Skocz do zawartości

- - - - -

Abordaż

17 odpowiedzi w tym temacie

#11 deedol

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 88 postów
  • Lokalizacjagdzieś na pólnocy...
  • Rasa: Paranid
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 24 listopad 2013 - 22:15

moze i 50 m juz nie pamietam bo od 2 dni nic nie hackowalemm :P

#12 nezumi

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaS-c
  • Rasa: Nieznana

Napisano 25 listopad 2013 - 00:44

Wyświetl postUżytkownik HanSolo dnia 24 listopad 2013 - 22:14 napisał

10 m? Statków nie hakowałem, ale na stacje działa z 50m. I na stacjach co jakiś czas występuje ta mini-gierka, jak w rozmowach. Przy okrętach też?

hakowanie systemow statku odbywa sie z odleglosci ok 25m. Tak wystepuje ta minigierka, ale co ona daje to nie mam pojecia, pewnie jest zbugowana jak 90% gry bo nic sie nie dzieje gdy przegramy / wygramy ( przynajmniej ja nic nie wiedzialem)

#13 Krutek

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 25 listopad 2013 - 09:01

Wyświetl postUżytkownik deedol dnia 24 listopad 2013 - 22:11 napisał

stoje w misji z zywnoscia bo nie chce mi zaladowac towaru na poklad mimo iz towar kupiony ... bug za bugiem , wiec polatam jeszcze za statkami i je posprzedaje.

Do załadunku i rozładunku towaru, transportowiec musi mieć drony CargoLifter URV - inaczej Twój statek będzie czekał i czekał i czekał i ... Nie zajmowałem się bardziej handlem, ale zauważyłem, że wyjątek stanowią egniwa energetyczne, do handlu nimi, nie są potrzebne drony.

Co do abordażu, moje spostrzeżenia i taktyka.
1. Obecna grupa abordażowa to 47 marines: 20 elite i 27 weteranów.
2. Ze względu na łatwą dostępność do stoczni , abordaże przeprowadzam w DeVries, a dokładniej w Glaring Truth.
3. Ofiary abordażu wybieram z misji zabójstw bossów karteli. Dzięki temu mam: kase za zadanie, wzrost reputacji oraz kasę za zdobyty statek abordażem.
4. Sam abordaż wygląda następująco: na początku niszczę silniki, potem zajmuje się myśliwcami. Jak ofiara stoi bezbronna zaczynam ją patroszyć. Niszczę po kolei baterie działek, starając się na początku zniszczyć ich pole siłowe - taki niebieskawy prostopadłościan pośrodku nich - jak zostanie zniszczony, działka pękają jak bańki mydlane.
5. Dopiero po oczyszczeniu całego kadłuba ze wszystkich zagrożeń wydaję komendę do abordażu.
6. Czasami dostaję komunikat, żeby użyć drona do hakowania.
7. Po zdobyciu statku ląduję na nim, zabieram marines na pokład Śmierdziela i lecę do stoczni sprzedać łup.
8. Zyski w zależności od zdobywanego statku wahają się od 5 do 17 milionów kredytów.
9. Nie bawię się w naprawy itd. Jeśli potrzebuję statek - zamawiam go w stoczni.

#14 deedol

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 88 postów
  • Lokalizacjagdzieś na pólnocy...
  • Rasa: Paranid
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 25 listopad 2013 - 12:11

Wiem, mam drony na pokladzie transportowca a mimo to on tam stoi i nic nie robi jedyne co pisze ze dron w użyciu w opcjach statku, ale nic nie lata a stoi juz tam okolo 2 h :)

#15 Krutek

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 25 listopad 2013 - 14:17

Wyświetl postUżytkownik deedol dnia 25 listopad 2013 - 12:11 napisał

Wiem, mam drony na pokladzie transportowca a mimo to on tam stoi i nic nie robi jedyne co pisze ze dron w użyciu w opcjach statku, ale nic nie lata a stoi juz tam okolo 2 h :)

Mogę polecić CI dwa rozwiązania, ale na początek obowiązkowy save ;)
1. Usuń ze skrzydła transporter i dodaj go ponownie u mnie to dwukrotnie zadziałało.
2. Jeśli nie zadziała, sprzedaj statek i zamów w stoczni nowy, w przypadku transportowców to niewielki wydatek rzędu 5kk.

#16 heimdall

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 55 postów
  • Lokalizacja1m od monitora
  • Rasa: Khaak
  • Gram w: X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 25 listopad 2013 - 14:59

Wyświetl postUżytkownik Krutek dnia 25 listopad 2013 - 14:17 napisał

2. Jeśli nie zadziała, sprzedaj statek i zamów w stoczni nowy, w przypadku transportowców to niewielki wydatek rzędu 5kk.

Nie no to jest najmniej przydatna próba pomocy jeszcze gorsza to ostrzeliwać ten transportowiec aż się rozleci.
Aby usunąć błędne polecenia handlu masz 2 sposoby edycja savu usuwając polecenia pomiędzy &--#60;shopping&--#62; a drugi to pobranie modu z poleceniami dla flot i urzycie polecenia usunięcia poleceń handlu skutek jest ten sam. Ja proponował bym pobranie moda oraz z czystej ciekawości zobaczył bym co ten okręt chce zrobić otwierając save.
A kurcze jest jeszcze 3 rozwiązanie które jednak nakłada trochę rozeznania się a mianowicie dodanie dronów carolifter na pokład tego statku przez edycje savu. Jeżeli transportowiec jest pusty to odnalezienie go zajmie trochę czasu (w takiej sytuacji proponuje 2 pierwsze sposoby) a jeżeli mamy na nim jakieś drony czy towar to szukając tego ustalimy dość szybko nasz okręt, a tam dodajemy &--#60;item macro="units_size_xs_transp_empty_macro" amount="64"/&--#62; gdzie 64 to ilość tych dronów.

Wyświetl postUżytkownik deedol dnia 25 listopad 2013 - 12:11 napisał

Widzę że masz te dronki ale może komuś się przyda jak je dodać.

#17 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 30 listopad 2013 - 21:56

Wracając do tematu:
Spoiler

#18 glouver

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 113 postów
  • Rasa: Ziemianin
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 30 listopad 2013 - 23:46

Wyświetl postUżytkownik LeWaR dnia 30 listopad 2013 - 21:56 napisał

Wracając do tematu:
Spoiler

Zostaw go na koniec. Możesz rozwalić całą flotę i tak będzie na Ciebie grzecznie czekał.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych