Skocz do zawartości

Problem z poleceniami logistycznymi


majeros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie. Ostatnio postawiłem sobie kompleks produkcyjny rakiet Tomahawk na własne potrzeby, oparty o kopalnię krzemu. W innym sektorze mam kopalnię rudy i pomyślałem sobie, że mógłbym ustawić sobie kilka transportowców na poleceniach logistycznych tak, żeby jeden dostarczał rudę potrzebną do produkcji rakiet i ogniwa z kompleksu potrzebne do pracy kopalni, a drugi zabierałby rakiety do mojej placówki wojskowej w jeszcze innym sektorze. Na początku nawet to działało, ale nagle przestało. Transportowce mają w ładowni tylko ogniwa energetyczne w ilości 1280 (takie były domyślne ustawienia napędu skokowego) i stoją w swoich bazach. Jeden w kopalni rudy, drugi w placówce wojskowej. Próbowałem przemieszczać je do ich baz ręcznie korzystając z poleceń nawigacyjnych, czyścić ładownię i jeszcze raz startować logistykę wewnętrzną lub zewnętrzną, ale za każdym razem kończy się to tym, że okręt na chwilę zmieni status na "Stand by" i powraca do statusu "Bezczynne". Nie mogę nigdzie znaleźć rozwiązania tego problemu, dlaczego nagle przestały pracować. Ruda w fabryce jest, ogniwa i rakiety w kompleksie są, a ustawianie w "Warunki realizacji" dostawcę/odbiorcę na 0% nic kompletnie nie zmienia. Wie ktoś czym może to być spowodowane? Ogólnie ostatnio dziwne rzeczy zaczęły się z grą dziać, skrypty wojny w XRM i IR 2.0 też przestały pracować, ale to temat na inną dyskusję.

@Edit: Pieniądze zarówno w kompleksie jak i kopalni są, ale korzystałem z poleceń "Załaduj/rozładuj", więc to chyba różnicy nie robi. Zauważyłem też, że nie mogę zwolnić starego, ani zatrudnić nowego handlowca, obecni mają rangę "Logistyk", bo jak zaznaczyłem, skrypt przez jakiś czas pracował normalnie. Przywracałem też ustawienia domyślne itd. Teraz zauważyłem dopiero, że po ponownym starcie polecenia wewnętrznej logistyki, frachtowiec załadował towar do ładowni w bazie macierzystej, ale nie ruszył z niej dalej, status "Bezczynny".

@Edit 2: Ponownie wyzerowałem (przywróć domyślne) ustawienia i chciałem ustawić logistykę wewnętrzną, ogniwa do kopalni, po starcie polecenia, stoi w kompleksie i ma status "CLS oczekuje...". Kopalnia docelowa ma miejsce na ogniwa i pieniądze na koncie, a kompleks ma ogniwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo na starcie działał normalnie, piloci wyszkolili się do rangi "Logistyk" i wydaje mi się, że wtedy się wszystko zatrzymało. Spróbuję może z tym ETSC. Chociaż nie, jeden z nich ma rangę "Spedytor" i też stoi. Ech.

@edit: Się pobawiłem z ETSC czy też ESL, nie ma chyba niestety działających linków. Zostaje mi chyba po prostu kupowanie z innych stacji, ale to szczerze mówiąc marnowanie kapitału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia odpowiedniego ustawienia cen zakupu i sprzedaży. Dla pojedynczych stacji ETSC jest wystarczający. Chcesz być samowystarczalny, to zbuduj kompleks stacji, a nie buduj pojedyncze stację, do tego w różnych sektorach i nie polegaj na handlowcach do ich obsługi.

PS. Do czego nie ma działających linków? Do tematów o tych skryptach, czy do skryptów?

Wyskrobane Tapatalkiem na desce do krojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tylko o tą rudę, bo mam kopalnię na asteroidzie o stopniu 101 w jednym sektorze i drugą, na asteroidzie krzemu 64 w innym, dlatego chciałem je właśnie w ten sposób połączyć. Linki do skryptów są martwe, szukałem na forum Egosoft, ale niestety żadna dobra duszyczka nie wystawiła nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AP jest tylko dodatkiem do TC i 90% skryptów pisanych dla TC działa pod AP, te co nie działały pod AP zostały zaktualizowane, dlatego część z nich ma dopisek że jest kompatybilne z AP. Skrypty pisane pod AP też będą działały w TC, znam tylko jeden skrypt, który działa tylko i wyłącznie pod AP. Dlatego w dziale AP na naszym forum nie ma subdzialu o skryptach.

Tapalniete z tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...