Skocz do zawartości

- - - - -

X3TC na dysku SSD czy będzie szybciej chodzić ?

XX3TC SSD instalka szybciej

22 odpowiedzi w tym temacie

#11 gulip

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 53 postów
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 21 wrzesień 2014 - 13:55

Korzystam z nowego SSD prawie miesiąc i powiem, że faktycznie warto. Poprawia każdy aspekt pracy z kompem.
Co do korzyści w czasie gry w X3TC to są całkiem spore bo dużo krótsze loadingi. I wydaje się że troche szybciej reaguje przy dużych bitwach.

Także polecam jakby ktoś miał wątpliwości.

Wyświetl postUżytkownik Prowler dnia 02 wrzesień 2014 - 10:00 napisał

Samsung fajny, od jakichś 2 miesięcy mam wersję 120GB i jak na razie śmiga bez problemów.

A co do procka to fakt, TC/AP, zwłaszcza z modami potrafi sprowadzić do parteru praktycznie każdą konfigurację. Ostatnio odpaliłem na próbę AP + XRM na nowym kompie i np. w BHS nawet bez statków gra odrobinę zwalnia. Mam wrażenie że twórcy XRM przesadzili z niektórymi modelami stacji w tym sektorze, w bitwach chyba bardziej przeszkadzają rakiety masowo odpalane przez statki AI.
Konfiguracja- i7 4790K, R280X 3GB, WD Black 1TB i 16GB RAM.

No nie powiem mocarnego masz kompa: i7, grafa z 3giga i ram 16 gb uff.
A tak z ciekawości jak się przesiadłeś na nowego to odczułeś skok wydajności w X3AP ?

#12 facemob

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 89 postów
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X3: Reunion

Napisano 22 wrzesień 2014 - 15:21

Też mam Samsunga SSD 840 ale 120 GB. Super sprawa. ALe mam go tylko pod system i Elite Dangerous plus programy :) X'y mam na zwykłym i w sumie nawet nie słysze by pracowałpdoczas gry więc chyba SSd do X'a by dużo nie pomógł. NO chyba, że ktoś ma mało ramu to loadingi. ALe ja mam *gb i luzik.

Wychodzą już nowe dyski SSD tzw. M2. Ale potrzebne są do nich nowe płyty główne z tym złączem. Jedynie asus oferuję kartę pod PCIe do ktorej można taki dysk podpiąć ale wq Polsce chyba jeszcze nie ma..

http://www.benchmark...ta-dysk-ssd.jpg

#13 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 28 wrzesień 2014 - 21:17

Planuję do lapka wsadzić 240GB właśnie samsunga pro. Jeszcze z miesiąc i może będzie kasa.....

#14 Cerber

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaCerber's Prime
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 05 grudzień 2014 - 21:01

W końcu dorwałem tego crucial mx100 za 350zł i muszę powiedzieć, że różnica w czasie ładowania gry jest naprawdę spora - niecałe 15 sec. na SSD vs. 30-40 na HDD polecam ^_^

#15 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1438 postów

Napisano 10 grudzień 2014 - 14:36

Wyświetl postUżytkownik gulip dnia 21 wrzesień 2014 - 13:55 napisał

Korzystam z nowego SSD prawie miesiąc i powiem, że faktycznie warto. Poprawia każdy aspekt pracy z kompem.
Co do korzyści w czasie gry w X3TC to są całkiem spore bo dużo krótsze loadingi. I wydaje się że troche szybciej reaguje przy dużych bitwach.

Także polecam jakby ktoś miał wątpliwości.

No nie powiem mocarnego masz kompa: i7, grafa z 3giga i ram 16 gb uff.
A tak z ciekawości jak się przesiadłeś na nowego to odczułeś skok wydajności w X3AP ?

Z drobnym opóźnieniem, ale odpowiadam ;) Różnicę odczułem i to znaczną, tak w czasie ładowania poszczególnych sektorów (w poprzednim kompie miałem taki sam 'bazowy' dysk twardy- WD Caviar Black) jak i w ogólnym poziomie FPS. Co ciekawe, nawet na takim sprzęcie XRM potrafi zacząć mocniej przymulać, np. w BHS gdy znajduje się w nim kilka dużych okrętów + rakiety. Różnica w FPS byłaby pewnie jeszcze większa, ale na nowym kompie działam w 2560x1440 (monitor 27 cali), a nie 'tylko' 1920x1080 jak na starym.

#16 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 15 grudzień 2014 - 12:39

Po różnych dywagacjach nabyłem ADATA SX900 256GB. Zainstaluję XTC/AP na SSD to napiszę trochę.

EDIT:
AP w podstawowej wersji: ładowanie sektora 5 sekund.....

#17 gulip

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 29 styczeń 2015 - 17:22

Mam pytanko a propos tego mojego SSD.
Mianowicie program Samsung Magician z uporem maniaka pokazuje żebym włączył SSD do portu SATA3 bo jest włączony do SATA2.
Najlepsze, że na płycie mam tylko porty SATA3 i w biosie mam włączone SATA3.
Ktoś poradzi jak włączyć SATA3 ?

#18 glouver

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 64 postów
  • Rasa: Ziemianin
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 29 styczeń 2015 - 22:11

A dysk posiada zworkę?
Może trzeba przestawić kontroler dysku na sata3 i służy do tego zworka.

#19 gulip

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 21:10

Wyświetl postUżytkownik glouver dnia 29 styczeń 2015 - 22:11 napisał

A dysk posiada zworkę?
Może trzeba przestawić kontroler dysku na sata3 i służy do tego zworka.

Niestety brak zworki.

#20 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 21:58

Sprawdź sobie transfery na tym ssd.... Po tym określisz czy to już sata3 czy jeszcze 2.....

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych