Skocz do zawartości

Jak zarobić kasę.....


LeWaR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Standardowo najlepiej zarabia sie na drogich towarach gdzie ceny zaczynaja sie od 4k za tone, ja hadlowałem np zlotem gdzie miałem 900 cr zysku na jednej tonie towaru i nawet nie musialem wylatywać z systemu 😀, bo lecialem sobie do sasiedniej stacji. Z tego co widzialem maksymalny profit jaki mozna uzyskac to ok 1500 cr na tonie towaru

Tutaj sa rozpisane towary wraz zakresami cen sprzedaz kupno zobaczysz na co oplaca sie najbardziej polowac .http://www.elite-markets.net/

Mozna tez handlowac rarami, gdzie na jednej sztuce towaru zarabiasz ok 15.5k cr, tylko problem jest taki ze mozesz wziac okreslona ilosc rarow np nie wiecej niz 15t, trzeba czekac az zapakujesz max ilosc towaru, bo rzadko kiedy jest dostepna max ilosc a rary spwanuja sie okolo 5min, a potem jeszcze musisz skonczyc na odlegolsc 160Ly zeby to sprzedac z maksymalnym zyskiem. Ja od kilku dni latam i zarabiam 1.3mln cr w jedna strone przy ladowni 80t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2015 o 13:22, nezumi napisał:

Standardowo najlepiej zarabia sie na drogich towarach gdzie ceny zaczynaja sie od 4k za tone, ja hadlowałem np zlotem gdzie miałem 900 cr zysku na jednej tonie towaru i nawet nie musialem wylatywać z systemu 😀, bo lecialem sobie do sasiedniej stacji. Z tego co widzialem maksymalny profit jaki mozna uzyskac to ok 1500 cr na tonie towaru

Tutaj sa rozpisane towary wraz zakresami cen sprzedaz kupno zobaczysz na co oplaca sie najbardziej polowac .http://www.elite-markets.net/

Mozna tez handlowac rarami, gdzie na jednej sztuce towaru zarabiasz ok 15.5k cr, tylko problem jest taki ze mozesz wziac okreslona ilosc rarow np nie wiecej niz 15t, trzeba czekac az zapakujesz max ilosc towaru, bo rzadko kiedy jest dostepna max ilosc a rary spwanuja sie okolo 5min, a potem jeszcze musisz skonczyc na odlegolsc 160Ly zeby to sprzedac z maksymalnym zyskiem. Ja od kilku dni latam i zarabiam 1.3mln cr w jedna strone przy ladowni 80t.

Jakim statkiem latasz? Lakon 9?

Tu znalazłem statystyki statków:

http://elite-dangerous.wikia.com/wiki/Ships

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Próbowałem górnictwa, polatałem jako handlarz - ale to za nudne dla mnie.

Potestowałem bycie Bounty Hunter - naprawy statku po przechwyceniach, koszty amunicji, zdarzające się wchodzenie w konflikt z lokalną władzą poprzez nieumyślny atak rykoszetem - słaby zarobek.

Największa dla mnie frajda i możliwości (zarobek do zabawy), to znalezienie układu z Anarchią + stacja by sprzedawać skradzione towary. Ja latam głównie w Ngaliba.

1. Odwiedzanie wszystkich możliwych USS - czasem znajdzie się towar warty po 4k za sztukę (od 1 do 8),.

2. Czasem znajdzie się transportowiec, więc zdejmuje mu się osłony i grzecznie prosi by wyrzucił towar, a jak już nie ma co wyrzucić i nadal bzyka laserami to robi się z niego efektowną kulę ognia.

3. Czasem transportowiec leci w cruise, więc trzeba mu pomóc przejść do normalnego lotu przechwytując go, a następnie pkt.2

4. Czasem piraci chcą odebrać nam nasz towar - często nie mają osłon, więc prosi się pierw o wyrzucenie towaru, a następnie pacyfikuje.

5. Czasami ... trzeba uciekać na dopalaczach, gdzie luda kupa tam Herkules dupa - raz mi 3 sidewindery pogoniły kota, aż miło.

6. Czasami trzeba uniknąć przechwycenia - bo jakiś Pyton lub Anakonda ma na nas chrapkę.

Ogólnie, zabawa pełną gębą 😈

Odnośnie statków, korzystam z tego zestawienia KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie moge sobie pozwolic na bawienie w przechwywatnie gdyz latam czyms takim:

http://www.edshipyard.com/#/L=305,5TP5TP5TP9qS9qS01Q0Wg0mI3we,2-Bk9s7_72BQ9s8I,7Uc52M0AA7iM08c07205UmpT02M( swoja droga polecam stronke bo mozna poustawiac statek i zobaczyc ile kasy nas bedzie kosztowal + informacje o systamach itp.

ostatnio chcialem sobie przechwycic anakonde... i skonczylo sie na tym ze musialem doplacac do interesu bo uszkodzenia byly troche wieksze od nagrody, anakonda okolo 50k cr a naprawy jakies 60k cr a mialem kadlub na 96%

Dobrym zrodlem zarobku sa hmm point extraction site czy jakos tak cos jak nav beacomy tylko przy planetach z pierscieniami. Wpadlem na jeden taki i zarobilem 2.5mln cr polujac na cobry gdzie nagrody wahaly sie od 10-30k cr za statek, a praktycznie po zniszczeniu jednego zaraz pojawial sie nastepny i tak 2-3h pozniej wylecialem stamtad majac 2.5mln cr, a moglem miec wiecej tylko jakis frajer wlecial mi w linie strzalu i wszyscy sie na mnie rzucili.. a tylko lekko zawadzil o wiazke puls lasera

Nastepnego dnia polecialem jeszcze raz i.... tym razem zamiast cobr mialem anakondy srednio od 50-100k za anakonde 😀 a najwksza nagroda to 147k cr i znowu jedna za druga, czasami pojawialy sie zanim rozwalilem aktualna a czasami 1-3minuty pozniej 😀 i tak wylecialem z kolejnymi 2mln cr 😀.

Niestety czasami trzeba sobie poskakac miedzy takimi punktami bo nie na wszystkich cos sie dzieje.

Polecam tam leciec minimum viperem bo ma on sile ognia pozwalajaca na szybkie rozwalanie cobr a i anakonde powinien ruszyc, jest tez sporo saindwinderow ale ich raczej nie tykalem 2k cr za sztuke to sporo za malo zeby sie fatygowac 😀,

Dobrym zrodlem zarobku sa tez misje kilerskie na anakondy za 130-200k cr za misje ja zaczalem podchodzic do nich cobra, jest ciezko ale dobrze wyposazona cobra powinna dac rade, sam rozwalilem kilkanascie i tez zostalem pare razy zniszczony, Ale jak sie wypracuje technike + shield banki to nie powinno byc wiekszych problemow. Niestety czasami jest tak ze raz mozna taka misje wykonac w 10minut a raz w godzine. A ostatnio trafiam na takie ktore robilo sie zdecydowanie za dlugo...

Jak tylko wprowadza wspolprace z innymi graczami to mozemy sie spotkac i moge komus pomoc w walce / farmieniu.

Lewarowi dostarczylem troche rarow, byl akurat 150ly ode mnie gdzie je kupilem 😀, jesli ktos ma podobna odleglosc do systemu COQUIM albo HR 7221 to moge podleciec bo akurat zarobilem na lepszy naped skokowy i moge skakac na 15-16Ly 😁.

Odnosnie rarow.. 2 dni temu robilem spory transport 100t... wpadlo 1,7mln cr 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi, za podpowiedź by polować w "resource extraction site" chętnie postawiłbym Ci piwo - wielkie dzięki 😁

Gra nabrała nowych rumieńców, wystarczy podłączyć się do walki i Cobry pękają jak bańki mydlane. Za pierwszym raz trafiłem na Anakondy, w ciągu 15 min wpadło prawie 200k, dobra passa się jednak skończyła gdy mi jakiś strażnik wleciał w laser i trzeba było uciekać bo za marne 200 kredytów chcieli mnie zapoznać ze swoimi laserami.

Niezłą jazdę miałem jak się wbiłem w asteroidę. Kadłub w 9%, całkowita dekompresja i czas na dolecenie do bazy 7,5 min. Do stacji jakoś doleciałem, już prawie ląduje, czas się kończy zwalniam na lądowisku i ... załącza się komputer dokujący - zapomniałem o najnowszym nabytku. Statek z powrotem do góry, czas się kończy i ... zdążyłem wylądować przed upływem czasu. Cały happy, wstaje od kompa i ... zapomniałem, by wlecieć do hangaru. Po powrocie - ship destroyd. Więcej mnie to rozbawiło niż wkurzyło 💣 .

Patrząc z poziomu różnego rodzaju zarobkowania, polowanie w extrasach jest chyba najszybszą metodą by zdobyć kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mi sie anakondy trafily 3x ( takie serie jedna za druga ), jak tego szukac? Szczerze nie wiem ale sa z tego co widzialem pewne zaleznosci, np Jesli pojawiaja sie anakondy ze statusem clear to szanse na to ze znajdziejsz anakonde wanted sa bardzo male albo wrecz rowne 0.

Ja siedze w systemie hmm SIFJAR( tam jest teraz strefa konfliktu) jest kolo systemu VAKA, i tam mi sie one trafialy. Dzisiaj chwile gralem latalem tam ale niestety bieda, same cobry, a chcialem bardzo przetestowac dwa akceleratory plazmy ktore sobie zainstalowalem na pythonie.

Niestety, jedynie co moge poradzic to latanie miedzy tymi punktami i szukanie, widzisz anakonde clear to lec dalej ( choc nie wiem czy to jest regula ), a potem kolejny system z planeta i pierscieniami 😀

wlasnie zarobilem tam 1.5mln cr pojawialy sie anakondy prawie jedna za druga 😀, znowu jakis pacjent wlecial mi w puls lasera. ledwo ucieklem, wrocilem i anakond znowu brak :-/

Kolejne obserwacje z polowania na anakondy: Jako ze w momencie wyskonczenia do resource extration point tworzona jest instancja obszaru a ta jest losowa, mysle ze nie trzeba specjalnie latac i szukac miejsca gdzie sa anakondy, wystarczy skadac miedzy jednym a drugim punktem ( albo wyskakiwac i wskakiwac ciagle do tego samego) i jesli nie ma tam innych graczy to spokojnie mozna za ktoryms razem na nie trafic ( wystarczy pamietac, ze jesli nie ma innych anakond ze statusem clear to szanse na to ze spotkamy anakondy wanted sa na poziomie 50%, jesli sie nie pojawiaja to skaczemy do kolejnego punktu.

Po wyzej opisanej sytuacji jak koles wlecial mi w wiazke lasera i musialem uciekac zaplacic grzywne, wrocilem w to samo miejsce i po 4-6 skokach miedzy 3 tymi punktami anakondy znowu sie pojawily. I znowu 2.5mln cr najwzysza nagroda za anakonde 175k cr 😀, niestety bylo zbyt pieknie wybralem sobie ostatnia anakonde i..... po ok 1 minucie walki ona byla na kilka strzalow, ja mialem bardzo oslabione tarcze, wiec ucieklem zeby je zregenerowac ale niestety glupota wziela gore i sporo za wczesnie zrobilem nawrot, anakonda pieknie mnie posmyrala laserkami i jednym strzalem z plazmy mnie dobila niszczac mi silniki a to oznacza smierc na miejscu o ile nie mieliscie takiej sytuacji, bez nich nie odlecicie i nie da sie ich w zaden sposob naprawic... wiec musialem uzyc autodestrukcji i stracic 3.6mln ubezpieczenia statku i 2.5mln w nieodebranych nagrodach za znisczone statki

Przykre, ale przynajmniej wiem ze nie nalezy lekcewazyc dogorywajacej anakondy bez oslon ktora jest na kilka strzalow samemu ich prawie nie majac, sytuacja nie mialaby miejsca gdybym odlecial i poczekal az chociaz 50% oslon mi sie zregeneruje

Do wszystkich ktorzy walcza z anakondami, nigdy ale to przenigdy nie leccie na anakonde kiedy jest zworona do was przodem, a jak juz musicie to pamietajcie zeby chociaz uzywac silnikow gora-dol-lewo-prawo dzieki ktorym macie 80% szans na unikniecie trafienia pociskiem plazmy.

Edytowane przez nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2015 o 22:21, nezumi napisał:

hmm mi sie anakondy trafily 3x ( takie serie jedna za druga ), jak tego szukac? Szczerze nie wiem ale sa z tego co widzialem pewne zaleznosci, np Jesli pojawiaja sie anakondy ze statusem clear to szanse na to ze znajdziejsz anakonde wanted sa bardzo male albo wrecz rowne 0.

Mnie coś wczoraj wzięło by jeszcze raz potestować górnictwo. Poszeprałem na necie (info dla górników [klik] i zdecydowałem się polecieć do HR 1385. Na 10 planecie, natrafiłem na srebro i złoto oraz na spore ilości piratów mimo, że explorowałem daleko od RES'ów. Po zabiciu 3-4 Cobr przeskanowała mnie Anakonda i otworzyła ogień (miałem zaledwie 1 sztabkę srebra). Ze względy na słabsze uzbrojenie poleciałem się przezbroić, przy okazji zapominając zaanonsować się na stacji, która niezbyt szczęśliwa że chce wlecieć bez pozwolenia otworzyła ogień i ... 140k w plecy. Po przezbrojeniu się wróciłem na miejscówkę. Patrzę, leci Anakonda - clear. Zrezygnowany miałem już wracać, ale zapałętała się Cobra z nagrodą 23k, to co miałem zrobić - wyrwałem chwasta. Po chwili widzę dużą sylwetkę - myślę sobie Anakonda, podlecę zobaczę i ... jest wanted nagroda 46k. Pogłaskałem ją laserami i latam wokoło czekając na wsparcie w postaci innych strażników których mam już na zielono. Ponadgryzaliśmy ją wspólnie, w końcu skasowana. Po chwili pokazała się kolejna. W sumie skasowałem ich chyba 6-7 z czego jedna z rekordową nagrodą 94k. Niestety, jedna nieuważna chwila (chyba przy zwrocie Anakondy) i cała osłona pękła jak i pół kadłuba - zostało 54%. Gdy atakując kolejną Anakondę wsparły ją jeszcze 2 Cobry, a "zielonych" kolegów niewiele było w okolicy, do tego kończyła się amunicja, został zaledwie 1 shield bank i 44% kadłuba, stwierdziłem, że nie będę kusił losu - wracam po nagrodę, naprawić się i uzupełnić amunicję.

Na chwile obecną stawiam teorię, że im lepsze jest pole z asteroidami, tym groźniejsi pojawiają się przeciwnicy. Na zwykłych polach typu rocky/ice pojawiają się raczej Sidewindery i Cobry. Na "metall" pojawiały się głównie Cobry, wczoraj zacząłem eksplorację wyłącznie "metallic" i te rejony obfitowały w Anakondy - przypadek czy reguła, będę mógł to przekazać za jakiś czas, gdy więcej przetestuję tamten obszar.

Taktyka dla Cobry walczącej z Anakondą na RESach. Zaczepiacie ją laserem i czekacie, aż nie przylecą posiłki w postaci strażników. Zauważyłem również, że za każdego skasowanego strażnika wzrasta Anakondzie nagroda. Latam więc w około starając się nie oberwać za mocno i robić wszystko by Anakonda miała zdjęte osłony. Zauważyłem, że warto latać na zbalansowanym ustawieniu po równo na silniki, osłony i tarcze. Ustawiam się na Anakondę, rozpędzam się i walę z laserów i ile fabryka dała. Dolatując do Anakondy która już z reguły próbuje mnie ustrzelić, odpalam dopalacze i na bezpiecznej odległości robię nawrót, po czym powtarzam zabawę. Jeżeli jest więcej strażników, można sobie odpuścić część tych skoków, ale wystarczy chwila nieuwagi i po osłonach, a od tego dzielą nas sekundy byśmy się zamienili w kulę ognia. Nawrotek nie ma co robić w odległości mniejszej niż 3km, jest to zbyt ryzykowne, a jeszcze bardziej to latać w pobliżu Anakondy z połową osłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wydaje mi sie ze jest to calkowicie losowe, ja wlasnie polecialem na planete z metalowymi ringami i.... nic z tego jeszcze wieksza bieda niz tam gdzie latalem a byly to rock ring, raz na 5 minut jakas cobra sie trafi. Ja teraz palujac na anakondy zarobilem 1.6mln cr na niszczeniu samych cobry w ciagu kilku godzin latania i szukania tego dziadostwa ( na starej miejscowie ) .

Doszlo do tego ze w akcje desperacji niszczylem ( przez staranowanie ) anakond clear w nadzieji ze moze sie pojawia wanted... nic z tego, ja masz anakonde clear po jej zniszczeniu pojawia sie kolejna anakonda clear....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zaobserwowałem, że pojawianie się Anakond Wanted jest losowe. Latałem wokół jednej planety, na jednym pierścieniu na kilku RESach i ... po kilku razach się się pojawiały. Nie ma co skakać po sektorach i układach, wystarczy krążyć po różnych RESach - to już na 95% mogę stwierdzić.

Obalam teorie, że jeśli są Anakondy Clear to nie mogą się pojawić Anakondy Wanted - za każdym razem jak pojawiały mi się W były również C, mało tego, raz mi się 2 Anakondy prały C z W, po wsparciu w miarę łatwo W pękła.

Najciekawsze, że w większości przypadków Anakondy C wydobywały sobie minerały, podobnie jak inne statki. Nie widziałem jeszcze tylko Pythona który ryje w asteroidach 😉 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko raz mialem taka sytuacje ze mialem anakondy wanted i clear ale to jak zapisalem i wyszedlem do menu i wrocilem do gry po 1minucie ( juz mi sie czasami nie chce przelatywac do innych RESow). Musze zainwestowac w lepsze sensory bo te ktore mam maja zasieg chyba 6km.

Krutek a Ty jak wyglada u Ciebie polowanie na anakondy w RESach?

Bo ja wlatuje do RESa, chwile po nim latam ok 2-5 minut jak dolece do punktu centralnego az statki NPC wskocza do strefy szukajac anakondy w miedzyczacie rozwlajac jakies cobry albo saidwindery jesli sa blisko. Jesli pojawila sie anakonda clear to zazwyczaj wyskakuje z RESa do innego. Czasami bujam sie jeszcze po strefie polujac na cobry w nadziei ze pojawi sie anakonda wanted a jak po 10 max 20 minutach zadnej nie ma( a jest tak prawie caly czas ) to skacze dalej albo wychodze do menu i po minucie wracam zeby sie nowe statki npc zrespily

Co do pythonow sa, tez ryja i zawsze clear 😛, chociaz na tyle prob chyba raz mialem pythona wanted, albo jak lecialem do strefy jakies 30km od niej

Szkoda ze pojawianie sie anakond w RESach to rzadkosc, naprawde niezla kase mozna na nich trzepac. A jak sie pojawia to znowu jakis frajer musi wleciec na linie strzalu i trzeba uciekac 🙁. Ja dzisiaj nie trafilem na zadna anakonde a latalem przez 4h miedzy punktami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na brak Anakond nie narzekam, raczej na zbyt małą siłę ognia i kończącą się amunicje.

Zapraszam do systemu HR 1385 na stację MCDIVITT OUTPOST - tutaj odbieram nagrody, jest też średnie lądowisko więc spokojnie Pythonem wylądujesz.

Co do samego polowania, lecę do HR 1385 10, mała planeta z pierścieniem ale ma 4 RESy blisko siebie. Wlatuję, jeśli na początku pojawiają się Sidewindery i Cobry Wanted to w miarę szybko opuszczam i lecę do kolejnego RESa. Jak dłużej się nic nie pojawia i jakaś Cobra od czasu do czasu to latam raczej na górze i wypatruje laserów walki - tam lecę niczym sęp. Dodatkowo mam ułatwione, bo z Federacją jestem już Allied i większość mam na zielono - Anakondy bardzo rzadko. Często też Anakondy "leżakują" warto ich wypatrywać.

Dzisiaj musiałem raz uciekać bo miałem 3 Anakondy W. obok siebie, z jedną walczyłem, a pozostałe mi sklepały sojuszniczych strażników, samemu w Cobrze ciężko się gryzie Anakonde.

Gdybyś doleciał do mnie, zawsze jeden może pilnować RESa, drugi leci odebrać nagrodę, zapłacić karę, uzupełnić amunicję czy armor shieldy, no i dodatkowo we dwójkę łatwiej niż w pojedynkę.

Dla odmiany, dzisiaj 4 razy trafiałem na Anakondy, rekordowa to 164k, najmniejsza 19k. Ja jak zarobię ok. 300-400k lecę odebrać nagrodę i uzupełnić zapasy.

Co do sensorów, ja mam u siebie zamontowane max A3, Cobra prawie cała w max ulepszeniach, cały czas szukam optymalnej broni na górę. Jak mi podpowiedziałeś koszt ubezpieczenia wynosił 50k, teraz prawie 200k - wszystko zarobione na Anakondach i Cobrach, wyłącznie polowanie zero handlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to super, bede tam dzisiaj okolo 13-14 musze zbierac kase na wypasiona cobre i wyposarzenie do pythona 😀

aa jeszcze trafilem na cos takiego na forum elite https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=102521, jeden gracz napisal cos takiego:

"Come out of the REL and jump a short distance on the same ringed planet and basically fly (slowly) back into the ring. Hang around a min and you will see nearly every model of ship available. I am doing this in an anarchy system and am making around 400k-500k an hour, not sure how well it works in a non-anarchy system."

Prawodpodbnie chodzi o to zeby leciec w strone RESa ale do niego nie wlatywac tylko obserowac przestrzen, jesli widzmy jakis typ statku ktory nas interesuje wlatujacy do RESa to powinien on tam byc, tylko ze on robi to w systemach anarchistycznych, tylko nie wiem jak to sie ma do spawnujacych sie anakond W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powinienem być dzisiaj przed 19.00, wcześniej jeszcze jadę odebrać Saitek X-55 Rihno, potem konfiguracja, a później mam nadzieję, że się nie zabiję gdzieś o asteroidę - nie pamiętam ile dekad temu grałem na joysticku, chyba po raz ostatni na Atari 1040 STE.

Co do powyższego sposobu - anarchistyczny odpada, bo nie ma tam Wanted. Zresztą po części robię podobnie. Jeśli nie ma Anakond wyskakuję z RESa, lecę do najbliższego w tym samym pierścieniu, który jest w odległości rzutu beretem i tam ląduję. Kręcę się po tych RESach i Anakondy szybko się znajdują. Wczoraj dwa razy miałem przy pierwszym podejściu, a raz się z pół godziny wałęsałem zanim je znalazłem - loteria.

Z ciekawości, jaką masz rangę bojową? Mnie jakiś czas temu wskoczył Competent i co najlepsze z Fedsami jestem Allied. 😎

Co do wyposażenia Cobry, to trochę się będziesz musiał nalatać by je pozbierać na najwyższym poziomie, co do kosztów to w 5-6kk powinieneś się zamknąć, strach się bać ile kosztuje do Pytona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie anarchistyczny nie odpada 😀, musisz sobie zainstalowac kill wariant scaner czy jakos tak on wchodzi w utility mount. Dziala to tak ze skanujesz tym statek i mimo tego ze jest on dla Ciebie clear ( clear oznacza ze w obecnym systemie / albo nacji nie ma za niego nagrody ) pojawia sie informacja o nagrodzie w innych miejscach / nacjach. Dzieki temu np zestrzelilem anakonde ktora miala 70k cr nagrody jako wanted a po przeskanowaniu dostalem 120k z czego 70k podstawy w imperium a reszta w allied i federacji 😀. jedyny problem jest taki ze trzeba skanowac statki a to trwa 10sekund i trzeba sie zblizyc na odpowiednia odleglosc.

Z tym skanerem najelpiej leciec do systemu anarchistycznego, z tego wzledu ze nie jestes niczym ograniczony. Tam za zniszczenie statku clear nic Ci nie grozi. A w systemach wlasnosciowych niestety jestes ograniczony tylko do statkow Wanted mimo ze nawet przeskanujesz jakiegos Cleara i sie okaze ze ma na sobie nagrode to nie mozesz go zabic nie ponoszac odopowiedzialnosci. Ja uzywam tego scanera przy anakondach zeby miec dodatkowa kase, w sumie zarabiam jakies 30-40% wiecej kasy dzieki temu ze skanuje statki ktore za chwile zniszcze 😀

Co do rangi to pozniej sprawdze jak wroce z uczelni 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kilka razy chciałem sobie zainstalować ten skaner, ale źle zinterpretowałem jego użycie - wydawało mi się, że służy głównie do odbierania nagrody - bez lądowania do stacji. Będę musiał coś pozmieniać w modułach, bo obecnie mam zużycie energii na poziomie 98%.

Zamienię chyba z powrotem Cannon na MultiCanon bo jakoś nie do końca mi się dobrze z tego strzela, za wolne.

Z ciekawości, czy walcząc określasz konkretny punkt np. silniki, czy ogólnie?

Co do Anarchistycznego, to w takim się wychowałem - w Ngalibi. Teraz jak walczę u Fedsów w HR 1385 i widzę ile kontenerów z drogimi metalami się marnuje, to aż mnie skręca - niestety, za często jestem skanowany to mogę tylko na nie popatrzeć. Ostatnio, jakaś Cobra wyrzuciła chyba z 10 superconductor, o latających złotych czy srebrnych kanistrach nie wspominam bo tam to standard. Być może jak się znajdzie jakiś ciekawy anarchistyczny z pierścieniem Metallic to i będzie można powrócić do częściowego piracenia, bo trochę mi tego brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolecialem do HR 1385 i kicha 2h latania od RESa do RESa i fakt spotykalem anakondy nawet okolo 4 w jednym punkcie wszystkie clear..... 🙁. Chyba musze poszukac czegos innego bo juz mnie meczy latanie po tych punktach i strzelanie do cobr.

to chyba jest uzaleznione od rangi ja mam MASTERa w walce o ile dobrze pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, wczoraj zanim zainstalowałem, skonfigurowałem i trochę otrzaskałem się z hotasem to minęło znacznie więcej czasu niż mógłbym przypuszczać.

Jak już rozpocząłem polowanie, to dwukrotnie natrafiłem na Anakondy. Za jednym razem jak mi się 4 wyświetliły na radarze to zbaraniałem - na szczęście 2 były Clear i 2 Wanted z czego jedna Clear brała aktywny udział w walce.

Nie wiem od czego to zależy?: rangi, statku, szczęścia, miejscówki, sensorów etc., ale na pierścieniu HR 1385 planety 10, średnio co 3-6 sprawdzeń zawsze trafiam na Anakondy. Podkreślam, że na 10 planecie gdzie są 4 RESy, występowanie Anakond w moim przypadku jest najczęstsze. Staram się rozpoczynać od RESów na wewnętrznym pasie asteroid, a potem spokojnie przelatuje sobie pomiędzy kolejnymi. Obok są jeszcze planety 10A i 10B ale tam nie latam.

Zauważyłem również, że jeśli na początku pojawiają się 2-3 Sidewindery Wanted to opuszczam szybko taka miejscówkę. Jeśli pojawiają się od razu Cobry to jest duża szansa na Anacondy. Jeśli zaczyna występować Sidewinder Wanted szansa na znalezienie/pojawienie się Anakondy spada drastycznie.

Moja teorie i wnioski są następujące:

Występowanie statków Clear nie ma większego wpływu na występowanie statków Wanted.

Jakość wydobywanych surowców/minerałów ma wpływ (jak duży?) na rodzaj występowania statków Wanted.

Jeśli występują Sidewindery Wanted to pojawienie się Anacond Wanted jest bardzo mało prawdopodobne.

Anakondy znacznie rzadziej biorą udział w walce ze strażnikami niż Sidewindery czy Cobry (strażnicy boją się je zaatakować?)

Anakondy znacznie częściej "leżakują" w trybie silent run - po namierzeniu ich podnoszą osłony i ożywiają się (zaczynają latać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2015 o 19:19, nezumi napisał:

Ja wracam do handlowania rarami / normalnego handlu a jak bede chcial pozabijac anakondy to wezme sobie misje killerskie od 120-200k za misje.

Stracilem 2dni latania i szukania anakond i do tego w sumie 9mln cr bo podczas walki z jedna anakond wanted druga clear wleciala we mnie zabijajac na miejscu.

Ja wczoraj wieczorem wyprzedałem ulepszenia z Cobry i zostawiłem pustą skorupę. Zakupiłem H6 i ... jakieś rady dla początkującego handlarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm do handlowania nie ma jakichs konkrentych rad, sa dokladnie te same prawa co w innych hadnlowkach

- szukaj stacji ktore eksportuja towar i maja go duzo ( hight albo medium ) i sprzedawaj tam gdzie towar importuja i maja zapotrzebowanie hight 😀 wtedy bedziesz mial najwiekszy zysk

Nie oplaca sie hadlowac towarami ktore kosztuja mniej niz 4k cr bo roznica miedzy kupnem a sprzedaza bedzie mala, z tego co widzialem max mozesz uzyskac okolo 1600cr na jednej tonie towaru wiec w pierwszej kolejnosci szukaj takich, dopiero potem czegokolwiek zeby nie robic pustych przebiegow.

- jesli szukasz szlaku handlowego najlepiej jest szukac takiego ktory da Ci powyzej 1000cr za tone towaru w jedna strone, jak znajdziesz taki gdzie w jedna i druga masz powyzej 1000cr to daj znac 😁

Na mapie galaktyki mozesz wykupowac informacje odnosnie szlakow hadnlowych bedziesz mial zaznaczone strzalki gdzie co i jak, dodatkowo mozesz sobie filtrowac ktore towary Cie interesuja a ktore nie

hmm na stacji gdzie masz srednia galaktyczna cene za towar na samej gorze mozesz sobie wlaczyc inna opcje a dokladniej przlaczyc na inna nazwe systemu, dzieki czemu mozesz zobaczyc skad dany towar jest importowany albo dokad jest exportowany

I to w sumie tyle 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...