Skocz do zawartości

Czara goryczy


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaznaczam ze pisze tak jak mi podpowiada logika:

Szukasz miejsca gdzie sprzedaja drony ( to logiczne) wysylasz tam transportowiec kazesz mu kupic X dron, przelaczasz sie na oferty kupna szukasz tam docelowej stoczni ( o ile jest ) i sprzedajesz z zyskiem czy bez zysku. Jesli transportowiec sie nie zbuguje to powinien dostarczyc drony do stoczni. I teoretycznie te drony powinny byc widoczne w menu ich uzupelniania

Ja w podobny sposob chcialem dowiezc surowce na stacje zeby budowa mojego arana ruszyla, jedyne co udalo mi sie dostarczyc bez bugow to byly jakies wyrzutnie, ogniwa energetyczne ( 3 towary z ok 7 - 9) niestety nic sie nie zmienilo w pliku save.

Jesli chodzi o drony to moze sie to zmieni i pojawia sie w magazynie ale to moze byc zbyt proste i trzeba bedzie bardziej MYSLEC jak to obejsc zeby zadzialalo 😛

Jesli nie ma oferty stoczni na kupno dronow to sorry, ale jedyne co pozostaje to modyfikacja pliku save albo zdobyc statek z dronami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja jak Reavenn nie mam w stoczni tych dronów. A żeby bez kantów popchnąć tą grę do przodu trzeba albo przejąć okręt lub coś tam ta siksa z prawej kiedyś nawijała o dronie do hakowania że może spowodować wywalenie towaru. Dodam że fusion reactory (sprzedawane tylko u PMC) i reinforced metal plating można jedynie zdobyć kradzieżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra nie miala zandych beta testow a nawet jesli miala to nie ma to zadnego znaczenia poniewaz

a ) ktos naciskal na ego zeby wypuscili gre jak najszybciej wiec nawet jesli wiedzieli o bledach to swiadomie wypusili tak niegrywalna wersje tej gry

b )ego wydoilo sie z kasy i po prostu zeby dalej moc cokolwiek robic musieli sprzedac pod przykrywka gry na ktora wszyscy czekali tego potwora zeby mogli dalej kontynuowac prace co widac po serii patchy i po tym ile rzeczy trzeba naprawic + drugie tyle o ktorych nie mowili.

Wybierz sobie dowolna opcje, ale ktora bys nie wybral tak czy siak wychodzi ze ego dokonale wie co robi, ze sprzedaje produkt ktory jest w poczatkowej wersji beta, gdzie 70% skyrptow odpowiedzialny za mechanike gry nie dziala, albo jest stworzona na odpier*ol sie skutecznie uniemozliwiajac normalna i przyjemna gre.

Ja nie wiem co oni robili przez 7 lat ale zalozmy ze wersja z konsola jest nie prawdziwa ( tylko na chwilke) i ze od samego poczatku tworzyli gre na PC wiec spokojnie mozna powiedziec ze przez 97% tego czasu pisali caly silnik graficzny + obsluge xml + modele + tekstury, reszta mechaniki gry zawarta w skryptach to max 3 miesiace klepania kodu przez jednego programiste ktory chcial cos stworzyc ale nie wiedzial jak.

I wzieli takie cos zabugowane tak ze cos strasznego i dali ludzia z premedytacja ktorzy wierzyli w to ze kupuja dobry produkt...

Nie wiem co oni chcieli osiagnac wydajac gre w takiej wersji? Chcieli trafic do nowych graczy, na rynek konsol? Spokojnie moge powiedziec ze zyskali (w proporcjach) kilku nowych graczy kosztem kilkunastu moze kilkudziesieciu starych ktorzy przynajmniej od X2 siedza w ich produktach.

Tak ze brawo ego tak trzymac 😀. Bo z tego co widze wiekszosc weteranow narzeka, tylko nielicznym sie ta gra podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2013 o 14:43, nezumi napisał:

(...)

statek automatycznie obraca sie do jakiegos globalnego punktu odniesiecia, jest to fajne w czasie wolnego latania i skanowania stacji ale w czasie walki to jakas makabra. Bo oprocz unikania ognia wiezyczek, i odbijania sie od statku celowania w przeciwnika trzeba walczyc z autopoziomowaniem co jest mega irytujace.

(...)

Na szczęście to można wyłączyć. To było największe miłe zaskoczenie dla mnie w tej grze. 😉 Oczywiście najpierw się na to zirytowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z nezumi ale dodam do jego wypowiedzi wersję pisaną na konsole - nie wyszło więc odłożyli ją na półkę aż w pewnym momencie ktoś kazał im przerobić na pc ale sądząc po wynikach:

a. robili to idioci

b. ktoś specjalnie to sabotował (bo umyślnie to tak spieprzyć może - patrz a)

c. robili to na odpie.... się

d. kazali im na chybcika przerabiać na pc - tylko żeby się uruchamiało

e. robili to tylko dla kasy ale takie podejście jest krótkotrwałe i powoduję prawdziwe problemy finansowe

Jak ktoś chce to może to wymienianie ciągnąc jednak nie zmieni to że produkt ma ogromną ilość wad i znikomą ilość zalet - szczerze ja znalazłem tylko jedną satysfakcję ominięcia jakiegoś buga.

Do Reavenna oraz innych którzy mają problem z dostarczeniem jakiegoś rodzaju dronów (których nigdzie nie da się kupić) do okrętów, rozwiązanie:

- przejmujemy okręty transportowe i sprawdzamy co mają na pokładzie, jak mamy farta to ma cargoliftera (to tylko przykład) i przechodzimy do następnego punktu jeśli nie to szukamy dalej

- musimy naprawić okręt by mógł się przemieszczać (inżynier na pokład ale nie zawsze to działa)

- ściągamy go do stoczni

- u dilera okrętów wybieramy modyfikację i uzupełnianie dronów

- sprzedajemy cargoliftery

- od tej pory mamy je już na składzie

Mała rada pobierzcie sobie mod do poleceń floty w wersji chyba 06 jest opcja anulowania poleceń handlowych. Mi to się przydało jak odkryłem że okręt bez cargolifterów może dostać polecenie handlowe ale w nieskończoność będzie podlatywał i odlatywał do doku. Żeby to sprawdzić poświęciłem sporo czasu by zaobserwować co się dzieje od samego początku (wydanie rozkazu zakupu) do momentu zapętlenia. Szczerze mówiąc bez SETA trochę to trwało bo musiałem przesiedzieć w jego doku aż kupi paliwo i wykona z 4-5 skoków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2013 o 20:52, MacDyller napisał:

Na szczęście to można wyłączyć. To było największe miłe zaskoczenie dla mnie w tej grze. 😉 Oczywiście najpierw się na to zirytowałem.

naprawde? wow to cos nowego, ja juz nawet nie patrzylem za tym bo wydawalo mi sie ze "to taki nieedytowalny element gry" No nic jeden denerwujacy blad mniej pozostalo milion innych ktore uniemozliwiaja przyjemnosc z gry.

Ale dzieki za info dobrze wiedziec tak na przyszlosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2013 o 20:54, heimdall napisał:

Mała rada pobierzcie sobie mod do poleceń floty w wersji chyba 06 jest opcja anulowania poleceń handlowych. Mi to się przydało....

Trzeba wyslac emaila do Ego zeby usuneli ten niesamowity future z listy to-do i wyslali przelew z kasa temu ktory to zrobil za nich w okolo 3dni...

bo to nie tak ze cos takiego jest ale nie dziala, tylko tego tam w ogole nie ma

ups najmocniej przepraszam za double post 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę powtarzał tego co napisałem dokładnie rok (!) temu, a jest tam kilka stwierdzeń jednak jak najbardziej aktualnych.

[Ooooooo matko, jasnowidzem jestem ] 🥵 #653

Wszystkim biadolącym, 'odkrywającym' hameryke polecam ten text http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=349638&postdays=0&postorder=asc&start=0

Gra w zamyśle, tworzona była tylko pod Xboxa.

http://i.imgur.com/8H5fsDy.png.

http://www.youtube.com/watch?v=LxUx96-6-dw&feature=youtu.be

Dlatego ..................... / tu wpisać co tam kogo zabolało do tej pory /

O co ten tumult i złorzeczenia ? nie widziały gały co kupowały ??!

A teraz 👽 - zapomnijcie o tej karykaturze, szkoda energii na spolszczenia i skrypty. Silnika gry nie przeskoczycie !.

ps

I na koniec - EGO na PC postawiło krzyżyk.

My postawmy na nich.

.....cytat z marzyciela.

"We now have an opinion of Egosoft studio boss Bernd Lehahn: "We are experimenting for a long time with console versions of our games X3 Reunion we had already run on the Xbox 1 and Xbox 360 At that time we had problems with the menu and.. the console memory so that we could experiment did not continue. too, during the development of X Rebirth, we have experimented with Xbox 360. A controller controller that is supported now, we have time to implement, the memory problem persists on Xbox 360, however. We had our universe can not accommodate the size with its many details on the console. Therefore, we have again decided against a console version - X Rebirth is a PC game. However, we are very excited about the new consoles, the Xbox One, and in particular the PlayStation 4, so we will deal with it as soon as our time permits."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2013 o 20:54, heimdall napisał:

Do Reavenna oraz innych którzy mają problem z dostarczeniem jakiegoś rodzaju dronów (których nigdzie nie da się kupić) do okrętów, rozwiązanie:

- przejmujemy okręty transportowe i sprawdzamy co mają na pokładzie, jak mamy farta to ma cargoliftera (to tylko przykład) i przechodzimy do następnego punktu jeśli nie to szukamy dalej

- musimy naprawić okręt by mógł się przemieszczać (inżynier na pokład ale nie zawsze to działa)

- ściągamy go do stoczni

- u dilera okrętów wybieramy modyfikację i uzupełnianie dronów

- sprzedajemy cargoliftery

- od tej pory mamy je już na składzie

Mała rada pobierzcie sobie mod do poleceń floty w wersji chyba 06 jest opcja anulowania poleceń handlowych. Mi to się przydało jak odkryłem że okręt bez cargolifterów może dostać polecenie handlowe ale w nieskończoność będzie podlatywał i odlatywał do doku. Żeby to sprawdzić poświęciłem sporo czasu by zaobserwować co się dzieje od samego początku (wydanie rozkazu zakupu) do momentu zapętlenia. Szczerze mówiąc bez SETA trochę to trwało bo musiałem przesiedzieć w jego doku aż kupi paliwo i wykona z 4-5 skoków.

Oki, zrobię w ten sposób. Trzeba zapolować na transportowce PMC ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy fajny? Moim zdaniem zrobiony na szybko, bo dałem linka od Yacka. 😛 Żeby nie wyszło że oni nie są na bieżąco. Poczytaj komentarze, zwłaszcza ten czwarty. Dlatego ja nic już nie chciałem pisać pod tym filmikiem.

Tak samo było z przeprosinami od Egosoftu. Na GRAM było z jednodniowym opóżnieniem. Na GOLu dopiero po mojej informacji. Jakieś 3-4 dni opóźnienia.

Tą grą mam wrażenie że tam nikt się nie interesuje, bo nawet na forum mało kto pisze. Już więcej informacji jest na GRAM i szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu podejrzewam że wybudowanie stacji wiąże się z końcowym etapem kampanii i tylko dla tego zmuszam się by siedzieć przy tej grze. Jednakże ku mojemu zdziwieniu okazało się że po wybudowaniu stacji gra podpowiada by zatrudnić architekta co zrobiłem. Po umieszczeniu go na stacji nic się nie stało jedyną reakcją było zniknięcie z listy kontrolowanych okrętów konstruktora choć on nadal był zielony i opisany był jako mój. Mało tego zaczął żyć i uciekł do innego sektora. Zignorowałem to i postanowiłem dostarczyć surowce jakie potrzebuje stacja. Po dostarczeniu stacja zaczęła produkować jakąś przerobioną stal a nie drony więc postudiowałem tą stacje i okazało się że posiada ona jakiś 1 moduł od produkcji nic innego. Architekt nie posiadał żadnych opcji a to dla tego iż to jest kolejny bug dostarczony od ego by nam urozmaicić grę. Ponieważ po jakimś czasie znalazłem okręt konstrukcyjny czatujący na ogniwa. Po wejściu na niego i po przestudiowaniu opcji architekta który na nim był okazało się że gdy zatrudnimy architekta i wsadzimy na stacje zbugujemy naszą rozgrywkę - super. Rozwiązaniem będzie (bo dopiero mam taki zamiar) load i dostarczenie po raz kolejny bo już nie pierwszy raz cofam się do tego momentu surowców na budowę i po wybudowaniu 1 modułu zaczęcie kolejnego. Jeśli ktoś doszedł tu lub dalej proszę o podpowiedź lub sprostowanie ponieważ jestem uparty ale to zaczyna mnie przerastać.

Czy mi się tylko wydaję i jestem jedyną osobą że ta gra to jakiś nowy rodzaj tortur i wydali ją tylko dla przetestowania jej efektywności. W przyszłości złapią jakiegoś kolesia i dadzą mu do wyboru albo wszystko wyśpiewasz albo będziesz grać w rebirtha na to koleś natychmiast wszystko wyjawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2013 o 13:53, Moskit napisał:

Hed z GOLa zrobił fajny materiał o X Rebirth. Obejrzyjta. 😉

http://tvgry.pl/?ID=3923

Czytając dzisiejsze komentarze znalazłem odniesienie do Youtoube. Szkoda że tych filmików nie dali, bo są całkiem sensowne.

https://www.youtube.com/watch?v=i5oQdFzc-is&feature=c4-overview&list=UUaG-Uk3PSpHexeUJaJC_TPw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w X: Rebirth bo mój komputer raczej nie podoła tej produkcji na sensownych ustawieniach graficznych. Przeczytałem już wiele złego na temat tej gry, chociaż jestem pewien, że ją poprawią dość znacznie w ciągu następnych dwóch lat i wyjdzie sporo modów. Wtedy ta gra będzie zjadliwa. Mnie tylko zastanawia co spowodowało, że wydali grę na PC w takim stanie? Czy był to brak pieniędzy czy wydawca naciskał? Szkoda, że ta gra nie była po prostu typowym, korporacyjnym skokiem na kasę. Świat byłby piękniejszy gdyby ta gra, była tylko spinoffem wydanym na X-BOX 360.

Pomimo tego, że wszędzie sypią się recenzje ostro krytykujące Rebirth, to nowy X jest jedną z najlepiej sprzedających się gier na Steam w ostatnim tygodniu... Jeżeli trend się utrzyma, to Egosoft nie zmieni swojego podejścia. Nie jestem mocno zintegrowany ze społecznością, więc wielu rzeczy nie wiem, nie wiem jakie panują stosunki, etc. Ale mam nadzieję, że Bernd robi tylko dobrą minę do złej gry i dociera do niego to co się stało.

http://www.guru3d.com/news_story/steams_weekly_top_sellers_25th_november_2013.html

Ja nie chcę stawiać krzyżyka na Egosofcie i kolejnych grach z serii X. Inne spacesimy mogą być zawsze z czymś lepsze, ale ja uwielbiam ten setting, tę muzykę, modowalność, złożoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdeszła wiekopomna chwila..... mam dość.... i w tym momencie żałuje ze nie "spiraciłem tej gry" po ty by sprawdzić jej wartość , ale miękki tyłek miałem i to mnie okradli.... bo to nie jest wersja grywalna gry , w to coś nie da się grać, to nie ma sensu , nie ma ciągu nie ma nic, tak, może ma ta gra potencjał , może można dopatrzeć sie plusów, bedąc zakochanym w serii, Ale graficznie(stacje)... mam lepszą ggrafike na smartfonie, logicznie... ta gra nie ma najmniejszej logiki.... Egosoft nas okradło sprzedajac zakochanym w serii X bubla i liczac ze gracze sami naprawią modami i patchami to "gówno" ale w takim razie teraz producenci powinni płacic graczą za ulepszanie ich "wieloletniej pracy".

Mam dość, czuję się okradziony, wykpiony, poniżony.

Najfajniejsze jest to że lobby producenckie branży rozrywkowej zadbało o to że ta gra , płyta ,film , nie jest nasza wiec i tak nie mozemy tego "gowna" sprzedać musimy je miec ale to już zupełnie inna historia.

Jesteśmy dymani na całej linii przez wszystkich.

Masakra......

I tym optymistycznym akcentem mowie dosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem do muru którego nie przebije bo po wybudowaniu modułu do produkcji dronów mamy dostęp do większej bitwy, niestety świetnie zoptymalizowana gra po 5min walki zwalnia do takiego stopnia że trafienie myśliwców jest praktycznie niemożliwe, a po jakiś 15min gra się wywala, bo chyba wolniej już działać nie może. Chciał bym zaznaczyć że w tym przypadku ustawiłem wszystko na minimum lub wyłączyłem, a przed tą walką gra nieraz zwalniała ale nie do takiego stopnia. Na tym etapie odpuszczam sobie tą pozycję i jestem z siebie dumny że tak długo wytrzymałem, a free playu jest chyba dla masochistów ponieważ ta gra nic nie wnosi i niczym nie przyciąga oraz jej największą wadą nie są bugi ale to że jest beznadziejnie nudna.

Podsumowując:

- ogólnie rzec biorąc rebirth w moim przypadku ma 120 wad ponieważ nie jest warty nawet złotówki a wydałem na niego właśnie 120

- takie podstawowe rzeczy jak wybieranie przeciwników, najbliższego wroga, brak radaru oraz poleceń dla okrętów pięknie psuje walkę

- mapy w grach były zawsze podzielona na udane i znośne a dla rebirtha należy stworzyć nową kategorie "co to k.... jest"

- pięknie skopany handel wraz z bugami oraz idiotyzmami jak fakt iż z jednego miejsca chcemy kupić 3 rzeczy wiąże się z 3 dokowaniami psuję frajdę z tego elementu a to że po dłuższym graniu okazuję się że sam komputer nie radzi sobie z nim powoduje stopniowym znikaniu produktów dostępnych do kupienia a jest to prawdopodobnie przyczyną coraz większą ilością doków zablokowanych przez okręty które stanowią teraz ich integralną część

- oj i teraz budowanie w tym elemencie chyba najmniej popisali się programiści bo może i fajnie to będzie działać jak będzie to działać aktualnie mogę powiedzieć że na 10 prób wybudowania modułu do produkcji dronów tylko raz mi się to powiodło, jednakże zastanawiam się co będzie jak będziemy chcieli postawić kolejną budowę znów konstruktor będzie niezniszczalny by podczas budowy nikt nie mógł go zniszczyć aby nie został w przestrzeni szkielet stacji

- optymalizacja tej gry jest tragiczna a w miarę upływu czasu (prawdopodobnie z powodów bugów które nakładają się i sumują) coraz bardziej spada i coraz częściej odczuwa się spadek fps

- przemieszczanie powiedzmy że jakoś działa oprócz sporadycznych wywałek na autostradach, a właśnie te autostrady i ta mini gra czy naprawdę kogoś ostro pogrzało że coś takiego wymyślił żeby jakiś powolny transportowiec był od ciebie szybszy, a podróżowanie we większych okrętach uważam o wiele bardziej interesujące w porównaniu z autostradami

- stacje to już wielu stwierdziło że należało by wywalić i ja się z tym zgadzam i nie ma co tu więcej wymieniać

- a teraz takie odniesienie się do przeszłości bo rebirth sięga do poprzedniczek poprzez wojnę terańską czy rasy i inne elementy, jeżeli tak ma wyglądać przyszłość ludzkości i innych ras to należy przyjąć że data z TC 2146 (gwiezdna data czyli nikt nie twierdzi że ma to odniesienie do aktualnej daty) jest szczytem technologicznym a następnie następuje postępujące zacofanie. Me stwierdzenie wywnioskowałem z następujących przykładów:

a. kontakt z bazami statkami odbywał się z odległości 25km a tu mamy brak możliwości komunikacji z bazami a z okrętami można się komunikować poniżej 10km

b. autodokowanie było możliwe z 5km mamy poniżej 1km

c. podczas 1 dokowania okręt mógł zrobić co chciał i odlecieć a teraz 1 sprawa i wypad jak chcesz coś jeszcze to wróć jeszcze raz

d. kiedyś było dostępne teleportowanie towaru pomiędzy okrętami a teraz nie potrzebujemy takiego czegoś przecież to jest zbędne jak można zadokować do stoczni parę razy by to przenieść na inną jednostkę

e. sztuczna inteligencja która sterowała okrętami i była odpowiedzialna za autopilota, namierzanie czy określanie co za cel mamy aktualnie wybrany zastąpiona została istotą zbudowaną głównie z wody czyli tym czymś z prawej

f. kiedyś była broń strzelająca na odległość powyżej 8km a teraz max 2km

To wszystko nasuwa stwierdzenie że za parę lat rasy te porzucą okręty i wylądują na planetach oraz że będą się nawalać pałami bo po co im broń (karabiny i takie tam).

Można by jeszcze popisać ale jak dla mnie ten produkt wykorzystuję pomysły z innych gier i na dodatek ego je spieprzył. Ludzie piszą że jak się dużej pogra to gra nabiera rozpędu owszem bo po 2h ocenił bym ją na 2/10, a po przekroczeniu tego czasu wzrosła po pewnym czasie do 4/10, jednakże po jakiś 24h gra powoduję że moja ocena wynosi aktualnie 1/10. A po takim czasie jak się zobaczy że 4,5h spędziło się w bazach oraz 1,5h w autostradach i superautostradach to okazuję się że 25% czasu w grze spędza się na rzeczach które sprawiają bul i wymioty. Na dodatek spieprzona jest animacja w kampanii bo po wybudowaniu modułu do produkcji dronów naszym oczą zostanie pokazana ciemność czarny ekran i tylko napisy i głos powoduję że nie zastanawiamy się czy już nam się wywaliła gra.

Rebirth miał być nową odsłoną kłaniającym się nowym użytkownikom ale po tym co ta gra prezentuję to nie wiem kim mają być ci nowi. Jest to prosta strzelanka pozbawiona myślenia naszpikowana nietrafionymi pomysłami.

Niestety ale same naprawienie błędów nie spowoduje że ta gra będzie znośna.

Kończąc odradzam kupna oraz grania w nią ze względu na zdrowie psychiczne bo jak dla mnie to nie fpp powoduję że ludzie wychodzą z bronią na ulice tylko takie badziewia jak to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...