Skocz do zawartości

- - - - -

Star Trek Online (f2p MMO)

STO Star Trek Online MMO f2p free kosmiczne

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kane_Edain

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 43 postów
  • LokalizacjaMszczonów
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 11 czerwiec 2014 - 06:48

Z ciekawości lub może z nudów sięgnąłem ostatnio po grę z gatunku MMO (f2p), a że wiele ich obecnie na rynku nie ma, po krótkich poszukiwaniach i wstępnej ocenie wybór padł na Star Trek Online. Ciekaw jestem czy ktoś z Was również w to grał/gra?
Poniżej parę danych:

Star Trek Online (w skrócie STO) – gra z gatunku MMORPG, stworzona przez Cryptic Studios, oparta na uniwersum Star Trek stworzonym przez Gene'a Roddenberry'ego. Gra została wydana 2 lutego 2010 roku jako płatne MMO (abonament).

Wymagania jak na sieciową MMO nie są zbyt wygórowane:
Wymagania minimalne:
  • System operacyjny: Windows XP SP2 / Windows Vista / Windows 7 (32 oraz 64-bitowe)
  • Procesor: Intel Core 2 Duo 1.8 Ghz lub AMD Athlon X2 3800+
  • Pamięć RAM: 1GB
  • Karta grafiki: NVIDIA GeForce 7950 / ATI Radeon X1800 / Intel HD Graphics – zgodne z DirectX 9.0c i lepszymi
  • Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c
  • Dysk twardy: 8GB wolnego miejsca
  • Napęd: DVD-ROM 6x
Wymagania zalecane:
  • System operacyjny: Windows XP SP2 / Windows Vista / Windows 7 (32 oraz 64-bitowe)
  • Procesor: Intel E8400 Core 2 Duo lub AMD Athlon X2 5600+
  • Pamięć RAM: 2GB i więcej
  • Karta grafiki: NVIDIA GeForce 8800 / ATI Radeon HD 3850+ - zgodne z DirectX 9.0c i lepszymi
  • Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c
  • Dysk twardy: 8GB wolnego miejsca
  • Napęd: DVD-ROM 6x
Akcja gry ma miejsce w 2409 roku, czyli 30 lat po wydarzeniach w Star Trek: Nemesis. Fabuła gry ma odniesienia do fabuły z wcześniejszych filmów i seriali serii. Obecnie Star Trek Online oparta jest na modelu free-to-play (f2p).

Rozgrywka składa się z dwóch wzajemnie przeplatających się trybów interakcji z otoczeniem: jako strzelanka oraz taktyczna walka statków w przestrzeni kosmicznej. Każdy gracz jest kapitanem własnego statku, ma możliwość wyboru profesji (odpowiednik klas z innych gier RPG): inżyniera, naukowca lub taktyka. Gracz może również przesyłać się (beam down/up) na stacje czy planety i poruszać postacią jak w grach third-person-shooter.

Dostępne obecnie są trzy strony konfliktu - Federacja, Klingoni oraz Romulanie, po każdej ze stron do wyboru kilka ras oraz możliwość stworzenia własnej rasy Obcych. O możliwości wyboru płci i personifikacji wyglądu nie wspominając, to rzecz oczywista. Każda ze stron, każda z ras dodatkowo ma swoje własne cechy, wpływające na rozgrywkę. Wybór jednej z trzech dostępnych profesji dodaje kolejne cechy i umiejętności. Po osiągnięciu określonego poziomu istnieje możliwość wyboru podklasy - co po raz kolejny modyfikuje cechy i umiejętności. Możliwości wyboru i dostosowania postaci do własnego stylu gry istnieje więc mnóstwo.
Jeżeli dodam do tego, iż w STO mamy wiele klas okrętów (np. eskortowce, krążowniki, statki naukowe itd) posiadających określone możliwości bojowe i bonusy, a gracz NIE JEST OBOWIĄZANY latać okrętem teoretycznie przypisanym do danej klasy - rozgrywka robi się interesująca. Dorzucę fakt, że posiadamy OBSADĘ MOSTKA, czyli oficerów taktycznych, inżynierów, naukowców - którzy również awansują i posiadają swoje własne cechy i umiejętności, dodając tym samym bonusy dla całego okrętu - gra robi się jeszcze bardziej urozmaicona :D

Na koniec wspomnę tylko rzecz w MMO oczywistą, czyli możliwość tworzenia teamów (party), Flot (coś jak gildie), pve, pvp, areny itp. oraz dla kompletnych zapaleńców sklep online (płatne) - możliwości w przestrzeni jest naprawdę wiele :D

No nic - zapraszam do Star Trek Online. Stwórz swoją historię i na własne oczy zobacz "These are voyages of........."

#2 chak510

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Rasa: Ziemianin
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 12 czerwiec 2014 - 11:37

Już pobieram :D na wideo recenzjach spoko wyglądała ta gierka . Będę grał chyba po stronie federacji a ty ?

#3 Kane_Edain

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 43 postów
  • LokalizacjaMszczonów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 17:13

Uczę się dopiero, więc wziąłem postać po stronie federacji ORAZ klingonów.... romulanie coś mi nie leżą na razie, przynajmniej w warstwie fabularnej..... w sumie to i tak jak poznam lepiej mechanikę gry to dopiero wtedy zdecyduję czego się trzymać. Póki co robi się coraz bardziej skomplikowanie -> szkolenie Bridge Officers, zadania i misje dla Duty Officers, crafting, pety, buffy od tribbli... jeeeezzzzz, tego jest mnóstwo :o
Zastanawiam się kiedy będę latać i sam robić coś w przestrzeni lub na planetach, skoro "papierkowa robota" kapitana floty zajmuje tyle czasu :D

#4 chak510

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 13 czerwiec 2014 - 08:32

Kane to jest pikuś najtrudniejsze są skróty klawiszowe ...

#5 Kane_Edain

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 43 postów
  • LokalizacjaMszczonów

Napisano 13 czerwiec 2014 - 09:01

ehehe... klawisze, mysz i jeszcze TS (później.... przyda się w teamach albo flocie)....
btw: nick w grze (na razie) Tar'Kane po stronie fed, Tarr'Kanee po stronie klingon....

#6 Revan

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaLehon, planeta Rakatan
  • Gram w: X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 13 czerwiec 2014 - 13:32

Gram w tą grę już od około dwóch lat i mam kilka postaci. Moją główną postacią jest Wolkanin o imieniu Revan, lvl 50, systemy reputacji na tier 5 oprócz 8472 Counter Command, który mam na tier 4. Wiem, to co właśnie napisałem brzmi jak jakiś slang ale tak to właśnie u mnie wygląda -_- Ostatnio też gram Romulanką po stronię Klingonów - Etain Tur-Mukan.
Jeśli ktoś jeszcze tak w ogóle jest zainteresowany gierą to chętnie zapraszam :)

#7 Riess

Admirał Floty

• Admiralicja
  • 209 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion

Napisano 13 czerwiec 2014 - 18:27

Hue, dam STO szansę jak mi się znudzi Terran Conflict/Freelancer

#8 chak510

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisano 15 czerwiec 2014 - 07:52

Po paru dniach grania uznaję ,że ta gierka jest zarąbista :D jak na razie 20 lvl :D . Trochę ten motyw rpg mi się nie podoba ,ale idealnie pasuje do fabuły ,niektórych zadań . Co jednak nie zmienia faktu ,że jak była misja z duchami to miałem jednocześnie szewską pasję i stan przed zawałowy kiedy ekran robił się niebieski , i wyskakiwały duchy ...
Mój nick w grze PolishCapitan ( brak pomysłu na fajny nick a Spock było zajęte :/ )

#9 Kane_Edain

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 43 postów
  • LokalizacjaMszczonów

Napisano 15 czerwiec 2014 - 10:17

a właśnie wczoraj wieczorem wbiłem 20-ty :) No oki, będę cię szukał zatem, niektóre misje można wziąć tylko w teamie, może będzie łatwiej :D

#10 facemob

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 93 postów
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X3: Reunion

Napisano 28 czerwiec 2014 - 16:33

MAm problem. Zainstalowałem ARC ale jak klikam w nim LAUNCH nic się nie dzieje :/

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych