Skocz do zawartości

Północy-Zachód wszchświata X zapomniany?

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adrian327d

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 23 styczeń 2016 - 15:47

Dlaczego wszechświat X zapomniał o istnieniu północno zachodnich sektorów? W końcu w X3:Reunion tam właśnie spędzało się 60% gry... I dlaczego w dalszych częściach skupiamy się na zupełnie innymi sektorami, nie ma nawet żadnej wzmianki o tamtych rejonach, a według mnie były to jedne z najlepszych terenów do gry...
Czy jest to jakoś uzasadnione?

Wystukane z
OnePlus One

#2 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 23 styczeń 2016 - 15:50

Ekspansja. I w końcu ile można latać w tych samych sektorach, skoro w X3:R jak sam piszesz spędzało się w nich 60% czasu gry, to w nowej grze też chciałbyś latać pontych samych sektorach? To po co by ci była nową gra?

#3 Adrian327d

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 24 styczeń 2016 - 15:32

Ale mógł być jakiś inteligenty przelot przez te sektory, jakaś misja chociaż żeby odwiedzić stare tereny, chociaż w sumie jak by pomyśleć to gramy innym bohaterem który w sumie nie ma pojęcia o tych systemach

Wystukane z
OnePlus One

#4 Sorkvild

Kapitan

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 postów
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 24 styczeń 2016 - 15:35

Kto zapomniał, ten zapomniał :) Może są to sektory spokojne i mało ekscytujące, ale dla prowadzenia działalności handlowej są wręcz idealne. Ostatnio gram sobie w X2 i moja działalność opiera się na osiach Kingdom End-Seizewell-Argon Prime

#5 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 24 styczeń 2016 - 16:08

Ale w X2 nie masz sektorów dodanych przez X3, TC i AP, więc nie masz wyboru ☺

Wyskrobane Tapatalkiem na desce do krojenia.

#6 Sorkvild

Kapitan

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 postów

Napisano 24 styczeń 2016 - 16:30

Owszem jest wybór. Południe, środek i dziki wschód http://images.akamai...FD5C06DD369B37/

Jest dużo okazji na dobry handel oraz budowę stacji, tylko problem często jest z dotarciem tam. Sektory piratów, migrujący Xenoni. Napęd skokowy nie jest tak powszechny, a na dodatek sporo kosztuje. Podjęcie tam podróży to niemałe wyzwanie, aczkolwiek jak już się dotrze to jest co robić.
Natomiast w takim XRM-AP, mapa wszechświata to "kula". Lecisz kilka sektorów na wschód od Argon P. i już jesteś w Ocean of Fantasy, podobnie jest z podróżami z południa na północ. Mnie się takie rozwiązanie zupełnie nie podoba, gdzie poprzecinano ścieżki, porobiono skróty i obejścia.

#7 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1438 postów
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 24 styczeń 2016 - 17:06

Narobiliście mi smaka na X2 ;) Z tego co pamiętam to najwięcej czasu spędzałem w okolicach Trinity Sanctum polując na pirackie statki.

Co do skrótów w XRM- zgadzam się w 100%. Może to wygodne i pomaga gospodarce NPC, ale takie krańce wszechświata miały swój urok.

#8 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 24 styczeń 2016 - 23:08

Skróty są też przydatne dla gracza, a raczej jego statków handlowych, można dzięki temu tworzyć nowe szlaki handlowe. To czy są one przydatne dla samego gracza, w sensie podróżowania nimi osobiście, to już inną sprawa. Ja ich nie używalem. Jak się ma napęd skokowy, to nie ma to znaczenia. Można więc korzystać z nich, albo i nie, a narzekania na to, że coś jest, choć nie ma wymogu używanie tego, to trochę nie fair wobec twórcy moda.

Wyskrobane Tapatalkiem na desce do krojenia.

#9 Sorkvild

Kapitan

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 postów

Napisano 26 styczeń 2016 - 13:02

Wyświetl postUżytkownik Prowler dnia 24 styczeń 2016 - 17:06 napisał

Narobiliście mi smaka na X2 ;) Z tego co pamiętam to najwięcej czasu spędzałem w okolicach Trinity Sanctum polując na pirackie statki.

Co do skrótów w XRM- zgadzam się w 100%. Może to wygodne i pomaga gospodarce NPC, ale takie krańce wszechświata miały swój urok.

Serdecznie polecam., wyzwanie "Przeżyć X-Treme" cieszy jak dawniej ;) Gra zestarzała się w dobrym stylu, zaskakująco dobrze wygląda na dużych ekranach i co ciekawe tła sektów wcale nie są tak "ziarniste" jak w X3. Szkoda, że Ego w późniejszych grach zrezygnowało z wielu "smaczków" jakie były w sektorach w X2. Niemniej jednak odkrywanie na nowo tego już nieco przykurzonego świata to sama przyjemność, na początku daje się we znaki hud starego typu i brak kursora, ale idzie się szybko przyzwyczaić.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych