Skocz do zawartości

Problem z zaopatrzeniowcem


Kubak19777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewnie problem z Olejnym kompleksem Auto_RA. Chodzi o TS zajmującego się dostawą kryształów. Mimo, że stacja posiada kredyty a transportowiec miejsce w ładowni, bierze on mniej kryształów niż jest w stanie. Efektem jest nadmierne "żółte miganie" kompleksu. Cóż poradzić?

Dodam, że chodzi o X3:TC

Proszę pisać w odpowiednich działach. Posty wydzielone do nowego tematu w dziale TC.

Yacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd bierze te kryształy ? Jeśli kupuje to problem w tym, że w magazynach stacji i fabryk je sprzedających kryształów zwykle jest niewiele (i do tego schodzą praktycznie od razu po osiągnięciu średniej ceny), a statek w jednym kursie odwiedza tylko jedną stację.

Co temu zaradzić ? Przypisać do stacji więcej szybkich statków o ładowniach na tyle dużych żeby zmieściła się 'normalna' ilość kryształów sprzedawanych przez stacje. Pamiętaj też o napędzie skokowym dla statków.

Druga opcja to zainwestować we własne fabryki/kompleksy je produkujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryształy kupuje w pobliskiej wytwórni. Sytuacja była mniej więcej taka : obserwuje jak statek leci, patrze w opis stacji: około 300 kryształów na stanie, czekam na secie, Kajman bierze ok. 100 kryształów, asortyment stacji po transakcji : około 200 kryształów, miejsce w ładowni : ok 2000 jednostek, kredyty na stacji kupującej : ok 250.000. Nie wiem co to może powodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie spotkałem się nigdy z takim problemem, ale z drugiej strony standardowych poleceń handlowych używam bardzo rzadko. Staram się je jak najszybciej zastąpić CLS/CAG i to mogę polecić każdemu kto chce stworzyć dobrze działający kompleks. Jest trochę zabawy z ustawieniem i szkoleniem pilotów, ale warto się przełamać i wypróbować skrypty z bonus packa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2014 o 19:18, Yacek napisał:

A ja odwrotnie, nie używam skryptów CLS/CAG tylko standardowe opcje handlowe lub ich rozwinięcie w skrypcie ETCS. Ale również nie spotkałem się nigdy z takim problemem.

Raczej wygląda mi to na brak kupionych rozszerzeń ładowni.

Jak kto lubi 😀 Przy pojedynczych stacjach i kompleksach standardowe polecenia spisują się pewnie dobrze, chociaż i od tego są wyjątki jak widać z postu Kubaka. Ja osobiście wolę jak wszystko działa w 100% jak należy bez mojej kontroli, a moje statki nie dublują się w locie do danej stacji by kupić/sprzedać towar, co przy bardziej rozbudowanej sieci fabryk ze skryptami vanilla jest nieuniknione.

Kryształy zajmują tyle miejsca, że praktycznie każdy TS może przewozić ponad 500 sztuk. Chyba że ktoś ustawi mu zapas ogniw na np. 100 skoków to wtedy w stockowym caimanie może braknąć miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Najprościej polecenia handlowe mk2, ustawić mu fabrykę na bazę, nastepnie polecenia/rozkazy -> handlowe -> "Kup za najlepszą cenę" -> Ogniwa elektryczne. Przelać jakiś hajs fabryce i ustawić limit skoków mniejszy, co by nie fruwały na drugi koniec kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...