Skocz do zawartości

"Transplantacja" części X Rebirth do X3:TC


henryk5pio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat wyda wam się pewnie "dziwny", ale jak dla Mnie ma sens 😀

Otóż jak wiadomo X Rebirth to totalna kaszana... ale ma część rzeczy, które mogą być fajne, np: tła/muzyka(?)/nowe modele statków.

Otóż mam pytanie, czy jest możliwe (biorąc pod uwagę różnice silników obu gier) przenieść wymienione przeze Mnie rzeczy z X Rebirth do X3:TC?

W końcu paczka nowych teł, byłaby miłym dodatkiem do takiego staruszka jak Terran Conflict. Podobnie nowe modele statków (o ile są to te same - z grubsza) latadła co w TC/AP.

Jak sądzicie, jest to wykonalne? Tak z ciekawości się pytam 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą muzyką to żaden problem i tylko na tym się skupie bo reszta wydaję się bardziej skomplikowana. Jeżeli chodzi o ścieżkę dźwiękową to wystarczy utwory, które wpadły Ci w gust wrzucić do folderu X3:TC "soundtrack". Niech nie przerażą Cię nazwy tych plików bo każdy z tych "numerków" przypisany jest jakiemuś z sektorów. Jeżeli nie chce Ci się szukać na "ucho" co z jakiego sektora to tutaj masz spis tych o to numerów razem z nazwami sektorów:

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=257804

Wówczas jedynie robisz kopię utworu z XR,zmieniasz jej nazwę na któryś z tych numerów i podmieniasz z plikiem w folderze X3:TC "soundtrack". Pamiętaj tylko zrobić sobie wcześniej kopię oryginału utworu z X3:TC żeby nie przepadł gdzieś w otchłani 😀 .

Co do tych modeli i tła. Modele statków raczej będzie trzeba odwzorować w standardach X3:TC robiąc zupełnie nowy model. A jeżeli chodzi o tła to szczerze nie mam pojęcia 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest jak powiedział Xenon w teksturach. Rebirth jest budowany całkowicie od nowa, inne modele i oprogramowanie do nich. Nie wiem jak wygląda kwestia języka skryptowania i jego przełożenia na wcześniejsze, ale w samym aspekcie graficznym trzeba by przekonwertować np. statek z "formatu Rebirtha" do tego, który wykorzystywany jest w TC. Prawdopodobnie nawet jeżeli się da, to stracimy część uroku tych statków i nie będą wyglądać identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...