Skocz do zawartości

brak możliwości dokowania do stacji?


Kane_Edain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejki!

Zanim narażę się na ciętą ripostę Yacka zaznaczam, że przestudiowałem instrukcję, fora ego i tutejsze, jak również od deski do deski temat 'kilka pytań...." No i nie znalazłem podobnego problemu.

Zatem:

1. Gram: X3TC v.3.2+XRM+kilka skryptów bojowych;

2. Fabuła: ATF Veteran (z plotem)

Latam sobie, wykonuję misje z fabuły terrańskiej, mam całkiem ładny poziom u ATF i Ziemian, coś tam u Argonów... uzbierałem ze dwa staki zdobyczne (M4 i M3 - reszta zdobyczy sprzedana), mam "odłożone" ciut kasy na zakup TS-a i rozpoczęcie kariery kupca, jednakże poza stacjami z fabuły i posterunkami NIE MOGĘ ZADOKOWAĆ DOŻADNEJ INNEJ STACJI w sektorach ziemskich.... no i jak tu handlować?

Czy ten problem z dokowaniem to jakiś bug? Teraz doszedł mi ten sam problem ze stacją z fabuły (odbiór M5 ze stoczni) - dostałem info że czeka na mnie, w zakładce "posiadane" jeszcze go nie ma, powinienem zadokować do tej stoczni a tu zonk.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostajesz pozwolenia na dokowanie czy po prostu podlatujesz pod miejsce dokowania i nie wychwytuje cię system?

I druga sprawa. Czy twój statek pod sterami AI zadokuje do terrańskiej stoczni? Kilka razy tak miałem, że nie dostawałem osobiście pozwolenia na dokowanie do Argońskiej stoczni/doku zaopatrzeniowego mimo to, że moje AI spokojnie sobie tam lądowało. Nie przejmowałem się tym, bo nie zostawało to na dłużej, ale u ciebie ten problem widzę jest większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dostaję pozwolenia na dokowanie w żadnej stacji, kopalni, fabryce.... ani z comm, ani na autodokowaniu... dok tylko do obiektów z misji (poza ostatnią stocznią gdzie mam odebrać M5 - tu ani comm, ani autodocking)... poza misyjnymi mogłem zadokować tylko do obiektów ATF, i to nie do wszystkich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo... moje dwa statki, które nota bene zakupiłem w stoczni, a nie zdobyłem, również nie mogą nigdzie dokować... zdaje się że nawet do tych kilku do których ja mogę zadokować - one nie mogą... po odlocie ze stoczni już nie mogą wrócić do niej 😁

zresztą - dziś sprawdzę to jeszcze raz :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3TC v.3.2+XRM+kilka skryptów, nowa gra ATF Veteran, zaraz po uruchomieniu gry wybrałem stocznię i opcję dokowania do niej, statek (mój) poleciał aby zadokować.

Nie możesz dokować. To znaczy czego nie możesz: wydać rozkazu dokowania, wydajesz rozkaz i nie ma żadnego efektu, dostajesz informację, że odmówiono dostępu.

Twoje statki nie dokują, ale dzieje się to gdy jesteś w tym samym sektorze co one, czy OOS również.

Chcesz pomocy w rozwiązaniu, opisz dokładnie swój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😀

wiedziałem

Nowa gra, start od nauki latania, komenda zadokować do jakiejś stacji - odmowa..... statek (mój) nie poleciał... w comm stacji brak opcji "zezwolenie na dokowanie", auto oczywiście też nie działa.... odpuszczam, bo przychodzi wiadomość o kolejnej misji (to już pewnie z fabuły terrańskiej)... lecę i wykonuję wszystko po kolei (dokowania we wskazanych stacjach zakończone sukcesem)... dostaję wiadomość że mam do odbioru M5 w stoczni na Saturnie.... nie mogę zadokować.

Moje kupione via comm system w stoczni PAR stateczki M4 i M5 (bo zadokować nie mogłem) po oddokowaniu nie mogą dokować nigdzie poza orbitalnymi bazami patrolowymi bez względu czy jesem w systemie czy nie... ja również dokować mogę jedynie do baz patrolowych i do stacji badawczej.... aha, i do siedzib korporacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie to raczej błąd przy instalacji. Choć dziwny jest fakt, że dotyczy terrańskich stacji.

Masz zrobioną kopię Vanili(XRM-a zainstalowanego w innym folderze niż czysta gra)? Być może to pliki z XRM-a są uszkodzone? XRM daje nowy wygląd stacji terrańskiej jak i ścieżki dokowania i tu może być problem.

Do każdej innej stacji po za terrrańskimi możesz dokować normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

innych jeszcze nie mam (w sumie to początek)... dokuję do siedzib korporacji, orbitalnych stacji obronnych, stacji ATF ...... do zapisu gry wystarczy, do handlu już nie :/.. no i mogę kupować w stoczniach ale zadokować już nie....

zakładam że ten profil gryzie się z fabułą (ATF Veteran), chodiaż nie jest oznaczony jako TPC, bo przed chwilą odpaliłem Argońskiego Patriotę i o dziwo stocznie są aktywne (możliwość dokowania), stacje handlowe też... mogę kupować mapy sektorów i licencje policyjne (pod ATF Veteran tego nie miałem). Pozostałe stacje i kopalnie na razie nie ma możliwości dokowania, ale i na starcie nie mam za wielkiego stopnia u argonów.... pogram jutro i zobaczę co dalej.... jak na tym profilu też nie pójdzie, to pewnie wrócę do czystego X3:TC (kopię mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na kopii(Vanila) dokowanie do terrańskich stacji działa, a w tym samym + XRM + reszta skryptów nie działa to znaczy, że błąd masz gdzieś na modach/skryptach lub uszkodził ci się odpowiedzialny za to plik.

Sprawdź czy na tym argońskim profilu(na XRM) zadokujesz do terrańskich stacji. Skoro do argońskich stacji dokujesz normalnie to jeżeli tylko terrańskie nie działają, to tak jak już mówiłem, problem musi leżeć w plikach XRM, bo ten mod zmienia wygląd stacji Terrańskich(a wraz z tym drogi dokowania do nich). Nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ na możliwość dokowania ręcznego(i otrzymania pozwolenia), ale zawsze warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bleh... na profilu Argoński Patriota mogę dokować do stoczni wszystkich ras, stacji handlowych (tak samo), siedzib korporacji i handlarzy bronią.... wszystkie fabryki, kopalnie itc niestety nieosiągalne :/ (a to stawia pod znakiem zapytania możliwośc handlu, handlarzy srktorowych i wszechświatowych etc.....

no nic... reinstall do vanilii i zobaczymy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh, przecież pisałem że to start gry... ciągle M5 lub M3, zależy od profilu 😀

nieważne... zrobiłem reinstalkę i sprawdzałem działanie za każdym razem (i robiąc kopie katalogów scripts i t

reinstalacja gry, czysta v3.0 - wszystko działa;

patche od 3.0 aż do 3.2 - wszystko działa

bonuspack - nadal działa

plugin manager + marine repairs+ADAMS+SCS - nadal wszystko działa......

został XRM i tu zaczynam drżeć 😮

btw: czy problem mógł być w kolejności instalacji? poprzednio miałem instalowane w następującej kolejności: X3TC, bonuspack, XRM z kokpitem plus bacgroundem... potem plugin manager i dodatkowe skrypty (w sumie te same co wyżej)...

PS: jeśli zostanę na tym co mam (bez XRM) to czy ktoś mogłby polecić jakiś kokpit? ciut goło obecnie, a nie wiem czy ten do XRM się nie będzie gryzł, jeśli samego XRM nie zainstaluję... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaha... okies. zatem na razie zostaję przy samym TC, żeby zrobić fabułę.... jak już się pobawię i skończę to pomyślę o XRM już bez fabuły.... zobaczymy.

Yacek, ten black kokpit którego ty używałeś jest OK? ciut głupio się czuję siedząc na torpedzie :/

wolę jednak mieć podłogę pod stopami i panele wyświetlaczy przed sobą, zatem kokpit by się przydał... lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...