec Khak (fajnie wyglądają 😛 ), ale co ja mam robić, niszczą mi save i nw jak go uratować jakieś pomysły? Cokolwiek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od podstawo pytania. Grasz na jakichś modach lub skryptach?

Jak zaczynałem grać w X3:TC, na czystej nieskrytykowanej grze miałem podobny atak Kha' tylko, że na Treasure Chest, a więc tam nie zniszczyli żadnego doku lub stoczni tylko jakąś fabryczkę i zniknęli sami z siebie. Tak czy inaczej latając jeszcze w Szabli, we mgle i nie ogarniając jeszcze gry i świata natknąłem się na lasery Lotniskowca. Więc wiem, że takie rzeczy mogą się dziać i na podstawce.

Co możesz z tym zrobić? Jeżeli nie masz skryptów/modów, to niewiele. Możesz zalać mniejsze jednostki Kh'a ogniem rakiet, część z nich strącą, ale żeby zniszczyć większe statki potrzebowałbyś własnego M8 pełnego rakiet.

Przez te sektory Argonów o ile dobrze pamiętam nawet na czystej grze przelatuje patrol ciężkich okrętów Argonów z Kolosem na czele, a na pewno jakieś siły powinny znaleźć się w Omicron Lyrea.Zobacz czy takowy w ogóle istnieje i gdzie jest, powinien patrolować całą linię Argonskich sektorów w tym regionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na początku miałem inwazję Khak tylko w Profit Share. jak widać takie są ustawienia gry, bo potem takie okazje zdarzają się rzadko. Moje rozwiązanie było proste: trzymać się z dala, nie włazić pod lufę i zbierać to co zostaje po innych pechowcach. Na początku gry każdy kredyt dobry, nawet hieną cmentarną warto czasami zostać 😉 . W każdym razie to nie jest bug, wtedy też grałem na czystej wersji. Co do rozwiązań: jak masz wcześniejszego save'a - wczytać i lecieć do OL albo nie - Twój wybór. Jak nie masz, to masz kłopot - jeśli masz Xsenońskiego L to pewnie i kilka godzin gry, więc szkoda zaczynać od początku. Napęd skokowy? No cóż moim zdaniem to jeden z pierwszych zakupów - ciułać koniecznie. Walka - daj spokój. W Profit Share wykończyli na moich oczach grupę interwencyjną Teladii - 2 Niszczyciele Khak na Dzierzbę + osłona, nawet ich nie zarysowała.Co do Kolosa czy Tytana - moim zdaniem też ich załatwią odmownie. Jeszcze wracając do walki - X3 to nie Star Wars a Ty nie jesteś Lukiem Skywalkerem czy Hanem Solo i żaden X-wing nie załatwi tutaj Gwiazdy Śmierci. Tutaj Moc jest po stronie liczniejszych (i mocniejszych) dział i rakiet. Lotniskowiec w TC - a co w Circle of Labour, Nyana's Hideout? A te sektory po prostu omijaj - mnie po jakimś czasie te Niszczyciele zniknęły - i to raczej nie za sprawą Teladii. Aha - Xsenoński L najlepiej sprzedaj i kup coś innego - to jeden z najsłabszych M3. I jeszcze jedno pytanie - właściwie to jak Ci niszczą save'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pol4490

Nie, niemam modów, co do argońskich sił to na Black Hole Sun coś lata a takto to nic, a save mi psują samą obecnością bi ja na OL i te okolice działam cały czas, w ogóle tam jest jakiś bug bo te niszczyciele cały czas latają za statekiem o nazwie Eksterminator i za cholere niemogą go zniszczczyć, on ciągle ma 93%HP 0_0, mam wcześniejsze savy i chyba się cofne do nich. Thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statek Eksterminator jest statkiem rozpoczynającym fabułę Final Fury, której celem jest fabularna eksterminacja K'ha z tego regiony wszechświata. Dlatego też ma zablokowana ilość na 92-93%. Każda stacja lub statek, które są dla fabuły kluczowe(czyli kiedyś będziesz musiał w ramach fabuły do niej zadokować/z nią porozmawiać), ma zablokowaną ilość HP na tym właśnie poziomie.

Inwazje Kha w czystej grze są baaardzo rzadkie, więc możesz się cieszyć, że na takową trafiłeś i to z tego co widzę to podwójną. Z drugiej strony często ma się pecha mieć je na samym starcie gdzie gracz jeszcze nie ma większych szans w starciu z lotniskowcami i niszczycielami. Prawdopodobnie zakończenie fabuły Final Fury powoduje, że do tych inwazji już nie dochodzi, aczkolwiek w tej chwili niewiele ci to pomoże.

Sprawdź czy stacja wojskowa w Black Hole Sun ma przypisane do siebie jakieś statki wojenne i zobacz w jakim są one sektorze. Potem skocz do nich i sprawdź w którą stronę lecą. Kiedyś powinna tam dolecieć odsiecz i wybić te Kha, ale to może zająć trochę czasu. Stocznia i dok zaopatrzeniowy prawdopodobnie zrespią się po jakimś czasie, z fabrykami gorzej, ale te możesz budować w misjach, stawiać własne (w końcu brak konkurencji), a jak nie to z czasem gra sama postawi tam nowe fabryki.

Z tego co pamiętam to widziałem tylko 2, a grałem dość sporo. Jedną, którą opisałem wyżej i drugą którą tylko widziałem na mapie - cholernie dużą ilość Kha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peroox zgadzam się, że jakaś odsiecz przyleci, a jeżeli będzie miała szczęście to i załatwi Kha ale pieniędzy na to bym nie stawiał. Respawn stoczni i doku - pełna racja, co do reszty z moich doświadczeń różnie bywa. Co do pol4490 to nie zaczynał bym od nowa. Po co? Inwazja Kha i tak będzie, swoją drogą ciekawe czy w losowych sektorach, ja widziałem jedną w Hatikvahs Faith. Poza tym masz jeszcze walki pomiędzy rasami (Argonii - Paranidianie, Boroni -Splici) czy najazdy piratów. Po prostu zmień otoczenie na zdrowsze. Jak nie lubisz rozrabiających gości proponuję Argon Prime, siły obronne są tam zawsze mocne, a i zajęć nie mniej niż w Omicron Lyrae. Widzę też, że faktycznie dopiero zaczynasz - moja rada przejrzyj forum, np tematy FAQ czy darmowe statki (są takie) jeśli Cię to interesuje. Poza tym spora radocha jest z odkrywania świata, więc nie wiem czy dawać ci inne namiary na tematy na forum. Co do modów to jeżeli pograsz dłużej (czego życzę i polecam) to sam pewnie o jakichś pomyślisz, jest tego sporo, choć bywają z nimi problemy.

A co do inwazji Kha to obecnie wiele bym dał za jakąś solidną. Na razie moja najlepsza zdobycz na insektach to Korweta, a już się wstępnie przygotowałem na Niszczyciel i Lotniskowiec. Ale niestety posucha a modów w tym temacie nie chcę instalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pol4490

Ok dzięki to będę kontynuować, tak po pewnym czasie do OL przyleciał mamut ale nw po co. A siły w Black Hole Sun latają tylko do sektora xenońskiego z którym graniczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...