Skocz do zawartości

- - - - -

Czara goryczy

117 odpowiedzi w tym temacie

#111 Krutek

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto
  • Rasa: Nieznana

Napisano 18 marzec 2014 - 15:13

Co do modów, to Nexus jest wymiernym odbiciem faktycznego stanu rzeczy.

Do Rebirtha można się ich doliczyć zaledwie 164 sztuki.

Dla porównania, do Skyrim jest ponad 35 tysięcy, a wszystkich modów do 92 gier jest prawie 100 tysięcy. Ta skala chyba o czymś świadczy.

Seria X-ów w której sukces w głównej mierze opierał się na dostosowaniu gry do swoich oczekiwań, czyli modach i moderskiej społeczności - bardzo szybko zweryfikowała gniota który został wypuszczony na rynek - mam na myśli nie tylko gigantyczną ilość bugów, ale również bardzo słaby poziom grywalności. Niestety, Rebirth cały czas wypada niczym atrakcyjna blondynka, której czar pryska po zamienieniu kilku słów - jeśli się nie zamierza zaciągnąć jej do łóżka, to warto być niczym Ben Johnson i spierniczać najszybciej jak się da.

Osobiście uważam, że z tej gry nic już nie będzie, nie ma znaczenia, czy mówimy o miesiącu, roku czy kilku latach.

#112 Peroox

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisano 19 marzec 2014 - 18:52

Należy odróżnić modyfikację gry od wprowadzenia dodatkowego skryptu. 35 tyś modów to duża liczba :)

#113 Krutek

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 20 marzec 2014 - 12:50

Czepianie się nomenklatury, mod jak i skrypt zmieniają w większym lub mniejszym stopniu samą grę ;).

Ciekaw jestem zatem Twojej riposty, Czemu jest nexusmod, a nie nexusskrypt :P

#114 Cerber

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaCerber's Prime
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 20 marzec 2014 - 20:12

FAQ #9

#115 Krutek

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 20 marzec 2014 - 21:51

Cytat

Skrypty to narzędzia opracowane przez danego autora, dzięki czemu zapewniają możliwość zautomatyzowania powtarzających się czynności lub dodają nowe możliwości niedostępne w podstawowej wersji gry.

Cytat

Modyfikacja gry komputerowej (lub po prostu mod) jest to jej przeróbka wykonana przez społeczność graczy. Zmiany mogą polegać np. na dodaniu nowych rodzajów broni, przedmiotów, przeciwników, postaci, trybów gry, plansz czy fabuły.

Na dwoje mi babka wróżyła, lecz żalu do niej nie czuję, bo zamiast mi wróżyć na dwoje, powinna mi wróżyć na dwóję. :D

Mod modowi nie równy, zależy jeszcze od gry. Fakt, mam spaczenie w nazewnictwie używając modów/skrytpów do różnych gier - Fallout 3, Fallout NV, Oblivion, Skyrim, X3 TC, X3 AP, próby w X3 Rebirth, Warband i jeszcze w kilku innych. Faktycznie, w FAQ #9, Yacek dokładnie opisał różnice dotyczące serii X - z tym nie będę polemizować. Natomiast niezaprzeczalny fakt jest jeden -> to co się pojawiło do X-Rebirth, to zaledwie marny cień tego co już powinno być, gdyby gra przedstawiała wartość poza samym wyglądem graficznym i ogólnym klimatem - bez polemiki, bo o gustach się nie dyskutuje.

Podsumowując X-Rebirth - gra która miała niedawno premierę, zaledwie kilka miesięcy temu, gra która wywodzi się z serii gdzie jej jedną z mocnych stron była możliwość tuningu gry do własnych potrzeb i oczekiwań przez mody oraz skrypty, na tym polu leży i kwiczy niczym zarzynany warchlak. Osobiście, życzę Twórcom tej gry całkowitej plajty i rozpadu studia, bo to w jaki sposób się zachowali i to co zrobili ze swoimi fanami i odbiorcami produktu to najczystsza forma manipulacji, oszustwa i wyłudzenia pieniędzy.

Najbardziej boli fakt, nie wyrzuconych 2 stówek w błoto za grę ... tfu za niedopracowanego i całkowicie zbugowanego gniota, ale za fakt że dałem się nabić w butelkę do której jeszcze sikając wmawiali, że to pada ciepły letni deszczyk.

#116 Cerber

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaCerber's Prime
  • Rasa: Argon

Napisano 20 marzec 2014 - 21:56

Wyświetl postUżytkownik Krutek dnia 20 marzec 2014 - 21:51 napisał

Najbardziej boli fakt, nie wyrzuconych 2 stówek w błoto za grę ... tfu za niedopracowanego i całkowicie zbugowanego gniota, ale za fakt że dałem się nabić w butelkę do której jeszcze sikając wmawiali, że to pada ciepły letni deszczyk.
heheh aż mi się to przypomniało :)

#117 henryk5pio

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaMłoszowa
  • Rasa: Split

Napisano 22 maj 2014 - 07:50

Muszę się przyznać, że ściągłem z peb.pl wersję piracką Rebirtha jakis czas temu. Ściągałem pół nocy, a gra po instalacji istniała na dysku 10 minut. W X3:TC, którym zaraził Mnie kolega, grający też we wcześniejsze części, od początku sobie radziłem ze sterowaniem, wszystko było łątwe, logiczne, jako nowicjusz, bez niczyjej pomocy mogłem latać, dokować, handlować etc. Tutaj nie udało mi się zadokować nawet - wiem, powinien być jakiś kwadracik, który pozwoli zadokować, ja wiem, mam słaby wzrok i bryle, ale kurde do tej pory w grach widziałem wszystko, tu tego nie znalazłem :D Kosmiczne autostrady, hmmm, no fajnie to wygląda, ale przepraszam, gdzie ja lecę??? Mógłbym jeszcze tak chwilę popisać, ale po co? Dla Mnie ten produkt jest martwy. Egosoft niech lepiej szybko robi prawdziwe X4, bo inaczej popłyną. Jak dla Mnie coś a'la X3TC/AP w lepszej szacie graficznej + nowe statki, misje i jakieś tam parę małych nowości oraz łatwy modding (dodawanie statków, sektorów etc.) i będę zadowolony :)

#118 facemob

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 89 postów
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X3: Reunion

Napisano 28 czerwiec 2014 - 10:52

Egosoft już chyba sobie nie poradzi. I to nie ze względu na Star Citizen, którego szybko nie ujrzymy ale na Elite Dangerous!! Premium Beta wymiata. Sam nie grałem ale czytam Polski blog z filmami i opisami i jest super.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych