Skocz do zawartości

Zamknięcie tematu o rzekome piractwo


glouver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to dobre pytanie, po co zamykać cały temat tylko dlatego, że wypowiadało się w nich paru piratów? Odpowiedzialność zbiorowa? Nie lepiej poprostu wykasować wszystkie posty tego dotyczące, a naszym piratom dać bana?

PS. piractwo to nie kradzież..... kradzież to kradzież, a piractwo to piractwo - żeby była mowa o kradzieży konieczny jest ZABÓR - nazywajmy rzeczy po imieniu....

PS2. o co chodzi z tym lekarzem i operowaniem bliskiej osoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy, zacznę od IMO ważniejszej:

Nie chcę na XuDB rozmawiania o warezach. To była jedna z pierwszych zasad zaprowadzonych na forum, jeszcze w 2003 roku. Nie jesteśmy pod tym względem tak cięci jak oficjalne fora Ego, ale zasada ciągle obowiązuje. A to że twój X3:TC/R3LD3D!RIP! nie działa to problem tylko i wyłącznie twój.

Nie mam też chęci do dyskusji pod tytułem "czy można kraść media niematerialne". XuDB to forum o grach, nie prawie autorskim, i sam jestem tutaj dla gier.

Natomiast jeśli chodzi o resztę tej dramy i jej uczestników, pomyślimy o tym w kwaterach admiralicji, ale ja bym jeszcze nikogo ani niczego nie skreślał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2014 o 15:49, Riess napisał:

Dwie sprawy, zacznę od IMO ważniejszej:

Nie chcę na XuDB rozmawiania o warezach.

To może trzeba zmienić regulamin forum? Bo od rozmowy do propagowania daleka droga (zresztą nawet propagowanie warezów nie jest sprzeczne, dopóki nie chodzi o soft...) - tylko żeby to zrobić przydałoby się mniejwięcej orientować czym jest piractwo, a jeśli ktoś porównuje piractwo do kradzieży to mam spore wątpliwości, czy posiada chociażby elementarną wiedzę na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2014 o 19:09, Cerber napisał:

...ale z tego, co widze co niektórzy nie mają elementarnej wiedzy na temat, czy to prawa autorskiego, czy piractwa chociażby przyrównując piractwo do kradzieży...

http://lexplay.pl/artykul/prawo_autorskie/piractwo_komputerowe

Cytat

Odpowiedzialność karna

Uzyskiwanie cudzego programu komputerowego, bez zgody osoby uprawnionej stanowi kradzież. Zgodnie z art. 278 § 2 "kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje cudzy program komputerowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat". Przepis wskazuje, że uzyskanie programu komputerowego nie musi się wiązać z fizycznym zaborem nośnika, może polegać na sporządzeniu kopii tego programu i wykorzystywanie przez inną osobę.

I tyle ode mnie w ty temacie.

Wybacz Riess, ale nie mogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem Yacek, nielegalne zasysanie softu jest przestępstwem z kk, o takich oczywistościach raczej każdy powinien wiedzieć - mi rozchodzi się o to, że nie jest to kradzież, bo nie ma zaboru - sprawdź sobie czym jest kradzież:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kradzie%C5%BC

http://pl.wikibooks.org/wiki/Prawo_karne/Kradzie%C5%BC

ciekawa dyskusja: http://forumprawne.org/prawo-karne/145598-kradziez-oprogramowania-w-kodeks-karny-kodeks-wykrocze.html

Cytat
zabór

cudzej rzeczy w celu przywłaszczenia. Pod pojęciem zaboru rozumie się fizyczne wyjęcie rzeczy spod władztwa właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mniejsza, i tak ustawodawca sam tego nie wie co jest czym, a co dopiero My.

Posiadanie kopi jest legalne., na tkz, dozwolony użytek. Udostępnianie jest kradzieżą i złamaniem prawa.

Przecież chcą wprowadzić od tego podatek, wiec jest na rzeczy.

Warezy ani nie są zabronione, ani dozwolone, prędzej tu chodzi o pojęcie etyki społecznej niż samego prawa.

Jeśli się pokusić to producenci gier łamią prawo konsumenta do prawa wiedzy na temat tego co i w jakim stanie nabywa kupując soft, grę, muzkę.

Po prostu wstawia się kit, a ty konsumencie kupuj w ciemno, a my damy ci polizać dobre, a reszta to sama gorycz, przykład? Wciskanie na płytach kilku hitów co miało zmuszać do kupna całego albumu. z grami jest tak samo. Tylko że tu wykorzystuje się markę danego tytułu.

Jeśli zaczniemy to porównywać do ulubionego argumentu, auta., to zanim kupisz auto masz prawo się nim przejechać. a gdzie to prawo podziało się wśród gier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Posiadanie kopi jest legalne., na tkz, dozwolony użytek.

bzdura, dozwolony użytek nie dotyczy softu - a kopię masz prawo wykonać tylko jeśli jest to niezbędne do korzystania z programu - Polska to nie Hiszpania 😉

Cytat

Udostępnianie jest kradzieżą i złamaniem prawa.

Teraz to żeś dowalił człowieku - przyczytałeś linki odemnie? kradzież wiąże się z UZYSKANIEM i ZABOREM, gdzie masz uzyskanie i zabór softu poprzez jego udostępnianie? (aż mi się w głowie zakręciło...)

Cytat

Przecież chcą wprowadzić od tego podatek, wiec jest na rzeczy.

Podatek jest od dawna, ale jak wspomniałem nie dotyczy to softu...

Cytat

Warezy ani nie są zabronione, ani dozwolone, prędzej tu chodzi o pojęcie etyki społecznej niż samego prawa.

warezy nie łamią prawa, bo nie udospępniają, tylko linkują dlatego nie robią nic nielegalnego...

co do reszty to częściowo masz rację, ale to temat rzeka i za dużo bym musiał się naprodukować, a to nie miejsce na to

tak czy siak imo proszenie o pomoc, na forum, które sprzeciwia się piractwu, z niedziałającym piratom to lekkie hamstwo, ale nie ogarniam po co z tego powodu zamykać cały wątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2014 o 19:09, Cerber napisał:

To może trzeba zmienić regulamin forum?

A może, najpierw trzeba go przeczytać, dla przypomnienia.

Cały ten temat narusza pkt.12 regulaminu i powinien być również zamknięty. Ale z czego mógłbym się posmiac, skoro zgodnie z regulaminem nie mam poczucia humoru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2014 o 18:32, Yacek napisał:

A może, najpierw trzeba go przeczytać, dla przypomnienia.

Cały ten temat narusza pkt.12 regulaminu i powinien być również zamknięty. Ale z czego mógłbym się posmiac, skoro zgodnie z regulaminem nie mam poczucia humoru?

Owszem przeczytałem i jakoś nie mogę się dopatrzeć w tym temacie złamania jakiegokolwiek pkt. regulaminu forum. Może podasz swoją (nad)interpretacje?

PS. właśnie zauważyłem - regulami z działu "ogłoszenia" różni się nieco od tego z "prawego dolnego rogu" - zwłaszcza pkt. 12

tak czy siak, ani w jedyn ani w drugim przypadku nie widzę złamania pkt. 12 w tym wątku. Go się w ogóle da złamać? Nikt się z modów/adminów nie śmiał, nikt żadnemu modowi nie nakazywał zmiany decyzji.... serio nie wiem, jak trzeba sobie naditepreetować ten punkt żeby w tym wątku dopatrzyć się jego złamania, ale chętnie posłucham....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cerber odpuść bo tego nawet pluton nie ruszy.

To nie jest żadna kłótnia żeby co kolwiek odpuszczać.

Problem się pojawił i wypadałoby go jakoś rozwiązać.

Poprostu chciałbym poznać więcej szczegółów na temat stanowisk Yacka, których nieuargumentował, bo sam nie wiem, co jest tego powodem: nieznajomość znaczenia takich słów, jak "interpretacja", "kradzież"/ma swój własny słownik; nie akceptuje, że może o czymś nie wiedzieć i nie lubi, jak ktoś ma inne zdanie/nie lubi krytyki; władza uderzyłą do głowy i zaczyna się "fuhrerowanie"; czy poprostu wstał lewą nogą... - póki co to jedyne wyjaśnienia jego postawy, które przychodzą mi do głowy - jeśli jest jakieś inne to fajnie by było je poznać, ale jak nie chce to jego sprawa, tak czy siak imo dopóki jego wypowiedzi będą wyglądać w ten sposób, czyli żadnych wyjaśnień, argumentów i "jest tak, bo ja tak mówię" to problemu nie da się rozwiązać "pokojowo"

i żeby nie było - wiem, że to wasz serwer i możecie sobie dawać bany nawet bez powodu, ale jeśli macie tak zamiar robić to napiszcie to chociaż wprost, że "za krytykę modów/adminów, posiadanie i wyrażanie innego zdania, które nam się nie podoba itp." grozi ban, "admin/mod jest bogiem, więc lizać buty i nie marudzić albo ban itd." zamiast owijać w bawełne... - a właściwie to prośba głównie do Yacka, żeby sprecyzował, czy o to mu chodziło sugerując, że ten wątek łamie pkt. 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest milczenie to pewnie sam nie wiedział co robi. To taki typ osobowości, której zachowanie wyszło na pozorowanej rozmowie.

Jeśli Jego wiek to prawda to wiem dlaczego to zrobił, Powęszyłem na necie. Po prostu, jak pisałem wyżej, lekarz nie może operować rodziny.

btw.

Jeśli ktoś nie łapie ocb z tym lekarzem.

Yacek ma duży wkład i dużo prac jest jego.

Ale jako zatwardziały i regulaminowy w życiu, traktuje to forum dosyć osobliwie.

Stąd jego reakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dwóch wersji regulaminem, to znajdująca się w dziale "Ogłoszenia" jest aktualnym i obowiązującym regulaminem forum. To z linku w prawym dolnym rogu, jest starszą wersją tego regulaminu. Czemu tak jest, może wyjaśni Riess.

Treść punktu 12 regulaminu z działu "Ogłoszenia" znajduje się również w starszej wersji regulaminu i to w pierwszym zdaniu.

Nie widzę powodu, dla którego miałbym się tłumaczyć z podjętych działań, chyba jasno wynika to z pierwszego zdania punktu 12 regulaminu. Dlatego też uważam dalszą dyskusję na ten temat za bez celową, a temat za wyczerpany. Przynajmniej na forum, chcesz dyskutować, to zapraszam na PM.

Nie znam przypadku, aby na jakimś forum były publicznie prowadzone dyskusje na temat poczynań moderatorów. Jeśli nawet pojawi się taki temat, jest zamykany przez administrację.

Oczywiście, jeśli ktoś jest odmiennego zdania może zgłosić naruszenie regulaminu przez moderatora administacji forum. Ale powinno to odbywać się poprzez PM do administratora, a nie poprzez publiczne debaty. Moderator nie ma obowiązku tłumaczyć się przed użytkownikami, odpowiada ze swoich działań przed administracją.

Aluzje co do mojego wieku, wynikającej z tego różnicy światopoglądowej i itp. pominę milczeniem. To naprawdę żenujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...