Skocz do zawartości

Star Trek Online (f2p MMO)


Kane_Edain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości lub może z nudów sięgnąłem ostatnio po grę z gatunku MMO (f2p), a że wiele ich obecnie na rynku nie ma, po krótkich poszukiwaniach i wstępnej ocenie wybór padł na Star Trek Online. Ciekaw jestem czy ktoś z Was również w to grał/gra?

Poniżej parę danych:

Star Trek Online (w skrócie STO) – gra z gatunku MMORPG, stworzona przez Cryptic Studios, oparta na uniwersum Star Trek stworzonym przez Gene'a Roddenberry'ego. Gra została wydana 2 lutego 2010 roku jako płatne MMO (abonament).

Wymagania jak na sieciową MMO nie są zbyt wygórowane:

Wymagania minimalne:

  1. System operacyjny: Windows XP SP2 / Windows Vista / Windows 7 (32 oraz 64-bitowe)
  2. Procesor: Intel Core 2 Duo 1.8 Ghz lub AMD Athlon X2 3800+
  3. Pamięć RAM: 1GB
  4. Karta grafiki: NVIDIA GeForce 7950 / ATI Radeon X1800 / Intel HD Graphics – zgodne z DirectX 9.0c i lepszymi
  5. Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c
  6. Dysk twardy: 8GB wolnego miejsca
  7. Napęd: DVD-ROM 6x

Wymagania zalecane:

  1. System operacyjny: Windows XP SP2 / Windows Vista / Windows 7 (32 oraz 64-bitowe)
  2. Procesor: Intel E8400 Core 2 Duo lub AMD Athlon X2 5600+
  3. Pamięć RAM: 2GB i więcej
  4. Karta grafiki: NVIDIA GeForce 8800 / ATI Radeon HD 3850+ - zgodne z DirectX 9.0c i lepszymi
  5. Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c
  6. Dysk twardy: 8GB wolnego miejsca
  7. Napęd: DVD-ROM 6x

Akcja gry ma miejsce w 2409 roku, czyli 30 lat po wydarzeniach w Star Trek: Nemesis. Fabuła gry ma odniesienia do fabuły z wcześniejszych filmów i seriali serii. Obecnie Star Trek Online oparta jest na modelu free-to-play (f2p).

Rozgrywka składa się z dwóch wzajemnie przeplatających się trybów interakcji z otoczeniem: jako strzelanka oraz taktyczna walka statków w przestrzeni kosmicznej. Każdy gracz jest kapitanem własnego statku, ma możliwość wyboru profesji (odpowiednik klas z innych gier RPG): inżyniera, naukowca lub taktyka. Gracz może również przesyłać się (beam down/up) na stacje czy planety i poruszać postacią jak w grach third-person-shooter.

Dostępne obecnie są trzy strony konfliktu - Federacja, Klingoni oraz Romulanie, po każdej ze stron do wyboru kilka ras oraz możliwość stworzenia własnej rasy Obcych. O możliwości wyboru płci i personifikacji wyglądu nie wspominając, to rzecz oczywista. Każda ze stron, każda z ras dodatkowo ma swoje własne cechy, wpływające na rozgrywkę. Wybór jednej z trzech dostępnych profesji dodaje kolejne cechy i umiejętności. Po osiągnięciu określonego poziomu istnieje możliwość wyboru podklasy - co po raz kolejny modyfikuje cechy i umiejętności. Możliwości wyboru i dostosowania postaci do własnego stylu gry istnieje więc mnóstwo.

Jeżeli dodam do tego, iż w STO mamy wiele klas okrętów (np. eskortowce, krążowniki, statki naukowe itd) posiadających określone możliwości bojowe i bonusy, a gracz NIE JEST OBOWIĄZANY latać okrętem teoretycznie przypisanym do danej klasy - rozgrywka robi się interesująca. Dorzucę fakt, że posiadamy OBSADĘ MOSTKA, czyli oficerów taktycznych, inżynierów, naukowców - którzy również awansują i posiadają swoje własne cechy i umiejętności, dodając tym samym bonusy dla całego okrętu - gra robi się jeszcze bardziej urozmaicona 😁

Na koniec wspomnę tylko rzecz w MMO oczywistą, czyli możliwość tworzenia teamów (party), Flot (coś jak gildie), pve, pvp, areny itp. oraz dla kompletnych zapaleńców sklep online (płatne) - możliwości w przestrzeni jest naprawdę wiele 😁

No nic - zapraszam do Star Trek Online. Stwórz swoją historię i na własne oczy zobacz "These are voyages of........."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczę się dopiero, więc wziąłem postać po stronie federacji ORAZ klingonów.... romulanie coś mi nie leżą na razie, przynajmniej w warstwie fabularnej..... w sumie to i tak jak poznam lepiej mechanikę gry to dopiero wtedy zdecyduję czego się trzymać. Póki co robi się coraz bardziej skomplikowanie -> szkolenie Bridge Officers, zadania i misje dla Duty Officers, crafting, pety, buffy od tribbli... jeeeezzzzz, tego jest mnóstwo 😮

Zastanawiam się kiedy będę latać i sam robić coś w przestrzeni lub na planetach, skoro "papierkowa robota" kapitana floty zajmuje tyle czasu 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram w tą grę już od około dwóch lat i mam kilka postaci. Moją główną postacią jest Wolkanin o imieniu Revan, lvl 50, systemy reputacji na tier 5 oprócz 8472 Counter Command, który mam na tier 4. Wiem, to co właśnie napisałem brzmi jak jakiś slang ale tak to właśnie u mnie wygląda 😑 Ostatnio też gram Romulanką po stronię Klingonów - Etain Tur-Mukan.

Jeśli ktoś jeszcze tak w ogóle jest zainteresowany gierą to chętnie zapraszam 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru dniach grania uznaję ,że ta gierka jest zarąbista 😁 jak na razie 20 lvl 😁 . Trochę ten motyw rpg mi się nie podoba ,ale idealnie pasuje do fabuły ,niektórych zadań . Co jednak nie zmienia faktu ,że jak była misja z duchami to miałem jednocześnie szewską pasję i stan przed zawałowy kiedy ekran robił się niebieski , i wyskakiwały duchy ...

Mój nick w grze PolishCapitan ( brak pomysłu na fajny nick a Spock było zajęte :/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.06.2014 o 16:33, facemob napisał:

MAm problem. Zainstalowałem ARC ale jak klikam w nim LAUNCH nic się nie dzieje :/

Pytanie bardziej do Reva chyba, gra dłużej.... ale: ARC to w sumie taki portal, spod którego można odpalać gry obsługiwane przez ArcGames, w tym STO. Powinieneś mieć po pierwsze konto ARC (logowanie przy uruchomieniu), po drugie zainstalowane STO (pojawi się w library - plus aktywny przycisk "play"). Po kliknięciu "play" odpali się starter STO, sprawdzi połączenie z serwerem i patche, a na koniec wyświetli klawisz "Engage". Przynajmniej tak to jest u mnie. Wniosek: albo komp nie spełnia wszystkich wymagań, albo nie masz konta ARC (jeszcze). Sorry, tylko na tyle pomysłów wpadłem - za krótko gram jeszcze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...