Skocz do zawartości

- - - - -

Pomocy!- Wszędzie wrogowie! Inwazja Khak

Khak inwazja save

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 pol4490(Gość)

• Goście

Napisano 21 maj 2016 - 14:56

Witam, zacząłem grać ponownie w X3:Tc i powiem tyle, lecę sobie przez Omicrone Lyrae i patrzę a tu w ciul Khak zwiadowców i 2x Khak Niszczyciel (M2) patrzę a ci zniszczyli Argoński dok zaopatrzeniowy i zaczynają dobierać się do stoczni, uciekam ( latam Xenońskim L ) do Treasure Chest a tu to samo tylko zamiast Niszczycieli 2x Lotniskowiec Khak (fajnie wyglądają :P ), ale co ja mam robić, niszczą mi save i nw jak go uratować jakieś pomysły? Cokolwiek!

#2 Peroox

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisano 21 maj 2016 - 17:44

Zacznę od podstawo pytania. Grasz na jakichś modach lub skryptach?

Jak zaczynałem grać w X3:TC, na czystej nieskrytykowanej grze miałem podobny atak Kha' tylko, że na Treasure Chest, a więc tam nie zniszczyli żadnego doku lub stoczni tylko jakąś fabryczkę i zniknęli sami z siebie. Tak czy inaczej latając jeszcze w Szabli, we mgle i nie ogarniając jeszcze gry i świata natknąłem się na lasery Lotniskowca. Więc wiem, że takie rzeczy mogą się dziać i na podstawce.

Co możesz z tym zrobić? Jeżeli nie masz skryptów/modów, to niewiele. Możesz zalać mniejsze jednostki Kh'a ogniem rakiet, część z nich strącą, ale żeby zniszczyć większe statki potrzebowałbyś własnego M8 pełnego rakiet.

Przez te sektory Argonów o ile dobrze pamiętam nawet na czystej grze przelatuje patrol ciężkich okrętów Argonów z Kolosem na czele, a na pewno jakieś siły powinny znaleźć się w Omicron Lyrea.Zobacz czy takowy w ogóle istnieje i gdzie jest, powinien patrolować całą linię Argonskich sektorów w tym regionie.

#3 kowal111

Kadet

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 21 maj 2016 - 18:38

Ja też na początku miałem inwazję Khak tylko w Profit Share. jak widać takie są ustawienia gry, bo potem takie okazje zdarzają się rzadko. Moje rozwiązanie było proste: trzymać się z dala, nie włazić pod lufę i zbierać to co zostaje po innych pechowcach. Na początku gry każdy kredyt dobry, nawet hieną cmentarną warto czasami zostać ;) . W każdym razie to nie jest bug, wtedy też grałem na czystej wersji. Co do rozwiązań: jak masz wcześniejszego save'a - wczytać i lecieć do OL albo nie - Twój wybór. Jak nie masz, to masz kłopot - jeśli masz Xsenońskiego L to pewnie i kilka godzin gry, więc szkoda zaczynać od początku. Napęd skokowy? No cóż moim zdaniem to jeden z pierwszych zakupów - ciułać koniecznie. Walka - daj spokój. W Profit Share wykończyli na moich oczach grupę interwencyjną Teladii - 2 Niszczyciele Khak na Dzierzbę + osłona, nawet ich nie zarysowała.Co do Kolosa czy Tytana - moim zdaniem też ich załatwią odmownie. Jeszcze wracając do walki - X3 to nie Star Wars a Ty nie jesteś Lukiem Skywalkerem czy Hanem Solo i żaden X-wing nie załatwi tutaj Gwiazdy Śmierci. Tutaj Moc jest po stronie liczniejszych (i mocniejszych) dział i rakiet. Lotniskowiec w TC - a co w Circle of Labour, Nyana's Hideout? A te sektory po prostu omijaj - mnie po jakimś czasie te Niszczyciele zniknęły - i to raczej nie za sprawą Teladii. Aha - Xsenoński L najlepiej sprzedaj i kup coś innego - to jeden z najsłabszych M3. I jeszcze jedno pytanie - właściwie to jak Ci niszczą save'a?

#4 pol4490(Gość)

• Goście

Napisano 21 maj 2016 - 20:51

Nie, niemam modów, co do argońskich sił to na Black Hole Sun coś lata a takto to nic, a save mi psują samą obecnością bi ja na OL i te okolice działam cały czas, w ogóle tam jest jakiś bug bo te niszczyciele cały czas latają za statekiem o nazwie Eksterminator i za cholere niemogą go zniszczczyć, on ciągle ma 93%HP 0_0, mam wcześniejsze savy i chyba się cofne do nich. Thx

#5 Peroox

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisano 21 maj 2016 - 22:14

Statek Eksterminator jest statkiem rozpoczynającym fabułę Final Fury, której celem jest fabularna eksterminacja K'ha z tego regiony wszechświata. Dlatego też ma zablokowana ilość na 92-93%. Każda stacja lub statek, które są dla fabuły kluczowe(czyli kiedyś będziesz musiał w ramach fabuły do niej zadokować/z nią porozmawiać), ma zablokowaną ilość HP na tym właśnie poziomie.

Inwazje Kha w czystej grze są baaardzo rzadkie, więc możesz się cieszyć, że na takową trafiłeś i to z tego co widzę to podwójną. Z drugiej strony często ma się pecha mieć je na samym starcie gdzie gracz jeszcze nie ma większych szans w starciu z lotniskowcami i niszczycielami. Prawdopodobnie zakończenie fabuły Final Fury powoduje, że do tych inwazji już nie dochodzi, aczkolwiek w tej chwili niewiele ci to pomoże.

Sprawdź czy stacja wojskowa w Black Hole Sun ma przypisane do siebie jakieś statki wojenne i zobacz w jakim są one sektorze. Potem skocz do nich i sprawdź w którą stronę lecą. Kiedyś powinna tam dolecieć odsiecz i wybić te Kha, ale to może zająć trochę czasu. Stocznia i dok zaopatrzeniowy prawdopodobnie zrespią się po jakimś czasie, z fabrykami gorzej, ale te możesz budować w misjach, stawiać własne (w końcu brak konkurencji), a jak nie to z czasem gra sama postawi tam nowe fabryki.

Z tego co pamiętam to widziałem tylko 2, a grałem dość sporo. Jedną, którą opisałem wyżej i drugą którą tylko widziałem na mapie - cholernie dużą ilość Kha.

#6 kowal111

Kadet

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 21 maj 2016 - 22:53

Peroox zgadzam się, że jakaś odsiecz przyleci, a jeżeli będzie miała szczęście to i załatwi Kha ale pieniędzy na to bym nie stawiał. Respawn stoczni i doku - pełna racja, co do reszty z moich doświadczeń różnie bywa. Co do pol4490 to nie zaczynał bym od nowa. Po co? Inwazja Kha i tak będzie, swoją drogą ciekawe czy w losowych sektorach, ja widziałem jedną w Hatikvahs Faith. Poza tym masz jeszcze walki pomiędzy rasami (Argonii - Paranidianie, Boroni -Splici) czy najazdy piratów. Po prostu zmień otoczenie na zdrowsze. Jak nie lubisz rozrabiających gości proponuję Argon Prime, siły obronne są tam zawsze mocne, a i zajęć nie mniej niż w Omicron Lyrae. Widzę też, że faktycznie dopiero zaczynasz - moja rada przejrzyj forum, np tematy FAQ czy darmowe statki (są takie) jeśli Cię to interesuje. Poza tym spora radocha jest z odkrywania świata, więc nie wiem czy dawać ci inne namiary na tematy na forum. Co do modów to jeżeli pograsz dłużej (czego życzę i polecam) to sam pewnie o jakichś pomyślisz, jest tego sporo, choć bywają z nimi problemy.
A co do inwazji Kha to obecnie wiele bym dał za jakąś solidną. Na razie moja najlepsza zdobycz na insektach to Korweta, a już się wstępnie przygotowałem na Niszczyciel i Lotniskowiec. Ale niestety posucha a modów w tym temacie nie chcę instalować.

#7 pol4490(Gość)

• Goście

Napisano 22 maj 2016 - 08:55

Ok dzięki to będę kontynuować, tak po pewnym czasie do OL przyleciał mamut ale nw po co. A siły w Black Hole Sun latają tylko do sektora xenońskiego z którym graniczą.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych