Skocz do zawartości

- - - - -

"Transplantacja" części X Rebirth do X3:TC

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 henryk5pio

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaMłoszowa
  • Rasa: Split
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 15 styczeń 2014 - 01:01

Temat wyda wam się pewnie "dziwny", ale jak dla Mnie ma sens :)
Otóż jak wiadomo X Rebirth to totalna kaszana... ale ma część rzeczy, które mogą być fajne, np: tła/muzyka(?)/nowe modele statków.
Otóż mam pytanie, czy jest możliwe (biorąc pod uwagę różnice silników obu gier) przenieść wymienione przeze Mnie rzeczy z X Rebirth do X3:TC?

W końcu paczka nowych teł, byłaby miłym dodatkiem do takiego staruszka jak Terran Conflict. Podobnie nowe modele statków (o ile są to te same - z grubsza) latadła co w TC/AP.

Jak sądzicie, jest to wykonalne? Tak z ciekawości się pytam :)

#2 Xenon.Q

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Rasa: Xenon
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 15 styczeń 2014 - 08:57

Z tą muzyką to żaden problem i tylko na tym się skupie bo reszta wydaję się bardziej skomplikowana. Jeżeli chodzi o ścieżkę dźwiękową to wystarczy utwory, które wpadły Ci w gust wrzucić do folderu X3:TC "soundtrack". Niech nie przerażą Cię nazwy tych plików bo każdy z tych "numerków" przypisany jest jakiemuś z sektorów. Jeżeli nie chce Ci się szukać na "ucho" co z jakiego sektora to tutaj masz spis tych o to numerów razem z nazwami sektorów:
http://forum.egosoft...ic.php?t=257804
Wówczas jedynie robisz kopię utworu z XR,zmieniasz jej nazwę na któryś z tych numerów i podmieniasz z plikiem w folderze X3:TC "soundtrack". Pamiętaj tylko zrobić sobie wcześniej kopię oryginału utworu z X3:TC żeby nie przepadł gdzieś w otchłani :) .

Co do tych modeli i tła. Modele statków raczej będzie trzeba odwzorować w standardach X3:TC robiąc zupełnie nowy model. A jeżeli chodzi o tła to szczerze nie mam pojęcia :D

#3 henryk5pio

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaMłoszowa
  • Rasa: Split
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 15 styczeń 2014 - 10:40

Cóż, ja Rebirtha nie mam i na arzie nie zamierzam mieć, ale wpadłem na ten pomysł i uznałem, że skoro są osoby na forum, które mają tę grę, a pewnei w nią nie grają i zajmuje tylko miejsce na dysku, to chociaż do czegoś się ten "niewypał" przyda :D

#4 Xenon.Q

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Rasa: Xenon
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 15 styczeń 2014 - 10:51

I chwała Ci za to Heniu :D

#5 Peroox

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisano 15 styczeń 2014 - 19:08

Problem jest jak powiedział Xenon w teksturach. Rebirth jest budowany całkowicie od nowa, inne modele i oprogramowanie do nich. Nie wiem jak wygląda kwestia języka skryptowania i jego przełożenia na wcześniejsze, ale w samym aspekcie graficznym trzeba by przekonwertować np. statek z "formatu Rebirtha" do tego, który wykorzystywany jest w TC. Prawdopodobnie nawet jeżeli się da, to stracimy część uroku tych statków i nie będą wyglądać identycznie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych