Skocz do zawartości

Notoryczne zawieszanie się gry po instalacji skryptów


Mortis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wam wszystkim!

Mój problem polega prawdopodobnie na zbyt dużej liczbie jednoczesnego instalowania skryptów i modów. Popelnilem ten glupi błąd, że instalowalem wszystko, jak leci, nie patrząc po każdej instalacji czy coś się ze sobą nie gryzie.

Sytuacja wygląda tak, że wchodzę do gry i po około 10 sekundach mam freeze, który nie chce ustąpić.

Próbowałem losowo usuwań różne skrypty i zobaczyć, czy coś to pomoże, ale póki co nie mam szczęścia. Zwracam się więc do was, doświadczonych użytkowników. Może wy wiecie, czy na mojej liście są skrypty, które z jakichś powodów się nie lubią.

Wszystko instalowałem ręcznie, PLugin Menager u mnie zwyczajnie nie działa (po każdej próbie instalacji wywala wszystkie zainstalowane pliki jako błędnie zainstalowane).

Moje skrypty:

Community Plugin Communication

ExploreCommandExtension

follow_me

free.jumps

JSONparsellibrary

NPCBailingAddon

SalvageClaimSoftware

SalvageCommandsandNPCs

WareManeger

Oraz jeden fake patch:

X3TC-argon_emperor-500km_comm_range

Mam najnowszą oficjalną wersję gry TC, mój komputer spokojnie uciągnie grę. Gram też na angielskiej wersji językowej, choć pudełko kupiłem polskie 😀 Tak więc nie potrzebuje spolszczeń.

Any tips?

Przyszło mi do głowy, że mógłbym prawdopodobnie wyczyścić cały folder "scripts" i "t", a potem instalować wszystko po kolei i zobaczyć, co wywala błąd. Pewnie zresztą tak zrobie. Ale być może zajrzy tu ktoś, kto szybkim rzutem oka oceni i powie: "tych dwóch się nie łączy!", co bardzo ułatwiłoby mi życie 😀

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skrypty, które podałeś, to wszystkie jakie masz, to:

Nie jest ich za dużo, aby powodować konflikt (zobacz do mojego podpisu i kliknij na link "moje skrypty". Przekonasz się., że grałem równocześnie z większą ilością skryptów).

Również podane skrypty nie powodują konfliktu między sobą.

Ja bym jako błąd wskazywał złą instalację gry. Dlatego masz problemy z PM.

Rozwiązaniem byłaby reinstalacja gry, instalacja skryptów i rozpoczęcie nowej gry.

W dniu 20.09.2014 o 10:04, Mortis napisał:

Przyszło mi do głowy, że mógłbym prawdopodobnie wyczyścić cały folder "scripts" i "t".

Tego nie polecam. W tych katalogach nie są tylko pliki instalowane przez sktypty, ale również instalowane przez czystą grę, więc zrobisz jeszcze więcej złego.

PS. Oczywiście przez najnowszą gre TC rozumiesz zainstalowanego najnowszego patcha 3.2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uch, szkoda, że przeczytałem to dopiero teraz. Zresztą uprzedziłeś tym postem następne moje pytanie, bo tak się stało, że wyczyscilem oba te foldery i po instalacji wszystkich skryptów nic się już nie tnie... ale misje przestały działać. W obronie stacji nic ich nie chce atakować, w misji odzyskania statku to on sobie gdzieś tam tkwi w galaktyce i ani myśli się gdzieś przemiszczać itp.

No ale cóż, czeka mnie ponowna instalacja gry 😀 Dzięki.

PS: Tak, wgrywałem dwa patche aż do wersji 3.2, lecz co ciekawe, gdy chce odpalić gre to w tym launcherze pokazuje mi wersje 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2014 o 12:38, Mortis napisał:

PS: Tak, wgrywałem dwa patche aż do wersji 3.2, lecz co ciekawe, gdy chce odpalić gre to w tym launcherze pokazuje mi wersje 2.0

Tym się nie przejmuj, odpowiada za to tekst w pliku 0002-L048, a ten został zmieniony dopiero w tłumaczeniu Pl patcha 3.2 dostępnym na steamie.

Tu info o patchach : http://xudb.pl/topic/1812-patche-do-tc/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto znów ja i kolejny problem.

Polega on na tym, ze gra crashuje przy kazdorazowej probie przeniesienia sie do innego sektora za pomocą bramy skokowej. Dotychczas zauważyłem to w następujących przypadkach:

- Brama z Nyana's Hideout do Scale Plate Green

- Brama z Manelaus' Frontier do Ceo's Buckzoid

Nie przeszkadzaloby mi to szczegolnie, jako ze jestem w posiadaniu napedu skokowej i z reguly skacze miedzy sektorami, ale jesli potrzebuje odkrywac kosmos to niestety musze uzyc tej bramy. Taszczenie ze sobą drugiej jednostki i kazanie jej latać z sektora na sektor moze byc meczace, zresztą takiego problemu w ogole nie powinno być w grze!

Moje skrypty:

Community Plugin Communication

ExploreCommandExtension

follow_me

free.jumps

JSONparsellibrary

NPCBailingAddon

SalvageClaimSoftware

SalvageCommandsandNPCs

WareManeger

Marine_Repairs_and_Training

ADAMS_ITT_

Mody:

500km comm range (jako fake patch)

Widział już ktoś coś podobnego? Help 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skok z napędem skokowym, a przelot przez bramę skokową, to to samo. W obu przypadkach następuje wczytanie danych (mapy galaktyki itp.). Skoro nadal masz problem, to znaczy że plikach sav masz zapisany błąd, który powodował wcześniejsze problemy z gra i oprócz reinstalacji musisz rozpocząć nową grę, aby się tego pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...