Skocz do zawartości

Zewnętrzna logistyka towarowa


zielczi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie udało się postawić swoje pierwsze fabryki. Posiadam elektrownie słoneczną i kopalnie krzemu, póki nie stać mnie na fabrykę kryształów postanowiłem zautomatyzować kupca dzięki systemowi ZLT. Mam jednak pewne problemy:

-mimo poprawnego ustawienia odnośnie skoków(używa skoku by wylecieć z "domowego sektrora") pilot wraca przez 2 sektory bez skoku

-przy I ustawianiu szlaku wybrałem opcje "kupuj po średnich cenach" jednak po jakimś czasie ceny się zmieniają i pilot nie dokonuje zakupów (podobnie jest ze sprzedażą)

Pomóżcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2013 o 23:36, zielczi napisał:

Minimalny zasięg 1.

Więc zapas paliwa na dwa skoki. Przy minimalnym zasięgu 2 zapas musiałby być na cztery skoki. Przy skoku do sąsiedniego sektora statek zużywa np. 10 Ogniw, przy skoku dwa sektory dalej ilość zużytego paliwa wzrasta dwukrotnie itp. Dlatego zapas paliwa na skoki liczy się 2x zasięg. Mimo, że statek wykonuje tak naprawdę jeden skok (choćby przez cała galaktykę). Im dalej od siebie są sektory między którymi skacze statek, tym więcej potrzebuje paliwa na taki skok. Możesz to zobaczyć podczas wydawania polecenia "Skocz do sektora", w oknie z prawej strony będziesz miał podana ilość paliwa potrzebnego na taki skok i ilość paliwa jakie posiada statek.

Statek tankuje tylko w swojej bazie, musi więc mieć zapas paliwa na skok do fabryki z która handluje, jak i na skok powrotny do swojej bazy.

W dniu 6.12.2013 o 23:36, zielczi napisał:

Skoro zaznaczyłem że ma kupować na konkretnej stacji to nie kupuje na innej za podaną cenę i nie kupuje na tamtej za obecną cenę.

No to dobrze robi. Czeka, aż na tamtej stacji będzie cena za jaką ma kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...