Skocz do zawartości

Czara goryczy


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 14.01.2014 o 07:52, Xenon.Q napisał:

Podsumowując... gry i programy trzeba kupować, nie można mieć nawet oprogramowania instalacyjnego bez posiadania dowodu zakupu ( z wyjątkiem wersji demo publikowanej przez wydawcę gry), a muzykę i filmy można ściągać do woli byle tylko na własny użytek i nie z torrentów. No i rzecz jasna zabrania się publikowania takich plików.

Bzdura - wszystko zależy od licencji, są pełne gry udostępniane za darmo przez twórców (np. Area 51), triale, freware itd. Dowód zakupu programu? A od kiedy to kupujemy program? Kupujemy LICENCJE. To, że zawsze trzba go posiadać to również bzdura - wszystko zależy od licencji i w razie kontroli to ktoś ma tobie udowodnić, że Ty używasz nielegalnego oprogramowania (domniemanie niewinności) - i o ile czasem ciężko stwierdzić, czy muzyka film jest rozpowszechniana legalnie lub nie (o ile u nas nie ma to znaczenia to np. w Niemczech nie wolno pobierać materiałów dozwolonego użytku (np. muzyka filmy, ebooki), ze źródeł do których nielegalność jest oczywista - za takie przyjmowało się np. hotfile - i za pobranie takiego utworu możecie się spodziewać 700-1200 euro żądania zapłaty od reprezentantów praw autorskich, zresztą w Polsce też takie wezwania przychodziły dla osób, które jednocześnie ściągały i udostępniały - torrenty - tylko tutaj było to ok. 1000 PLN), o tyle w przypadku programów nie ma większego problemu z powodu cracka i treści licencji . Co do tych 24 godzin to bzdura zarówno dla programów, jak i filmów, muzyki itp. Polecam http://forumprawne.org/prawo-autorskie/ A co do piracenia w celu testowania i tego co odwalił egosoft to odsyłam do (nie chce mi się wklejać treści art. i ustaw, więc podam tylko nazwy i tytuły): "USTAWA z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego" i na upartego: art. 286 kk. Tak więc piractwa nie popieram, ale skoro sami grają nieczysto to trzeba się jakoś bronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 14.03.2014 o 11:38, Krutek napisał:

Wyciągam truposza z szafy - ktoś w to gra w ogóle? 🤪

Tak. Po path`u 1.25 zaczynam po raz kolejny gre w XR.

Szkoda ze formum milczy jak zakute. Moze wykasowac ten dział z forum skoro nikt w to nie gra.

Powiem szczerze ze jestem zawiedziony podwojnie. Raz sama gra (choc moze cos bedzie jeszcze z niej).

Po drugie tym, ze na tym forum nikt juz XR. nie wspomaga - tylko wszyscy czekaja.?!

Cudu nie bedzie, kasa wydana - bawmy sie tym co mamy i dzielmy sie tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2014 o 17:15, ryss napisał:

Tak. Po path`u 1.25 zaczynam po raz kolejny gre w XR.

Szkoda ze formum milczy jak zakute. Moze wykasowac ten dział z forum skoro nikt w to nie gra.

Powiem szczerze ze jestem zawiedziony podwojnie. Raz sama gra (choc moze cos bedzie jeszcze z niej).

Po drugie tym, ze na tym forum nikt juz XR. nie wspomaga - tylko wszyscy czekaja.?!

Cudu nie bedzie, kasa wydana - bawmy sie tym co mamy i dzielmy sie tym.

A jak mają XR wspomagać? Zmuszać się do gry, która jest racej torturą niż przyjemnością? Dziwna logika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście gry nie kupiłem w dniu premiery, chociaż nie powiem że mnie nie kusiło. Śledzę fora i informacje o patchach i czekam na taki, który wreszcie uczyni ją grywalną i 'ukończoną' na tyle żebym nie stracił chęci do gry po pierwszym odpaleniu.

Czekam i grywam sobie w AP+XRM, Space Rangers 2 HD, Borderlands 2, War Thundera i inne gry, które udało mi się upolować w różnych promocjach, a nie miałem wcześniej na nie czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2014 o 17:15, ryss napisał:

Tak. Po path`u 1.25 zaczynam po raz kolejny gre w XR.

Szkoda ze formum milczy jak zakute. Moze wykasowac ten dział z forum skoro nikt w to nie gra.

Powiem szczerze ze jestem zawiedziony podwojnie. Raz sama gra (choc moze cos bedzie jeszcze z niej).

Po drugie tym, ze na tym forum nikt juz XR. nie wspomaga - tylko wszyscy czekaja.?!

Cudu nie bedzie, kasa wydana - bawmy sie tym co mamy i dzielmy sie tym.

coz odpowiedz na to czemu nikt nie udziela sie w dziale XR jest prosta, gra jest tak mocno niedopracowana ze lepiej zagrac w windowsowskiego pasjansa albo sapera 😀, przyjemnosci zadnej ale zabija czas jak nie ma nic lepszego do odpalenia albo roboty, ale przynanajmniej te gry dzialaja i nie sa zabugowane. Ludzie postestowali gre bez patchy + z kilkoma pierwszymi a teraz gra lezy odlogiem do czasu az stanie sie grywalna stad taka cisza.

Sam ostatnio zastanawialem sie czy nie zobaczyc jak wyglada proces latania tej gry i czy daje jakakolwiek frajde, ale zamiast tego wybralem nauke shaderow, bardziej upierdliwe ale przynajmniej jakis pozytek z tego bedzie jak sie je opanuje.

Jesli natomiast ktos w to gra i jest w stanie powiedziec jak wyglada obecny stan gry po wydaniu kilku GB patchy, czy w koncu da sie normalnie sterowac flota, w tym wydawać rozkazy ataku statkom i handlowac i budować statki normalnie bez edycji save to moze bedzie warto zainteresować sie ta gra, a jak nie to moze za jakies 1-2 lata sie rzuci okiem 😀

Ciekawe natomiast jak tam egosoft ciagnie, po wydaniu tej gry, bo srednio wydaje mi sie ze po wielkim bumie ( przed i kilka dni po premierze ) udalo im sie jeszcze cokolwiek sprzedać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2014 o 20:19, nezumi napisał:

Ciekawe natomiast jak tam egosoft ciagnie, po wydaniu tej gry, bo srednio wydaje mi sie ze po wielkim bumie ( przed i kilka dni po premierze ) udalo im sie jeszcze cokolwiek sprzedać

Trudno powiedzieć, ale coraz mniej się dzieje na forum skryptów i modów dla R-bida.

Część moderów wycofała się, część wróciła do TC/AP (taki np. Roguey przygotowuje nowy mod dla AP).

Co do ilości graczy w R-bida, to można sprawdzić statystyki na Steamie: http://steamcharts.com/app/2870#1m

Optymistycznie (dla Ego) to nie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modów, to Nexus jest wymiernym odbiciem faktycznego stanu rzeczy.

Do Rebirtha można się ich doliczyć zaledwie 164 sztuki.

Dla porównania, do Skyrim jest ponad 35 tysięcy, a wszystkich modów do 92 gier jest prawie 100 tysięcy. Ta skala chyba o czymś świadczy.

Seria X-ów w której sukces w głównej mierze opierał się na dostosowaniu gry do swoich oczekiwań, czyli modach i moderskiej społeczności - bardzo szybko zweryfikowała gniota który został wypuszczony na rynek - mam na myśli nie tylko gigantyczną ilość bugów, ale również bardzo słaby poziom grywalności. Niestety, Rebirth cały czas wypada niczym atrakcyjna blondynka, której czar pryska po zamienieniu kilku słów - jeśli się nie zamierza zaciągnąć jej do łóżka, to warto być niczym Ben Johnson i spierniczać najszybciej jak się da.

Osobiście uważam, że z tej gry nic już nie będzie, nie ma znaczenia, czy mówimy o miesiącu, roku czy kilku latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Skrypty to narzędzia opracowane przez danego autora, dzięki czemu zapewniają możliwość zautomatyzowania powtarzających się czynności lub dodają nowe możliwości niedostępne w podstawowej wersji gry.

Cytat

Modyfikacja gry komputerowej (lub po prostu mod) jest to jej przeróbka wykonana przez społeczność graczy. Zmiany mogą polegać np. na dodaniu nowych rodzajów broni, przedmiotów, przeciwników, postaci, trybów gry, plansz czy fabuły.

Na dwoje mi babka wróżyła, lecz żalu do niej nie czuję, bo zamiast mi wróżyć na dwoje, powinna mi wróżyć na dwóję. 😁

Mod modowi nie równy, zależy jeszcze od gry. Fakt, mam spaczenie w nazewnictwie używając modów/skrytpów do różnych gier - Fallout 3, Fallout NV, Oblivion, Skyrim, X3 TC, X3 AP, próby w X3 Rebirth, Warband i jeszcze w kilku innych. Faktycznie, w FAQ #9, Yacek dokładnie opisał różnice dotyczące serii X - z tym nie będę polemizować. Natomiast niezaprzeczalny fakt jest jeden -> to co się pojawiło do X-Rebirth, to zaledwie marny cień tego co już powinno być, gdyby gra przedstawiała wartość poza samym wyglądem graficznym i ogólnym klimatem - bez polemiki, bo o gustach się nie dyskutuje.

Podsumowując X-Rebirth - gra która miała niedawno premierę, zaledwie kilka miesięcy temu, gra która wywodzi się z serii gdzie jej jedną z mocnych stron była możliwość tuningu gry do własnych potrzeb i oczekiwań przez mody oraz skrypty, na tym polu leży i kwiczy niczym zarzynany warchlak. Osobiście, życzę Twórcom tej gry całkowitej plajty i rozpadu studia, bo to w jaki sposób się zachowali i to co zrobili ze swoimi fanami i odbiorcami produktu to najczystsza forma manipulacji, oszustwa i wyłudzenia pieniędzy.

Najbardziej boli fakt, nie wyrzuconych 2 stówek w błoto za grę ... tfu za niedopracowanego i całkowicie zbugowanego gniota, ale za fakt że dałem się nabić w butelkę do której jeszcze sikając wmawiali, że to pada ciepły letni deszczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2014 o 21:51, Krutek napisał:

Najbardziej boli fakt, nie wyrzuconych 2 stówek w błoto za grę ... tfu za niedopracowanego i całkowicie zbugowanego gniota, ale za fakt że dałem się nabić w butelkę do której jeszcze sikając wmawiali, że to pada ciepły letni deszczyk.

heheh aż mi się to przypomniało 😀 http://www.youtube.com/watch?v=REx6tAk-rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Muszę się przyznać, że ściągłem z peb.pl wersję piracką Rebirtha jakis czas temu. Ściągałem pół nocy, a gra po instalacji istniała na dysku 10 minut. W X3:TC, którym zaraził Mnie kolega, grający też we wcześniejsze części, od początku sobie radziłem ze sterowaniem, wszystko było łątwe, logiczne, jako nowicjusz, bez niczyjej pomocy mogłem latać, dokować, handlować etc. Tutaj nie udało mi się zadokować nawet - wiem, powinien być jakiś kwadracik, który pozwoli zadokować, ja wiem, mam słaby wzrok i bryle, ale kurde do tej pory w grach widziałem wszystko, tu tego nie znalazłem 😁 Kosmiczne autostrady, hmmm, no fajnie to wygląda, ale przepraszam, gdzie ja lecę??? Mógłbym jeszcze tak chwilę popisać, ale po co? Dla Mnie ten produkt jest martwy. Egosoft niech lepiej szybko robi prawdziwe X4, bo inaczej popłyną. Jak dla Mnie coś a'la X3TC/AP w lepszej szacie graficznej + nowe statki, misje i jakieś tam parę małych nowości oraz łatwy modding (dodawanie statków, sektorów etc.) i będę zadowolony 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...