Skocz do zawartości

Litcube's Universe

30 odpowiedzi w tym temacie

#21 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1438 postów
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 10 grudzień 2014 - 14:46

Próbowałem się wciągnąć, ale UI mnie dobija. Nie wiem, może zbyt długo grałem 'po staremu' i to nowe zupełnie mi nie pasuje do X'ów i psuje całe wrażenie z gry. Pewnie zrobię jeszcze jedno podejście, bo same założenia moda wyglądają obiecująco, ale jak na razie wróciłem do zabawy w XRM.

#22 Sorkvild

Kapitan

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 postów
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 31 grudzień 2014 - 19:17

W tym roku raczej słabo było u mnie w grą w iksy. Wiadomo życie oraz inne gry tfu... sandboxy. Na początku roku łoiłem trochę w XTC, ale z uwagi na ślimaczy progres odpuściłem temat. Z kolei na LU wpadłem, gdzieś we wrześniu i grałem jakiś czas. Miałem bardzo pozytywne odczucia co do tego moda. Na plus jest kompaktowa instalacja i brak kompatybilności z wieloma skryptami. Dzięki temu człowiek ładuje po sobie trzy instalatory baza+patch+soundtrack i można zaczynać.
Mod jest absolutnie kompletny i nie trzeba do niego dokładać niczego. Można od razu zacząć bez tracenia czasu i grzebania na to jaki skrypt i mod dodać. Aczkolwiek zmienione zostało dosłownie wszystko jeśli chodzi o rozgrywkę i należy trochę czasu poświęcić na ogarnięcie wiki, gdzie auto opisuje działanie poszczególnych funkcji https://code.google....iki/04_Features
Mimo, to sam miałem wielki problem jak należycie odpalić przypisanego do stacji handlarza, ale jak się udało to było TO! Żadne tam cagi, sragi. Prosty algorytm sprawdzający dostępność towarów, odpalany na każdym traderze, dzięki czemu mądrzę wybierają stacje zamiast gnać na hurra do pierwszej lepszej stacji. Sporo jest tu właśnie funkcji, których widzimy działanie mówiąc... no nareszcie. Ja miałem duży problem z przestawianiem się z XRM na nowe parametry statków oraz broni. Również walki wyglądają tu zupełnie inaczej... i trzeba uważać.
Świetna sprawą są też dwa niezależnie się rozwijające byty jak korporacja Phanon oraz Xenoni. Trzeba działać, budowac swą własną flotę by powalczyć coś z Xenonami, ktorych NARESZCIE można pokonać (wybić do nogi i zająć sektor). W momencie, gdy zarówno Phanon i Xenoni staja sie uciążliwi, nic nie stoi na przeszkodzie by zrestartowac plugina by sobie zaczęli od zera. Słowa uznania za programowanie tego Ai, nigdy wcześniej nie widziałem podobnego zachowania się Ai, gdy w XRM czy innym modzie wrogowie byli bezmyślnie spawnowani a ludzie się dziwili dlaczego nie da się ich zniszczyć doszczętnie.
Na plus też jest spora optymalizacja wydajności oraz mnóstwo nowej klimatycznej muzy. Praktycznie każdy sektor ma swój utwór, a slotów na bitewne melodie jest chyba 50! Co do tego UI na które są narzekania... Faktycznie, jakieś takie to archaicznie wygląda w por. z innymi dostępnymi ui na forum, aczkolwiek można obecnie wybierać jakieś wersje kolorystyczne tego, przez co nie rzuca się tak w oczy i bardziej skupić się na rozgrywce.

Ostatecznie rozgrywkę w LU zarzuciłem z uwagi na nowego kompa oraz między innymi, to że skaszaniłem dodawanie patcha który zepsuł mi sejwa :/ Z tego co widzę poprawiono aktualizowanie, bo przed wersja 1.4.0 było to trochę zawiłe i bez pytania na forum się nie mogło obyć.
Póki co po ponad roku, a może więcej ciągnie mnie do XRM i właśnie robię instalkę. XRM oferuje wiele (aczkolwiek jeśli chodzi o wiele spraw to są one po staremu), ale jeśli ktoś szuka perfekcji to LU może być tym czymś. Pogram sobie na razie w stare dobre XRM AP na dedykowanym profilu startowym ;) z dodatkiem fabuł TC, a potem myślę wrócić do LU bo jest tego wart.
Jeśli ktoś ma pytania odnośnie LU, to w miarę postaram się odpowiedzieć i rozwiać wątpliwości.

#23 Sorkvild

Kapitan

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 postów
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 09 czerwiec 2015 - 09:53

Dla tych co narzekają na wygląd huda. Tak, zgadzam się ten oryginalny jest lipny.

Myślę, że te dwie propozycje rozwiązują problem :)

Pure X HUD for LU. Jeden z
http://forum.egosoft...9c2ee338b5a463f

Gold UI Hud
http://forum.egosoft...ic.php?t=380200

#24 Falcon3124

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 29 lipiec 2016 - 06:46

Witam

Po dłuższej przerwie z x3 postanowiłem wrócić do tego wspaniałego uniwersum, przeglądając mody trafiłem na właśnie Litcube Universe więc wybrałem jako super alternatywa do dłuższego grania.
Problem pojawił się w zasadzie zaraz po instalacji którą wykonałem krok po kroku w/g instrukcji.
Ale niestety przy uruchomienie gry wyskakuje mi okno z informacją że mam nieprawidłowy plik exe.
Co nie może być prawdą ponieważ instaluję wersję z Gog.
Szukałem rozwiązania problemu ale wszystko odnosi się do wersji steam i pliku no steam.

Co prawda gra się odpala i działa ale wydaje się że jest jakoś wykastrowana z jakiś rzeczy.
I jeszcze pytanie czy w tej wersji jest fabuła odblokowująca giełdę i tym podobne sprawy?

Z góry dziękuję za pomoc
I pozdrawiam

#25 Adrian327d

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 29 lipiec 2016 - 15:51

Zmień nazwę oryginalnego pliku z AP.exe na AP_n.exe, po instalacji odpalasz jakimkolwiek tylko instalacja wymaga wersji nosteam, tak jak nazwa wskazuje. Nic nie jest wycięte. Fabuły chyba były usunięte i dodane jakieś od Litcube jeśli się nie mylę

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

#26 Falcon3124

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 29 lipiec 2016 - 17:14

Właśnie zmieniałem nazwę pliku, dokładnie tak jak to było opisane w litcube wiki,i niestety nadal jest to samo.
Wyskakuje mi ono że moja wersja pliku exe jest nieaktualna

#27 Adrian327d

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 01 sierpień 2016 - 17:22

Musisz mieć grę w wersji 3.0 lub 3.1

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

#28 szczekan

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaPodbeskidzie
  • Gram w: X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 04 maj 2017 - 11:56

Czy ktoś gra aktywnie w tego moda? Miałbym kilka pytań, od instalacji począwszy.

#29 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1438 postów
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 04 maj 2017 - 23:23

Parę miesięcy temu grałem przez dłuższy czas. Chwilowo robię przerwę, ale pomogę jeśli tylko będę potrafił :)

#30 szczekan

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaPodbeskidzie
  • Gram w: X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 05 maj 2017 - 07:00

Pewnie tak :) W tej chwili mam zainstalowane X3 TC i X3 AP w wersji steam, oba z Bonus Packiem, ale oprócz tego nie było i nie ma żadnych skryptów/modów. Chciałbym nadal mieć możliwość gry w obie gry i wolałbym mieć kolejną instalację X3 AP w nowym miejscu. Czystą, bez BP (no bo takie jest zalecenie do LU). Da się to jakoś pogodzić? Oczywiście mogę sobie zachować save'y z gry i odinstalować gry, ale może da się to jakoś zrobić sprytniej?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych