Skocz do zawartości

Wredna Myszka w kosmosie


Spikex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam obywatele wszechświata

mam dość ciekawy problem, na którego rozwiązanie przeszukiwałem internety i bez skutku.

W ub tygodniu kupiłem sobie nową mychę do laptopa. Nic specjalnego (Tracer TOMAHAWK) za 50 zł. Mysz fajnie układa się w ręce, ma dodatkowe przyciski co przydaje mi się w X:AP więc generalnie byłoby fajnie, gdyby nie jeden mały problem. Otóż gdy odpalam grę (X:AP) i latam sobie z jakieś 5-10 minut mój laptop wchodzi w hibernacje. Jakby było mało po przywróceniu z hibernacji komputer się zamyka 😈 . Od razu piszę, że gdy podłącze starego gryzonia nie ma problemu. Gdy podłączam nową, problem powraca. Mysz zainstalowała się sama. Próbowałem odinstalować sterownik i nic to nie dało. Postanowiłem napisać o tym problemie tutaj bo być może ktoś miał podobny problem z kontrolerem do gry, lub jest tu jakaś tęga głowa w zakresie majstrowania bo mi się pomysły skończyły

Pracuje na Windowsie 7 64bit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. O takim czymś jeszcze nie słyszałem a wiele słyszałem i widziałem. Menedżer urządzeń - w urządzeniach Mysz, właściwości - ostatnia zakładka - czy jest zaznaczone (a powinno dmyślnie być) zezwalanie na wybudzanie komputera przez to urządzenie?

Drugi trop - panel sterowania - zarządzanie energią/zasilaniem. Czy coś an tej myszy, przy jej podłączaniu przypadkiem nie przęłącza ustawień/planu zasilania? Trzeba by tam sprawdzić wszelkie ustawienia "Wyłącz po" w przypadku podłączonej baterii i zasilania stałego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysz ma ustawioną opcję zazwalanie na wybudzenie. W opcjach zasilania jest wszystko wyłączone. Te opcje jak i opcję z wadliwym działaniem zasilacza wykluczyłem poprzez podłączenie starej mychy, gdzie problem nie występuje.

Przy pierwszych wyłączeniach wyskoczyło mi raportowanie błędu, gdzie system poprosił mnie o wysłanie dwóch błędów (plików?). Wydaje mi się, że nazywały się one mouclass.sys oraz mouhid.sys jak się okazuje są to pliki sterownika myszki. Jednak żadne rozwiązanie się nie pojawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...