Skocz do zawartości

kłopot z korsarzami Księcia


kowal111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na forum to mój debiut ale od jakiegoś czasu uważnie obserwowałem tutejszą działalność. Nie włączałem się bo w zasadzie znajdowałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, za co moderatorom (i innym) należą się podziękowania. Sam osobiście miałem sporą przerwę od X3, zmieniałem nieco klimat ale po ostatnim powrocie natrafiłem na pewne problemy. Może najpierw wyjaśnię, że ciągnę od początku na jednym scenariuszu (nostalgiczny Argon) i robię wszystko po kolei, więc sytuacja jaką napotkałem nieco mnie zirytowała. Ale do rzeczy: wykonując kolejne misje w celu zrobienia wątpliwej kariery w korsarzach Księcia w pewnym momencie, w trakcie misji na dodatek zobaczyłem, że mój status obniżył się z +2 rangi (associate) do rangi 0 - potencjalny kontakt. Co ciekawsze przy wczytaniu dość starego save'a miałem podobną sytuację tylko już przy randze 1 i pomiędzy misjami. Od razu dla wyjaśnienia: Księcia mam na niebiesko, żaden z moich statków nie rusza jego (ani innych piratów), ranga u piratów 4, u Paranidian 7-8-9 (spada przez misje Księcia). Jeżeli to bug to nie mam pojęcia jaki - nie dzieje się to w jednym sektorze, przy tej samej czynności itp. itd. Wcześniej kampanie dla terra corp i jonfreco wykonałem bez problemów. Miał ktoś coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam jeszcze pojęcia co może być nie tak, ale na pewno dobrze by było, gdybyś powiedział czy grasz na czystej niemodyfikowanej wersji, czy używasz jakiś skryptów/modów.

Nie skanowałeś ładowni jakiegoś statku księcia, który mógłby przenosić kontrabandę? Ty, ani żaden z twoich statków nie zahaczył ostrzałem o statki księcia?

Czy dzieje się to w mniej więcej tym samej godzinie gry, czy losowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż gram na modach i jest tego sporo, szkoda czasu by wszystkie wymieniać. Jeśli chodzi o "zabawy" z Księciem to od dłuższego czasu nic złego mu nie robiłem, ba usilnie ignoruję nawet czerwonych piratów, choć na początku oczywiście dorabiałem sobie na jego statkach. W każdym razie od dłuższego czasu (co najmniej kilkanaście godzin gry) traktuję go najgrzeczniej jak mogę. Co do czasu zdarzenia to sądzę, że od czegoś zależy - choć jak wspomniałem nie mam pojęcia od czego. Zdarzało się to w róznym czasie gry(starsze save'y) i w różnych etapach kariery u księcia(1,2 poziom) Wogóle mam wrażenie, że coś jest nie tak, bo na poziomie "0" - potencjalny kontakt; po wykonaniu misji reputacja skacze mi o góra 15%. Próbowałem już na starszych save'ach ale nic to nie dało. W zasadzie to już chyba dam sobie spokój, bo i tak robiłem ten wątek z czystej ciekawości, a spróbuję przy następnym scenariuszu, choć miałem nadzieję zrobić wszystkie scenariusze jakie się da na jednym. Swoją drogą dzięki za odpowiedź, bo zaczynałem mieć wrażenie, że jestem dinozaurem, którego nikt nie kwapił się poinformować, że jego czas się skończył.

Pozdrawiam i dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reputacja Księcia jest powiązana z reputacja Paranidian. Jak sam zauważyłeś w pierwszym poście. Reputacja jest liczona punktowo, kolejny poziom reputacji wymaga większej ilości punktów niż poprzedni, jak chcesz to możesz poszukać sobie przelicznika punktów na kolejne poziomy. Ma to znaczenie w tym przypadku, gdzie masz niska reputację u Księcia, a wysoka u Paranidian. Zrobienie misji dla Paranidian, lub nawet przypadkowe podniesienie u nich reputacji np. o 1000 punktów nie zmieni ci poziomu u nich, bo do kolejnego poziomu potrzebujesz np. 100000 punktów. Natomiast równoczesne obniżenie reputacji u Księcia o tyle samo punktów, w przypadku niskiego poziomu daje spadek o kilka poziomów. Jak dla mnie, to normalne zachowanie gry.

Tapalniete z tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale jeżeli wykonuję misję dla Księcia nie związaną ze spadkiem reputacji u Paranidian, ani u piratów (śledzenie albo transport); na dodatek w trakcie misji, nawet przed zniszczeniem tej M5 czy M4 który zawsze wyskakuje; spada mi reputacja u Księcia, bez spadku u Paranidian czy piratów. Poza tym wszystkie misje bojowe od Księcia wiążą się ze spadkiem reputacji u Paranidian, tak więc jak w ogóle byłby możliwy awans? Zresztą próbowałem nie brać bojowych; nic to nie dało. Na dodatek jak wspomniałem w 2 poście na poziomie zero reputacja skacze mi po 5 - 15% po zakończeniu misji a po awansie na pierwszy o 30%? Niestety po kilku próbach (w sumie to jednak kilka godzin gry), trochę straciłem chęć na dalsze eksperymenty. Ale mam drobne pytanie: jak podnieść reputacje u Księcia bez robienia misji ze scenariusza? Przypominam, że reputację u Paranidian mam na ok. 8 poziomie a u piratów na ok. 4. A u Księcia 0, na dodatek po obniżce z 70% rangi 2. I tego w świetle tego co wyczytałem na forum zupełnie nie rozumiem. No chyba że reputacja u Księcia, przynajmniej ta podana w zakładce status dotyczy tylko scenariusza, ale w takim razie co do niej mają reputacje u Paranidian i piratów? A jeśli mają to co to za mnożnik jeśli 8 i 4 daje 0 a w zasadzie -2. Jak wspominałem podejrzewam buga, być może przez mody, bo przy dwóch innych scenariuszach kompanii tego problemu nie miałem (choć mody już były).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czystej grze nie ma prawdziwych relacji między rasami, możesz mieć u wszystkich dobra reputację. Oczywiście pomijam tu piratów, bo z nimi jest specyficznie. Wyjątkiem od tej reguły jest właśnie reputacja u Księcia. Zasada ogólnie brzmi, chcesz mieć dobrą reputację u Księcia, musisz mieć niska u Paranidian. Zacznij atakować Paranidian a korsarze Księcia będą jeść ci z ręki. Jeśli natomiast masz wysoka reputację u Paranidian, to nie dziw się, że reputacja u korsarze ci spada, nawet sama od siebie. To działa skrypt porównując te reputacje i wyrównujący relacje.

Tapalniete z tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij atakować Paranidian a korsarze Księcia będą jeść ci z ręki. Jeśli natomiast masz wysoka reputację u Paranidian, to nie dziw się, że reputacja u korsarze ci spada, nawet sama od siebie.

Ok teraz rozumiem. Dzięki za info. Cały czas byłem przekonany, że u Paranidian trzeba też mieć wysoką reputację. Choć mam pewne wątpliwości związane ze zdobycznym TS i TP. Podejrzewam, że przynajmniej jeden z tych których używam należał do Księcia, a jak zrobiłem test z Rangerem Gonerów, to reputacja u nich też mi poleciała. W każdym razie jeszcze raz dzięki i mam nadzieję, że problem nie wróci. Niestety w chwili obecnej nie mam czasu by to sprawdzić ale jak skończę dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeszcze jedno w tej kwestii, może komuś się przyda. Nareszcie skończyłem z Księciem (tzn. 10 poziom, wszystkie gifty) i postanowiłem poeksperymentować co też mnie tak wcześniej męczyło. No i tu mam jeszcze lepszą zagadkę. Otóż dociągnąłem do 10 poziomu u Paranidian i.. nic. Poziom u Księcia ani drgnął. Postanowiłem spróbować z piratami - atakuję ich czerwone statki w sektorach i... nic. Tzn u Księcia, bo u piratów reputacja mi leci, nawet jeżeli zniszczyłem czerwony myśliwiec piracki atakujący stację w Mo Ky Revenge. Aha podejrzane statki (tzn te co mogły być Księcia, później przejęte przeze mnie) też okazały się nieistotne. W sumie jestem taki sam mądry jak wcześniej, nic z tego nie rozumiem ale na szczęście zamierzony cel, tj. 10 u Księcia zrobiłem, więc nie będę drobiazgowy. Mam wrażenie, że może chodzić o reputację u piratów bo tą nadal mam wysoko, ok. 7, zobaczę co będzie dalej i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...