Skocz do zawartości

- - - - -

X3TC na dysku SSD czy będzie szybciej chodzić ?

XX3TC SSD instalka szybciej

22 odpowiedzi w tym temacie

#1 gulip

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 53 postów
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 19 sierpień 2014 - 19:41

Planuje zakup dysku SSD i tak się zastanawiam czy przyśpieszy to działanie X3TC gdy go na tym dysku zainstaluje ?

Czy ktoś ma instalke X3TC na SSD i może podpowiedzieć czy jest lepiej i czy warto kupować SSD ?

#2 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1438 postów

Napisano 20 sierpień 2014 - 09:49

W nowym kompie mam dysk SSD, ale stwierdziłem że nie ma sensu instalować na nim X3. Pewnie przyspieszy ładowanie samej gry i skoki między sektorami, poza tym różnicy raczej nie będzie.

Samo SSD jak najbardziej warto. U siebie mam na nim zainstalowany system i programy na których pracuję i różnica w stosunku do WD Black jest spora. Od momentu włączenia kompa ekran logowania windows 7 widzę dokładnie po 12 sekundach, a same programy też ładują się dużo szybciej i pracuje się bardziej komfortowo.

#3 Piteropeter

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Rasa: Argon

Napisano 20 sierpień 2014 - 17:03

SSD również polecam ^_^ przyspieszy ci komputer solidnie. Ja mam Kingstona HyperX 3K 120GB, działa wyśmienicie. Co do X3 się zastanawiałem, ale dałem sobie spokój. TC zajmuje całkiem sporo miejsca, a wzrost wydajności niewielki

#4 glouver

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 64 postów
  • Rasa: Ziemianin
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 21 sierpień 2014 - 15:40

Do lepszej pracy X3TC wymaga solidnego procesora z GHz, a niekoniecznie rdzeni (chociaż wtedy jeden rdzeń obsługuję grę, a reszta "system") i dużej pamięci RAM.
Proc bo gra w tle oblicza wszystkie dane (położenie statków, gospodarkę, handel, konflikty NPC) z sektorów naraz, a nie tylko te w których jest gracz.
RAM do komfortowego grania przy wyłączonym LOD, aby nie mieć efektu doczytywania tekstur w miarę zbliżania się do obiektu.

#5 gulip

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 21 sierpień 2014 - 22:02

Wyświetl postUżytkownik glouver dnia 21 sierpień 2014 - 15:40 napisał

Do lepszej pracy X3TC wymaga solidnego procesora z GHz, a niekoniecznie rdzeni (chociaż wtedy jeden rdzeń obsługuję grę, a reszta "system") i dużej pamięci RAM.
Proc bo gra w tle oblicza wszystkie dane (położenie statków, gospodarkę, handel, konflikty NPC) z sektorów naraz, a nie tylko te w których jest gracz.
RAM do komfortowego grania przy wyłączonym LOD, aby nie mieć efektu doczytywania tekstur w miarę zbliżania się do obiektu.

proca mam AMD Phenom X6 1100t a ram 8 gb także spoko
natomiast liczyłem, że SSD poprawi pracę przy dużej bitwie poprzez szybszy transfer.
ale może zmiana na SSD nic nie dać bo faktycznie najbardziej obciążony jest procek, grafa nawet nie jęczy (mam radeona 6970)
w zasadzie poza ogromnymi bitwami (drobne przycinki) nie narzekam na wydajność, mimo że jak ktoś tu napisał X3TC zeżre każdą konfiguracje sprzętową.
Aha nie stosowałem nawet żadnych skryptów czy modów poprawiających wydajność poza tubeless komplex.
Także i tak kupie i potestuje oraz napisze jak to wygląda. :)

#6 glouver

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 64 postów
  • Rasa: Ziemianin
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 23 sierpień 2014 - 14:38

Wiesz już jaki będziesz kupować?
Mam na oku nowy wynalazek plextora m6s bo sam posiadam m5s-128 i już mało miejsca.
Zamierzam jeden na sys. i drugi na gry.

#7 gulip

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 23 sierpień 2014 - 21:13

celuje w ten dysk: Samsung 840 EVO SSD 250GB Basic

a mam już 1 tb zwykłego

a chce ten nowy dysk podzielić tak : 100 gb system i 150 gb na ważniejsze gry i progsy

a samsunga wybieram bo raz że ma dobre oceny 2 że zwykle kupowałem dyski samsunga i nigdy nie miałem z nimi problemu

#8 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1438 postów

Napisano 02 wrzesień 2014 - 10:00

Samsung fajny, od jakichś 2 miesięcy mam wersję 120GB i jak na razie śmiga bez problemów.

A co do procka to fakt, TC/AP, zwłaszcza z modami potrafi sprowadzić do parteru praktycznie każdą konfigurację. Ostatnio odpaliłem na próbę AP + XRM na nowym kompie i np. w BHS nawet bez statków gra odrobinę zwalnia. Mam wrażenie że twórcy XRM przesadzili z niektórymi modelami stacji w tym sektorze, w bitwach chyba bardziej przeszkadzają rakiety masowo odpalane przez statki AI.
Konfiguracja- i7 4790K, R280X 3GB, WD Black 1TB i 16GB RAM.

#9 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 14 wrzesień 2014 - 19:38

Ja celuje w EVO PRO 240GB. 10 lat gwarancji przy cenie 645zł...

#10 Cerber

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaCerber's Prime
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 16 wrzesień 2014 - 20:16

Strasznie drogie te SSD, ale w tym tygodniu też się przesiadam, ale mój wybór padł na nieco budrzetowego Crucial Mx100 256 GB - 400zł
osobiście zawsze bardzo mi przeszkadzały przydługie ładowania w X'ach w późniejszych etapach rozgrywki - ciekaw jestem , jak to na SSD będzie wyglądać

Cytat

Ja celuje w EVO PRO 240GB. 10 lat gwarancji przy cenie 645zł...

Że tak zapytam, po co Ci 10 lat gwarancji? za 10 lat to te dyski będą do płatków śniadaniowych dodawać... ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych