Skocz do zawartości

- - - - -

Starpoint Gemini 2

Starpoint Gemini Starpoint Gemini 2

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Medyk

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 150 postów
  • Rasa: Nieznana

Napisano 06 lipiec 2014 - 17:46

Niedawno załapałem się na grę Starpoint Gemini 2 studia Little Green Men Games. Gra jest jeszcze w becie, ale już w tej chwili oferuje pełną treść. Rozgrywka przypomina coś pomiędzy Freelancer a X3:Reunion. Mapa układu w którym się znajdujemy jest otwartą przestrzenią bez ekranów ładowania i podzielona jest na sektory. Sektory kontrolowane są przez wiele różnych frakcji o których reputacje trzeba się troszkę postarać. Na mapie generują się losowe zadania które możemy wykonać po dotarciu na miejsce zlecenia. Walka jest dynamiczna i można a nawet trzeba manipulować zasilaniem pomiędzy tarczami, napędem i uzbrojeniem. Statki poza tarczami, napędem i uzbrojeniem posiadają wiele dodatkowych systemów które można ulepszać. Tak więc można zwiększyć wydajność generatorów, ulepszyć silniki czy usprawnić maskowanie. Sterowanie statkiem podobne jest do tego z Freelancera, kamera umieszczona jest za statkiem, zaś sam statek porusza się za kursorem albo zmienia kierunki przez standardowy WSAD z klawiatury. Wrogie szczątki możemy łupić podobnie jak wydobywać surowce z asteroid.
Handel odbywa się podczas dokowania do stacji handlowych i w identyczny sposób do planet. Podczas pobytu w ośrodkach handlowych możemy ulepszać i kupować statki, sprzedawać towary i wynajmować oficerów. Ilość dostępnych statków jest spora, ale porozrzucane są po stoczniach w całym układzie. Gra posiada w chwili obecnej tryb sandboxowy, w przyszłości mają dojść scenariusze fabularne. Zapraszam do zainteresowania się grą. Nie jest droga a może dostarczyć troche rozrywki na jakiś czas.

Gra dostępna jest na steamie, mi najtaniej udało się ją dostać w sklepie kinguin.pl
Link do sklepu:
http://www.kinguin.p...fer/id/1415548/
Trailer Starpoint Gemini 2:

#2 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 11 lipiec 2014 - 19:32

Statki takie podobne do X-sów....

#3 chak510

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Rasa: Ziemianin
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 12 lipiec 2014 - 07:05

Pierwsze dwa statki na tym filmie kojarzą mi się z centaurem i zaćmieniem z tc ..

#4 housik

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Rasa: Khaak
  • Gram w: X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 15 lipiec 2014 - 12:59

Statki są bardzo łądne i jest spora różnorodność. W grze nie odpowiadam mi system walk, ale jest on powiązany z pierwszą częścia tej gry. Grałem w nią troche z nudów w oczekiwaniu na X Rebirtha, ale jakoś nie przekonała mnie, może po prostu zbyt mało żeczy w niej było ukończonych. Teraz kupiłem Elite i czekam na uruchomienie standard bety.
Ale jak skończą z pewnością sprawdze czy było warto wydać kasę ;)

#5 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 28 wrzesień 2014 - 21:26

Właśnie wyszła ta gra. W ojro trochę sporo...

#6 Whitek

Ziobro

• Użytkownicy
  • 0 postów

Napisano 17 październik 2014 - 12:20

Pamiętam, jak zagrywałem się w pierwszą część tej gry :) Nie miałem pojęcia, że wychodzi sequel. Chyba zamówię tą grę jeszcze dzisiaj :)

#7 Cerber

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaCerber's Prime
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 17 październik 2014 - 18:04

Wyświetl postUżytkownik LeWaR dnia 28 wrzesień 2014 - 21:26 napisał

Właśnie wyszła ta gra. W ojro trochę sporo...

jak to na steamie ;)
na szczęście dzisiaj miała miejsce polska premiera i gra jest do nabycia w sklepach (można znaleźć na ceneo/allegro) za <40zł w wersji box ;)
a same statki przypominają mi te z gwiezdnych wilków

#8 glouver

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 66 postów
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 18 październik 2014 - 22:33

Gdzie to sprzedają? W necie cisza.

#9 Cerber

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaCerber's Prime
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 18 październik 2014 - 22:59

wklep sobie w ceneo/allegro i będziesz miał (sklepy: konloseigry.pl, ultima + allegro)

#10 glouver

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 66 postów
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 18 październik 2014 - 23:31

No tak, patrzyłem, żadnych informacji co to za wersja, steam, pudełko, klucz, elektroniczna.
Jutro przejdę się do saturna lub media. Może będzie.
Kwota jest bardzo zachęcająca do zawartości, Na YT już widziałem zagrajmy z tej gry.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych