Skocz do zawartości

X3TC na dysku SSD czy będzie szybciej chodzić ?


gulip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W nowym kompie mam dysk SSD, ale stwierdziłem że nie ma sensu instalować na nim X3. Pewnie przyspieszy ładowanie samej gry i skoki między sektorami, poza tym różnicy raczej nie będzie.

Samo SSD jak najbardziej warto. U siebie mam na nim zainstalowany system i programy na których pracuję i różnica w stosunku do WD Black jest spora. Od momentu włączenia kompa ekran logowania windows 7 widzę dokładnie po 12 sekundach, a same programy też ładują się dużo szybciej i pracuje się bardziej komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lepszej pracy X3TC wymaga solidnego procesora z GHz, a niekoniecznie rdzeni (chociaż wtedy jeden rdzeń obsługuję grę, a reszta "system") i dużej pamięci RAM.

Proc bo gra w tle oblicza wszystkie dane (położenie statków, gospodarkę, handel, konflikty NPC) z sektorów naraz, a nie tylko te w których jest gracz.

RAM do komfortowego grania przy wyłączonym LOD, aby nie mieć efektu doczytywania tekstur w miarę zbliżania się do obiektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2014 o 15:40, glouver napisał:

Do lepszej pracy X3TC wymaga solidnego procesora z GHz, a niekoniecznie rdzeni (chociaż wtedy jeden rdzeń obsługuję grę, a reszta "system") i dużej pamięci RAM.

Proc bo gra w tle oblicza wszystkie dane (położenie statków, gospodarkę, handel, konflikty NPC) z sektorów naraz, a nie tylko te w których jest gracz.

RAM do komfortowego grania przy wyłączonym LOD, aby nie mieć efektu doczytywania tekstur w miarę zbliżania się do obiektu.

proca mam AMD Phenom X6 1100t a ram 8 gb także spoko

natomiast liczyłem, że SSD poprawi pracę przy dużej bitwie poprzez szybszy transfer.

ale może zmiana na SSD nic nie dać bo faktycznie najbardziej obciążony jest procek, grafa nawet nie jęczy (mam radeona 6970)

w zasadzie poza ogromnymi bitwami (drobne przycinki) nie narzekam na wydajność, mimo że jak ktoś tu napisał X3TC zeżre każdą konfiguracje sprzętową.

Aha nie stosowałem nawet żadnych skryptów czy modów poprawiających wydajność poza tubeless komplex.

Także i tak kupie i potestuje oraz napisze jak to wygląda. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Samsung fajny, od jakichś 2 miesięcy mam wersję 120GB i jak na razie śmiga bez problemów.

A co do procka to fakt, TC/AP, zwłaszcza z modami potrafi sprowadzić do parteru praktycznie każdą konfigurację. Ostatnio odpaliłem na próbę AP + XRM na nowym kompie i np. w BHS nawet bez statków gra odrobinę zwalnia. Mam wrażenie że twórcy XRM przesadzili z niektórymi modelami stacji w tym sektorze, w bitwach chyba bardziej przeszkadzają rakiety masowo odpalane przez statki AI.

Konfiguracja- i7 4790K, R280X 3GB, WD Black 1TB i 16GB RAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Strasznie drogie te SSD, ale w tym tygodniu też się przesiadam, ale mój wybór padł na nieco budrzetowego Crucial Mx100 256 GB - 400zł

osobiście zawsze bardzo mi przeszkadzały przydługie ładowania w X'ach w późniejszych etapach rozgrywki - ciekaw jestem , jak to na SSD będzie wyglądać

Cytat

Ja celuje w EVO PRO 240GB. 10 lat gwarancji przy cenie 645zł...

Że tak zapytam, po co Ci 10 lat gwarancji? za 10 lat to te dyski będą do płatków śniadaniowych dodawać... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z nowego SSD prawie miesiąc i powiem, że faktycznie warto. Poprawia każdy aspekt pracy z kompem.

Co do korzyści w czasie gry w X3TC to są całkiem spore bo dużo krótsze loadingi. I wydaje się że troche szybciej reaguje przy dużych bitwach.

Także polecam jakby ktoś miał wątpliwości.

W dniu 2.09.2014 o 10:00, Prowler napisał:

Samsung fajny, od jakichś 2 miesięcy mam wersję 120GB i jak na razie śmiga bez problemów.

A co do procka to fakt, TC/AP, zwłaszcza z modami potrafi sprowadzić do parteru praktycznie każdą konfigurację. Ostatnio odpaliłem na próbę AP + XRM na nowym kompie i np. w BHS nawet bez statków gra odrobinę zwalnia. Mam wrażenie że twórcy XRM przesadzili z niektórymi modelami stacji w tym sektorze, w bitwach chyba bardziej przeszkadzają rakiety masowo odpalane przez statki AI.

Konfiguracja- i7 4790K, R280X 3GB, WD Black 1TB i 16GB RAM.

No nie powiem mocarnego masz kompa: i7, grafa z 3giga i ram 16 gb uff.

A tak z ciekawości jak się przesiadłeś na nowego to odczułeś skok wydajności w X3AP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Samsunga SSD 840 ale 120 GB. Super sprawa. ALe mam go tylko pod system i Elite Dangerous plus programy 😀 X'y mam na zwykłym i w sumie nawet nie słysze by pracowałpdoczas gry więc chyba SSd do X'a by dużo nie pomógł. NO chyba, że ktoś ma mało ramu to loadingi. ALe ja mam *gb i luzik.

Wychodzą już nowe dyski SSD tzw. M2. Ale potrzebne są do nich nowe płyty główne z tym złączem. Jedynie asus oferuję kartę pod PCIe do ktorej można taki dysk podpiąć ale wq Polsce chyba jeszcze nie ma..

http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/a/fotki_newsy/201406/PM/kingston-m2-2280-sata-dysk-ssd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 21.09.2014 o 13:55, gulip napisał:

Korzystam z nowego SSD prawie miesiąc i powiem, że faktycznie warto. Poprawia każdy aspekt pracy z kompem.

Co do korzyści w czasie gry w X3TC to są całkiem spore bo dużo krótsze loadingi. I wydaje się że troche szybciej reaguje przy dużych bitwach.

Także polecam jakby ktoś miał wątpliwości.

No nie powiem mocarnego masz kompa: i7, grafa z 3giga i ram 16 gb uff.

A tak z ciekawości jak się przesiadłeś na nowego to odczułeś skok wydajności w X3AP ?

Z drobnym opóźnieniem, ale odpowiadam 😉 Różnicę odczułem i to znaczną, tak w czasie ładowania poszczególnych sektorów (w poprzednim kompie miałem taki sam 'bazowy' dysk twardy- WD Caviar Black) jak i w ogólnym poziomie FPS. Co ciekawe, nawet na takim sprzęcie XRM potrafi zacząć mocniej przymulać, np. w BHS gdy znajduje się w nim kilka dużych okrętów + rakiety. Różnica w FPS byłaby pewnie jeszcze większa, ale na nowym kompie działam w 2560x1440 (monitor 27 cali), a nie 'tylko' 1920x1080 jak na starym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...