Skocz do zawartości

Przejmowanie sektorów w XRM - skrypt


majeros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ostatnio zainstalowałem sobie X3:AP+XRM już po raz 3 i jak to mówią, do trzech razy sztuka, tym razem się wciągnąłem i ogarnąłem podstawy. Tutaj pojawia się moje pytanie, mam już małe imperium handlowe - ponad 10 UT, 90 stacji połączonych w kompleksy (skupiam się na sprzedaży uzbrojenia i osłon, schodzą jak ciepłe bułeczki) i będę zbierał się do kupna floty do walki. Mam zamiar złożyć w nią argońskiego Atlasa, dwa Tytany i ewentualnie jakąś drobnicę (M7, M6), wszystko wyposażę w swojej produkcji uzbrojenie itd. Ściągnąłem i zainstalowałem też skrypt STO, który podobnież, mimo że był pisany pod TC działa też pod AP, ale jak za jego pomocą przejąć jakiś sektor? Czytałem, że XRM trochę w tym zmienia i nie wystarczy już zwykłej stacji handlowej postawić, a z chęcią zająłbym jakiś odludny sektor jak np. Eta Psi na swoją bazę wojskową. Wie ktoś jak to zrobić? Chciałbym tam postawić później Placówkę Wojskową i Kwaterę Główną (o ile to opłacalne, bo szczerze mówiąc nie wiem co za profity Kwatera Główna daje).

I dodatkowe pytanie, jest taki sektor Węzeł Xenoński, czy można go w jakikolwiek sposób odwiedzić? I jak zająć sektory Xenońskie/Kha'ak? Czy jest to dosyć ciężkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STO działa z XRM, z tego co pamiętam wymaga tylko odpowiedniej stacji handlowej do przejęcia sektora. Chyba Argonskej, bo ona jest zgodna ze stacja z czystej gry inne są zmienione w XRM i STO nie wykrywa ich. Przeglądnij temat o XRM, bo było o tym pisane.

Sektor z HUB można zwiedzić, a nawet przejąć na własność sam HUB. W AP można tego dokonać poprzez dwie fabuły, bostońska fabułę HUB i terranska fabułę luźne zakończenie. W XRM można wykonać obie fabuły na dowolnym profilu, ale polecalbym robić je w takiej kolejności jak podalem wyżej. O tym co to jest HUB i jakie daje korzyści też przeczytaj na forum, poszukaj tematu o HUB.

I taka uwaga na koniec, nie opuszczała kilku różnych pytań w jednym temacie, trzymaj się tematów i używając opcji szukaj, bo wszystko już było walkowany wiele razy na forum, wystarczy poszukać i poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...