Skocz do zawartości

- - - - -

Instalacja Windows z dysku recovery laptopa na stacjonarny

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sorkvild

Kapitan

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 postów
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 02 luty 2015 - 18:42

Witam,

Moj laptop poszedł na zyletki, kapilca totalna. Został mi tylko sprawny dysk. W związku z tym...

Czy da się zainstalować w komputerze stacjonarnym Windows z przerobionego na dysk usb dysku laptopowego na którym jest partycja recovery?
Jeśli tak, to jak to wszystko ustawić by doszło do instalowania? Bootowanie z USB i gotowe?
Co z zabundlowanym crapem, czy on też zostanie załadowany do nowego systemu?

#2 Cerber

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaCerber's Prime
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 03 luty 2015 - 06:44

troche zbyt chaotycznie i nie wiem o co dokłądnie Ci chodzi
po pierwsze, jaki windows? wersja i info, czy preinstalowany, czy nie
po drugie: rozumiem, że masz dysk w stacjonarce bez systemu i chcesz z dysku usb (który był przedtem dyskiem w laptopie), na którym jest zainstalowany działający system? bo jeśli tak to poprostu sklonuj partycję systemową - problem tylko może się pojawić taki iż wymagana będzie ponowna aktywacja ze względu na zmianę hardware, to czy uda Ci się ponownie aktywować, czy nie to zależy od wersji i licencji i czu będzie to z nią zgodną - w przypadku wersji preinstalowanej chyba wszystkie są przypisane do sprzętu, a przypadku zakupu osobno wersje BOX pozwalały, a z OEM to chyba tylko 8 poazwalała na przenoszenie (bo BOX'ów nie było) (ale to, czy zamierzasz ewentualnie łamać licencje to już twoja sprawa - osobiście mam to gdzieś, twoja umowa, twoja sprawa, M$ nie płaci mi za ochronę ich interesów, a stroną też tutaj nie jestem...)

#3 heimdall

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 55 postów
  • Lokalizacja1m od monitora
  • Rasa: Khaak
  • Gram w: X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 05 luty 2015 - 08:12

Jeżeli masz na dysku system to lepiej/łatwiej zczytać licencje (windy offica ...) na przykład "ProduKey" (nie musisz uruchamiać zczytywanego systemu) a po tej operacji instalować system. Jak nie masz nośnika można zassać - do 7 z http://www.microsoft...ftware-recovery lub pobrać jakiś obraz orginała i wpisać zczytany klucz.
Oczywiście jeżeli twoja licencja pozwala na instalację na innym kompie ale to wtedy nie będzie chciał się aktywować.

#4 HowardSmomy(Gość)

• Goście

Napisano 01 grudzień 2016 - 10:03

ok wielkie dzięki wiele mi się już wyjaśniło przy waszej pomocy, a będzie potrzeba instalowania jakiś dodatkowych kextów czy po instalacji retail grafika i usb będzie śmigać ?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych