Skocz do zawartości

Walka


facemob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Bardzo mało gram w X3 ze względu na brak czasu. Teraz jestem w 3 misji. Lecę do Farnham's Legend. Wkońcu znalazłem w The Hole wschodnią bramę. I lecac napotykam 3 piratów. Nie potrafię ich pokonać. Walą do mnie ze wszystkich stron. Są jakieś specjalne uniki lub sposoby walki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim statkiem lecisz i jakich statków/działek/rakiet używają ci piraci, więc podam kila ogólnych porad.

1. Używaj napędu bocznego (WSAD) aby uniknąć pocisków przeciwnika.

2. Ustaw odpowiednio wieżyczki jeśli Twój statek je posiada (rozkazy + uzbrojenie odpowiednie do danej roli, np. szybkostrzelne działka do ochrony przeciwko rakietom).

3. Jeśli takowy posiadasz to w krytycznych momentach możesz użyć napędu skokowego by skoczyć do innej bramy i podładować osłony.

4. Możesz też odciągnąć ścigające Cię statki gdzieś daleko od celu misji, np. mając je na ogonie odlecieć spory kawałek od celu i skoczyć do najbliższej bramy albo w przypadku szybkiego statku zatoczyć koło i potem spokojnie zrobić co trzeba zanim oni zdążą wrócić.

5. Jeśli nie nastawiasz się na przejmowanie statków to używaj rakiet by trochę przetrzebić formację przeciwnika z drobnicy (np. zwykle jeden Jedwabnik wystarcza do zniszczenia pirackiego M4).

6. Jeśli lecisz szybszym statkiem, a w pobliżu znajdują się jednostki rasy, która ma z piratami na pieńku to możesz spróbować ściągnąć ścigające Cię statki dokładnie na nie i liczyć na to, że się sobą zajmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak latasz myśliwcami to pamiętaj aby często zmieniać kierunek lotu w walce, tylko nie zbyt gwałtownie bo stracisz prędkość i efekt będzie odwrotny do zamierzonego (zjesz serię zamiast ją minąć). Grupki piratów atakuj od tyłu albo boku jeśli to możliwe. Zaczynaj od Nóv bo te często mają sensowny laser na tyłku i mogą ciebie zalać ogniem manewrując od ciebie. Po Novach M4 a na końcu powolne ale twarde sokoły.

Czasem walki będą nie do wygrania bo zwyczajnie trafisz na grupkę latających wyrzutni rakiet, ale w Persie udawało mi się czasem odwrócić plecami i wyczekać aż moja wieżyczka pozamiatała.

Przeżycie polega na unikaniu trafień, więc patrz na zwrotniejsze statki. Im szybszy jesteś, tym mniej osłon potrzebujesz. Najlepiej w Reunionie kręcą się statki Paranidian.

Jak chcesz coś spokojniejszego M6 Centaur ma sensownie rozłożone wieżyczki do walki z myśliwcami + główną baterię na cięższe cele.

M3+ nie latałem. Od Eclipsa krwawiły mi oczy, a gdy zdobyłem LX'a to miałem już od dawna Hyperiona. 😀

M2 można sobie odpuścić, są zbyt powolne do uganiania się za myśliwcami. Lepiej do tego mieć M1, chociaż tu pojawia się problem skompletowania i utrzymywania zespołu myśliwców, ale w zamian zawsze można się przesiąść na coś szybszego i samemu dołączyć do walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...