Skocz do zawartości

Abordaż


LeWaR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1.Marines i dowódca marines. Im większy statek tym więcej potrzebnych (ja jadę na 20 chłopa). Lubię kupować hakerskie drony by wzmacniać skuteczność całej operacji. Jest to lepsze bo nie musisz strzelać, a jak wiadomo nikt nie chce wydawać kasy na naprawy zdobytego statku. Musisz ściągnąć napęd skokowy i wszystkie silniki żeby cham nie odleciał z twoimi ludźmi na pokładzie.

2. Wszędzie.

3.No jak to co? Jak by ci facet ukradł samochód to byś z nim na piwo poszedł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2013 o 14:39, BetonowaAnakonda napisał:

Jest to lepsze bo nie musisz strzelać, a jak wiadomo nikt nie chce wydawać kasy na naprawy zdobytego statku.

To nie X3 tu czy okręt będzie w idealnym stanie czy totalną ruderą i tak będzie kosztować tyle samo a niszcząc wszystko zdarza się że tylko czekamy z 5-10s i po abordażu bez drona hakerskiego. A jak na pokładzie nie ma construction dronów to i tak nie naprawisz silników.

Co potrzeba:

1. Jak najlepszy oficer i jak najwięcej marinsów (elitowych)

2. Owszem wszędzie ale nie radze przy stacjach bo może się zdarzyć że marinsi zabłądzą - serio mi się tak stało i po 5min zrobiłem load

3. Za same przejęcie reputacja ci nie spadnie ale za ostrzelanie okrętu owszem

Taka mała podpowiedź gdy zdarzy ci się że jakiś okręt ciągle leci a niektórzy twoi marinsi nie mogą na niego wleźć staranuj ich to pomaga - nie ma jak zachęta albo wleziesz albo cię rozmaże na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2013 o 16:06, El_Dar napisał:

mam problem jak już moi marins wylądują to mam im pomagać ... cel wskazuje powiedzmy działko jak je zniszcze to misja przegrana jak je zhakuje to misja przegrana o co chodzi ??

Twoi marins są widocznie za słabi aby przejąć ten statek 😉 Trzeba nająć więcej lepszych 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2013 o 16:06, El_Dar napisał:

mam problem jak już moi marins wylądują to mam im pomagać ... cel wskazuje powiedzmy działko jak je zniszcze to misja przegrana jak je zhakuje to misja przegrana o co chodzi ??

tak czasami jest, wtedy musisz zatrudnic wiecej elitarnych marinsow. Ja przejmowalem http://roguey.co.uk/xrebirth/ships/titurel/ , mialem 5/35/10 elita/vetera/rekrut dopiero po zatrudnieniu 20/30/0 udalo mi sie przejac ten statek, bo wczesniej mialem info ze misja nieudana po tym jak mialem zniszczyc silniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden sposób na udane abordaże, otwierasz w edytorze tekstu save szukasz imienia i nazwiska swojego oficera i zmieniasz mu parametry ale to kant. Jednakże jak kogoś znuży szukanie porządnego oficera tak się da zmienić. Ja w save zmieniłem coś innego bo po usilnym szukaniu fusion reaktorów i reinforced metal platingu odnalazłem transportowiec z przekraczającą ilością moich zapotrzebowań. Niestety po abordażu tragedia brak dronów naprawczych jak by ta gra była porządna dało by się je przetransportować a tak to transportowiec na żyletki. To mnie już tak wkurzyło i myśl o szukaniu znów tych badziewi zmusiła mnie do edycji savu i tam dodałem sobie te dronki na pokład i tak inżynier naprawił silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2013 o 14:39, BetonowaAnakonda napisał:

Lubię kupować hakerskie drony by wzmacniać skuteczność całej operacji. Jest to lepsze bo nie musisz strzelać, a jak wiadomo nikt nie chce wydawać kasy na naprawy zdobytego statku. Musisz ściągnąć napęd skokowy i wszystkie silniki żeby cham nie odleciał z twoimi ludźmi na pokładzie.

Jak używać drona hakerskiego? Jakieś klawisze?

W dniu 24.11.2013 o 14:39, BetonowaAnakonda napisał:

2. Wszędzie.

Czy zwykłe transportowce ( tzn to co z bramy wyleci) też można abordażować?

Ilu marines na początek, bo wiadomo, mało kasy.... Ledwo osłony MK2 kupiłem, Behemot czy jakoś tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2013 o 22:02, LeWaR napisał:

Jak używać drona hakerskiego? Jakieś klawisze?

Czy zwykłe transportowce ( tzn to co z bramy wyleci) też można abordażować?

Ilu marines na początek, bo wiadomo, mało kasy.... Ledwo osłony MK2 kupiłem, Behemot czy jakoś tak...

Co do abordazu...

Wybierasz cel... klikasz lewym klawiszem myszy 2x na statku ktory zamierzasz przejac, pojawia sie opcje, wsrod nich "board" klikasz na nia i dostajesz po kolei cele do zniszczenia , zazwyczaj zaczynasz od zniszczenia Jumpdrive, potem silnikow aby unieruchomic cel, pozniej jeszcze kilka celów, o ile masz drony hakerskie mozesz miec misje zhakowania jakiegoś podzespołu, drona hakerska musisz podleciec na odleglosc ponizej 10 m i klikasz 2x lewym klawiszem myszki na celu a nastepnie opcje "hack" muszisz miec dużo marines dobrze wyszkolonych wiec na kazdej stacji kupuj tych najlepszych bo rekrutami nie za duzo zdzialasz . Co do ich ilosci nie wiem , ja sprzedalem statki i kupilem zestaw abordazowy 😛 przejałem kilka statkow kupilem transportowca i stoje w misji z zywnoscia bo nie chce mi zaladowac towaru na poklad mimo iz towar kupiony ... bug za bugiem , wiec polatam jeszcze za statkami i je posprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2013 o 22:14, HanSolo napisał:

10 m? Statków nie hakowałem, ale na stacje działa z 50m. I na stacjach co jakiś czas występuje ta mini-gierka, jak w rozmowach. Przy okrętach też?

hakowanie systemow statku odbywa sie z odleglosci ok 25m. Tak wystepuje ta minigierka, ale co ona daje to nie mam pojecia, pewnie jest zbugowana jak 90% gry bo nic sie nie dzieje gdy przegramy / wygramy ( przynajmniej ja nic nie wiedzialem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2013 o 22:11, deedol napisał:

stoje w misji z zywnoscia bo nie chce mi zaladowac towaru na poklad mimo iz towar kupiony ... bug za bugiem , wiec polatam jeszcze za statkami i je posprzedaje.

Do załadunku i rozładunku towaru, transportowiec musi mieć drony CargoLifter URV - inaczej Twój statek będzie czekał i czekał i czekał i ... Nie zajmowałem się bardziej handlem, ale zauważyłem, że wyjątek stanowią egniwa energetyczne, do handlu nimi, nie są potrzebne drony.

Co do abordażu, moje spostrzeżenia i taktyka.

1. Obecna grupa abordażowa to 47 marines: 20 elite i 27 weteranów.

2. Ze względu na łatwą dostępność do stoczni , abordaże przeprowadzam w DeVries, a dokładniej w Glaring Truth.

3. Ofiary abordażu wybieram z misji zabójstw bossów karteli. Dzięki temu mam: kase za zadanie, wzrost reputacji oraz kasę za zdobyty statek abordażem.

4. Sam abordaż wygląda następująco: na początku niszczę silniki, potem zajmuje się myśliwcami. Jak ofiara stoi bezbronna zaczynam ją patroszyć. Niszczę po kolei baterie działek, starając się na początku zniszczyć ich pole siłowe - taki niebieskawy prostopadłościan pośrodku nich - jak zostanie zniszczony, działka pękają jak bańki mydlane.

5. Dopiero po oczyszczeniu całego kadłuba ze wszystkich zagrożeń wydaję komendę do abordażu.

6. Czasami dostaję komunikat, żeby użyć drona do hakowania.

7. Po zdobyciu statku ląduję na nim, zabieram marines na pokład Śmierdziela i lecę do stoczni sprzedać łup.

8. Zyski w zależności od zdobywanego statku wahają się od 5 do 17 milionów kredytów.

9. Nie bawię się w naprawy itd. Jeśli potrzebuję statek - zamawiam go w stoczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2013 o 12:11, deedol napisał:

Wiem, mam drony na pokladzie transportowca a mimo to on tam stoi i nic nie robi jedyne co pisze ze dron w użyciu w opcjach statku, ale nic nie lata a stoi juz tam okolo 2 h 😀

Mogę polecić CI dwa rozwiązania, ale na początek obowiązkowy save 😉

1. Usuń ze skrzydła transporter i dodaj go ponownie u mnie to dwukrotnie zadziałało.

2. Jeśli nie zadziała, sprzedaj statek i zamów w stoczni nowy, w przypadku transportowców to niewielki wydatek rzędu 5kk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2013 o 14:17, Krutek napisał:

2. Jeśli nie zadziała, sprzedaj statek i zamów w stoczni nowy, w przypadku transportowców to niewielki wydatek rzędu 5kk.

Nie no to jest najmniej przydatna próba pomocy jeszcze gorsza to ostrzeliwać ten transportowiec aż się rozleci.

Aby usunąć błędne polecenia handlu masz 2 sposoby edycja savu usuwając polecenia pomiędzy &--#60;shopping&--#62; a drugi to pobranie modu z poleceniami dla flot i urzycie polecenia usunięcia poleceń handlu skutek jest ten sam. Ja proponował bym pobranie moda oraz z czystej ciekawości zobaczył bym co ten okręt chce zrobić otwierając save.

A kurcze jest jeszcze 3 rozwiązanie które jednak nakłada trochę rozeznania się a mianowicie dodanie dronów carolifter na pokład tego statku przez edycje savu. Jeżeli transportowiec jest pusty to odnalezienie go zajmie trochę czasu (w takiej sytuacji proponuje 2 pierwsze sposoby) a jeżeli mamy na nim jakieś drony czy towar to szukając tego ustalimy dość szybko nasz okręt, a tam dodajemy &--#60;item macro="units_size_xs_transp_empty_macro" amount="64"/&--#62; gdzie 64 to ilość tych dronów.

W dniu 25.11.2013 o 12:11, deedol napisał:

Wiem, mam drony na pokladzie transportowca a mimo to on tam stoi i nic nie robi jedyne co pisze ze dron w użyciu w opcjach statku, ale nic nie lata a stoi juz tam okolo 2 h 😀

Widzę że masz te dronki ale może komuś się przyda jak je dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...