Skocz do zawartości

Północy-Zachód wszchświata X zapomniany?


Vrozaksen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego wszechświat X zapomniał o istnieniu północno zachodnich sektorów? W końcu w X3:Reunion tam właśnie spędzało się 60% gry... I dlaczego w dalszych częściach skupiamy się na zupełnie innymi sektorami, nie ma nawet żadnej wzmianki o tamtych rejonach, a według mnie były to jedne z najlepszych terenów do gry...

Czy jest to jakoś uzasadnione?

Wystukane z

OnePlus One

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem jest wybór. Południe, środek i dziki wschód http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/28483854579114769/4E5136DF563DE0AE75D47D4D53FD5C06DD369B37/

Jest dużo okazji na dobry handel oraz budowę stacji, tylko problem często jest z dotarciem tam. Sektory piratów, migrujący Xenoni. Napęd skokowy nie jest tak powszechny, a na dodatek sporo kosztuje. Podjęcie tam podróży to niemałe wyzwanie, aczkolwiek jak już się dotrze to jest co robić.

Natomiast w takim XRM-AP, mapa wszechświata to "kula". Lecisz kilka sektorów na wschód od Argon P. i już jesteś w Ocean of Fantasy, podobnie jest z podróżami z południa na północ. Mnie się takie rozwiązanie zupełnie nie podoba, gdzie poprzecinano ścieżki, porobiono skróty i obejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skróty są też przydatne dla gracza, a raczej jego statków handlowych, można dzięki temu tworzyć nowe szlaki handlowe. To czy są one przydatne dla samego gracza, w sensie podróżowania nimi osobiście, to już inną sprawa. Ja ich nie używalem. Jak się ma napęd skokowy, to nie ma to znaczenia. Można więc korzystać z nich, albo i nie, a narzekania na to, że coś jest, choć nie ma wymogu używanie tego, to trochę nie fair wobec twórcy moda.

Wyskrobane Tapatalkiem na desce do krojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2016 o 17:06, Prowler napisał:

Narobiliście mi smaka na X2 😉 Z tego co pamiętam to najwięcej czasu spędzałem w okolicach Trinity Sanctum polując na pirackie statki.

Co do skrótów w XRM- zgadzam się w 100%. Może to wygodne i pomaga gospodarce NPC, ale takie krańce wszechświata miały swój urok.

Serdecznie polecam., wyzwanie "Przeżyć X-Treme" cieszy jak dawniej 😉 Gra zestarzała się w dobrym stylu, zaskakująco dobrze wygląda na dużych ekranach i co ciekawe tła sektów wcale nie są tak "ziarniste" jak w X3. Szkoda, że Ego w późniejszych grach zrezygnowało z wielu "smaczków" jakie były w sektorach w X2. Niemniej jednak odkrywanie na nowo tego już nieco przykurzonego świata to sama przyjemność, na początku daje się we znaki hud starego typu i brak kursora, ale idzie się szybko przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...