Skocz do zawartości

Starpoint Gemini 2


Medyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno załapałem się na grę Starpoint Gemini 2 studia Little Green Men Games. Gra jest jeszcze w becie, ale już w tej chwili oferuje pełną treść. Rozgrywka przypomina coś pomiędzy Freelancer a X3:Reunion. Mapa układu w którym się znajdujemy jest otwartą przestrzenią bez ekranów ładowania i podzielona jest na sektory. Sektory kontrolowane są przez wiele różnych frakcji o których reputacje trzeba się troszkę postarać. Na mapie generują się losowe zadania które możemy wykonać po dotarciu na miejsce zlecenia. Walka jest dynamiczna i można a nawet trzeba manipulować zasilaniem pomiędzy tarczami, napędem i uzbrojeniem. Statki poza tarczami, napędem i uzbrojeniem posiadają wiele dodatkowych systemów które można ulepszać. Tak więc można zwiększyć wydajność generatorów, ulepszyć silniki czy usprawnić maskowanie. Sterowanie statkiem podobne jest do tego z Freelancera, kamera umieszczona jest za statkiem, zaś sam statek porusza się za kursorem albo zmienia kierunki przez standardowy WSAD z klawiatury. Wrogie szczątki możemy łupić podobnie jak wydobywać surowce z asteroid.

Handel odbywa się podczas dokowania do stacji handlowych i w identyczny sposób do planet. Podczas pobytu w ośrodkach handlowych możemy ulepszać i kupować statki, sprzedawać towary i wynajmować oficerów. Ilość dostępnych statków jest spora, ale porozrzucane są po stoczniach w całym układzie. Gra posiada w chwili obecnej tryb sandboxowy, w przyszłości mają dojść scenariusze fabularne. Zapraszam do zainteresowania się grą. Nie jest droga a może dostarczyć troche rozrywki na jakiś czas.

Gra dostępna jest na steamie, mi najtaniej udało się ją dostać w sklepie kinguin.pl

Link do sklepu:

http://www.kinguin.pl/rewardsref/index/refer/id/1415548/

Trailer Starpoint Gemini 2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statki są bardzo łądne i jest spora różnorodność. W grze nie odpowiadam mi system walk, ale jest on powiązany z pierwszą częścia tej gry. Grałem w nią troche z nudów w oczekiwaniu na X Rebirtha, ale jakoś nie przekonała mnie, może po prostu zbyt mało żeczy w niej było ukończonych. Teraz kupiłem Elite i czekam na uruchomienie standard bety.

Ale jak skończą z pewnością sprawdze czy było warto wydać kasę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 28.09.2014 o 21:26, LeWaR napisał:

Właśnie wyszła ta gra. W ojro trochę sporo...

jak to na steamie 😉

na szczęście dzisiaj miała miejsce polska premiera i gra jest do nabycia w sklepach (można znaleźć na ceneo/allegro) za <40zł w wersji box 😉

a same statki przypominają mi te z gwiezdnych wilków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie ma, jak w zakładce "cechy" (konsoleigry.pl) masz jak byk: "nośnik DVD", na allegro masz nawet w tytule steelbok, folia itp.

zazwyczaj jeśli produktem jest klucz lub wersja elektroniczna to jest to napisane, ewentualnie możesz to sprawdzić poprzez opcje dostawy - klucza pocztą/kurierem raczej wysyłać nie będą 😉 ostatecznie możesz zapytać

co do tego, czy wymaga steama, to jeśli wymaga powinno być o tym info w opisie/na opakowaniu, ale sprzedawcy lubią czasami "przemilczeń" pewne kwestie - najlepiej zapytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...