Skocz do zawartości

- - - - -

Problem z zaopatrzeniowcem

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kubak19777

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 22 luty 2014 - 20:49

Witam. Mam pewnie problem z Olejnym kompleksem Auto_RA. Chodzi o TS zajmującego się dostawą kryształów. Mimo, że stacja posiada kredyty a transportowiec miejsce w ładowni, bierze on mniej kryształów niż jest w stanie. Efektem jest nadmierne "żółte miganie" kompleksu. Cóż poradzić?
Dodam, że chodzi o X3:TC

Proszę pisać w odpowiednich działach. Posty wydzielone do nowego tematu w dziale TC.
Yacek

#2 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1438 postów
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 23 luty 2014 - 22:22

Skąd bierze te kryształy ? Jeśli kupuje to problem w tym, że w magazynach stacji i fabryk je sprzedających kryształów zwykle jest niewiele (i do tego schodzą praktycznie od razu po osiągnięciu średniej ceny), a statek w jednym kursie odwiedza tylko jedną stację.

Co temu zaradzić ? Przypisać do stacji więcej szybkich statków o ładowniach na tyle dużych żeby zmieściła się 'normalna' ilość kryształów sprzedawanych przez stacje. Pamiętaj też o napędzie skokowym dla statków.
Druga opcja to zainwestować we własne fabryki/kompleksy je produkujące.

#3 Kubak19777

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 24 luty 2014 - 16:37

Kryształy kupuje w pobliskiej wytwórni. Sytuacja była mniej więcej taka : obserwuje jak statek leci, patrze w opis stacji: około 300 kryształów na stanie, czekam na secie, Kajman bierze ok. 100 kryształów, asortyment stacji po transakcji : około 200 kryształów, miejsce w ładowni : ok 2000 jednostek, kredyty na stacji kupującej : ok 250.000. Nie wiem co to może powodować.

#4 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 24 luty 2014 - 17:04

Używasz jakiegoś skryptu (CLS, CAG) czy standardowej opcji "kupuj po najlepszej cenie"?

#5 Kubak19777

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 25 luty 2014 - 20:56

Standardowe "kupuj po najlepszej cenie"

#6 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 25 luty 2014 - 22:42

Statek oczywiście ładownię rozszerzoną do max. pojemności?

Zresztą, ciężko coś doradzić, szklana kula nie działa.
Kup kilka innych transportowców i skupuj nimi kryształy. Jak będą lepiej się sprawdzały, to sprzedaj Kajmana.

#7 Kubak19777

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 26 luty 2014 - 20:04

Problem rozwiązałem instalując skrypt Crystal Free SPP. Na koniec dodam, że transportowiec zdawał się mieć górną granice kryształów w ładowni w okolicy 80 jednostek, ale nie ma to już znaczenia. Ewentualnie jest szansa, że ktoś znajdzie tu odpowiedź na podobny problem.

#8 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 luty 2014 - 20:36

Ale to nie jest rozwiązanie problemu, tylko ominięcie go na skróty.

#9 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1438 postów
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 27 luty 2014 - 19:10

Szczerze mówiąc nie spotkałem się nigdy z takim problemem, ale z drugiej strony standardowych poleceń handlowych używam bardzo rzadko. Staram się je jak najszybciej zastąpić CLS/CAG i to mogę polecić każdemu kto chce stworzyć dobrze działający kompleks. Jest trochę zabawy z ustawieniem i szkoleniem pilotów, ale warto się przełamać i wypróbować skrypty z bonus packa.

#10 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 27 luty 2014 - 19:18

A ja odwrotnie, nie używam skryptów CLS/CAG tylko standardowe opcje handlowe lub ich rozwinięcie w skrypcie ETCS. Ale również nie spotkałem się nigdy z takim problemem.
Raczej wygląda mi to na brak kupionych rozszerzeń ładowni.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych