Skocz do zawartości

- - - - -

Reputacja u Paranidów

23 odpowiedzi w tym temacie

#21 Kedudg

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaAvarice
  • Rasa: Ziemianin
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 02 czerwiec 2011 - 09:53

Wyświetl postUżytkownik tauri dnia 02 czerwiec 2011 - 08:09 napisał

no cóż, jeszcze sobie od czasu pogrywam w X3+XTM, ale pierwszy raz mam taki problem. z honorowego strażnika Xaara w ciągu paru godzin spadłem na wyklętego. dodam, że nie atakuję paranidów. jakieś pomysły?

witam co do pytanka to podejrzewam rzecz banalną mianowicie że masz jakiś przejęty statek piratów yaki u którego masz w opcjach ustawionego za wroga rasę paranidów i dodatkowo w opcji bojowej dla wieżyczek zniszcz wszystkich wrogów wtedy taki statek strzela do wszystkiego co jest uznane za wroga nawet do wrót skokowych podczas przelatywania przez nie a są w do sektorów paranidów ( jak zapewne wiesz są dwa włączniki gdzie można ustawić stosunek do danej rasy globalnie dla ciebie i indywidualnie dla każdego statku) i trzeba tu zwracać uwagę na oba bo o ile globalny automatycznie ustawia tę opcję dla każdego nowo kupionego okrętu czy statku to dla zdobytych , znalezionych porzuconych trzeba taką opcję sprawdzać dla każdego statku :P

#22 tauri

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 02 czerwiec 2011 - 12:27

przejąłem susanova u yaki, ale chyba już go nie mam. jedno wiem, że nie mógł latać i strzelać do panidów-był na pokładzie lotniskowca.czy reputacja u Yaki ma wpływ na reputację paranidów??

#23 Kedudg

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaAvarice
  • Rasa: Ziemianin
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 02 czerwiec 2011 - 13:49

sam fakt dobrej reputacji u zantagonizowanych ras nie ma wpływu na jakość stosunków twoich z tymi rasami polepszenie się stosunków może następować poprzez handel , zwalczanie wrogów danej rasy wykonywanie misji dla danych ras, pogorszenie i to tak raptowne może mieć miejsce poprzez akty agresji na statki stację czy wrota w sektorze danej rasy - osobiście nie spotkałem się z takim błędem co by tak działał.

#24 Doromeza

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 24 postów
  • LokalizacjaXenoński Sektor 347
  • Rasa: Xenon
  • Gram w: X3: Reunion

Napisano 22 kwiecień 2012 - 13:57

Kiedy przegrupowywałem swoją flotę złożoną z kilku niszczycieli i lotniskowców zawsze spadała mi reputacja u ras, przez sektory których moje statki przelatywały. Obawiam się jednak, że to raczej w wyniku ich zderzeń podczas korzystania z bram skokowych. Kiedyś w ten sposób stałem się wrogiem Federacji :) Takie duże jednostki lepiej wysyłać tylko napędem skokowym do sektora docelowego, po uprzednim upewnieniu się, że przy bramie jest czysto :)

Chociaż czasem też zdarzało mi się, że traciłem reputację u ras, z którymi przez dłuższy czas nie miałem styczności. Tzn. nie przelatywałem przez ich sektory, nie handlowałem z nimi, nie dokowałem do ich stacji. Z czasem nasze stosunki się pogarszały i musiałem wytłuc paru Xenków i Kha'ak w ich sektorach, by odbudować przyjazne relacje.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych