Skocz do zawartości

Kredyty dla mas


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ile to trzeba było się napracować w starych X-ach aby zdobyć milion kredytów?

Ilu wolało użyć cheata do zdobycia kredytów?

A teraz w XR, sprawa jest banalnie prosta:

Zapisujemy grę i wychodzimy z gry.

Szukamy w Dokumentach\Egosoft\X Rebirth pliku Save_001.xml (lub kolejnego numeru, jeśli to kolejny sav)

Otwieramy do edycji, w szóstej linii:

<player name="Ren Otani" location="{20005,5}" money="201014"/>

Sekcja money to stan naszej kasy. Wpisanie dowolnej liczby da nam dowolną kasę w grze.

Ta gra to dla kogo ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2013 o 11:29, Yacek napisał:

Ile to trzeba było się napracować w starych X-ach aby zdobyć milion kredytów?

Ilu wolało użyć cheata do zdobycia kredytów?

A teraz w XR, sprawa jest banalnie prosta:

Zapisujemy grę i wychodzimy z gry.

Szukamy w Dokumentach\Egosoft\X Rebirth pliku Save_001.xml (lub kolejnego numeru, jeśli to kolejny sav)

Otwieramy do edycji, w szóstej linii:

<player name="Ren Otani" location="{20005,5}" money="201014"/>

Sekcja money to stan naszej kasy. Wpisanie dowolnej liczby da nam dowolną kasę w grze.

Ta gra to dla kogo ma być?

Szczerze? Jak czepiasz sie takiej glupoty ktora nie ma zadnego wplywu na rozgrywke, to przydaloby sie doczepic tego ze edytor skryptow w X2/X3 tez jest dostepny i daje wiele wiele wiecej mozliowsci niz tylko dodanie kasy. Rozumiem gdyby gra miała przycisk bądź cokolwiek innego które dodawałoby nieograniczona ilość kasy, albo chociaz buga, ale czepanie sie budowy save? Czy to nie lekka przesada?

Kto bedzie chcial oszukiwac w ten sposob to bedzie oszukiwal, a kto nie to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2013 o 14:41, nezumi napisał:

Kto bedzie chcial oszukiwac w ten sposob to bedzie oszukiwal, a kto nie to nie.

Tylko, że nigdy oszukiwanie nie było tak proste.

Mogłeś poprzednio modyfikować plik sav? Nie.

Mogłeś użyć skryptów, ale wymagało to aktywacji edytora, a tym samym zmieniało to grę na *modified*, co dla jednych miało znaczenie.

A czy głupota? Jak dla mnie, to nie. Wiesz jaka gra najbardziej utkwiła mi w pamięci i dała największa satysfakcję? Pierwsza gra w X3 Reunion, gdy mozolnie ciułałem kredyty. Nigdy potem, grając ze skryptami i modami, nie miałem takiej satysfakcji z każdego zarobionego miliona kredytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poprzednio moglem modyfikowac save? yyyy oczywiscie ze tak, tylko strata czasu bo w pozostalych Xach szybciej bylo zalatwic sprawe skyptami bo kasa to nie wszystko, bez reputacji i bez toawarow ktore chcesz kupic kasa jest nic niewarta

Ale przeciez nikt nie nie kaze Ci edytowac save, to tylko i wylacznie Twoja decyzja czy to zrobisz czy nie. Jeszcze raz to powiem, jesli ktos bedzie chcial oszukiwac to i tak bedzie oszukiwal niewazne czy save sa zapisane w ASCII czy binarnie, czy sa kody czy ich nie ma, zawsze znajdzie sie sposob.

Jesli tak Ci sie podoba ciulanie kasy to X-rebith jest idealny od ponad dwoch godzin szukam stacji z jakas misja zeby kupic 8 marines i za cholere nie moge nic znalezc, brakuje mi jeszcze 50tys, w X3 200tys zarabialo sie sporo szybciej bez skyrptow, wystarczylo ustrzelic wykatapultowac kilku piratow, a ich statki przerobic na zyletki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo.

Byli też tacy, dla których wypakowanie skryptu z archiwum i przekopiowanie kilku plików do odpowiednich katalogów było wyzwaniem.

Im prostszy sposób na oszukiwanie, tym większa pokusa i więcej osób może to zrobić.

Nie moja sprawa, czy zrobią, ale jedno wiem, to najlepszy sposób na zabicie przyjemności z gry. Choć w przypadku XR, ciężko mówić o przyjemności z gry 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co te fusy Panowie

prawda jest taka że taka budowa save oznacza dwie rzeczy:

1. gra jest niedopracowana - nie zdążyli w ogóle pomyśleć o jakimś zabezpieczeniu sava (jeszcze żadnej gry tak zabezpieczającej savy nie widziałem)

2. gra nie jest wystarczająco rozbudowana - skoro taki otwarty przejrzysty save wystarczy do zapisania całego twego postępu i twego imperium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2013 o 16:31, El_Dar napisał:

o co te fusy Panowie

prawda jest taka że taka budowa save oznacza dwie rzeczy:

1. gra jest niedopracowana - nie zdążyli w ogóle pomyśleć o jakimś zabezpieczeniu sava (jeszcze żadnej gry tak zabezpieczającej savy nie widziałem)

2. gra nie jest wystarczająco rozbudowana - skoro taki otwarty przejrzysty save wystarczy do zapisania całego twego postępu i twego imperium.

1) to tylko dyskusja 😀

2) drugie to tylko save wiec twierdzenie ze jego budowa wrecz sklania graczy do oszukiwania jest bledem, bo wtedy nalezalo by zalozyc ze edytor skyrptow w Xach zostal wrzucony tylko po to zeby gracze sobie ulatwiali gre ( bo mozna wszystko w nim osiganac). I nie wazne czy komus sie chcialo go odpalic czy nie, i czy dla kogos przerzucenie kilku skryptow to wyzwanie ( jesli tak po sorry ale niech zagra kolko i krzyzyk bo widac seria X jest za trudna do pojecia i raczej sobie nie poradzi.) takie moje zdanie 😀.

3) nie jestem jakims pro programista ale plik save to tylko reprezentacja danych i w zaden sposob nie ma co jej porownywac do rozbudowania swiata gry. Jedynie na co moze wplywac to na szybkosc ladowania ktora jest dluzsza bo operuje na stringach a nie na liczbach, ale za to bardziej czytelna i latwiejsza w pisaniu interpretra pliku. Widocznie jest tyle tego dziadostwa tam ze latwiej im zapanowac nad tym w ten sposob a nie inny.

4) nie probuje bronic tej gry bo ego pojechalo po calosci, a budowa save to najmniejszy jej problem to jednak mimo wszystko mogli chociaz spakowac ten plik zeby byl chociaz troche zaciemniony

Po za tym gdyby ten temat nie powstal przynajmniej ja bym nie wiedział o tym sposobie bo nawet nie przyszlo mi jeszcze do glowy jakiekolwiek grzebanie w plikach, i gdyby mi zalezalo na cheatach to byloby ostanie miejsce w ktorym bym szukal wiec:

Yacek badz laskaw wrzucic to w spoilery bo faktycznie moze byc to krzywdzace dla nieswiadomych graczy ktorzy moga myslec ze sposob o ktorym piszesz jest czysto zwiazany z rozgrywka a nie grzebaniem w plikach a sam fakt ze to od razu sie tam nie znalazlo oznacza chyba tylko jedno... że skoro gra okazala sie zartem to zaczelo sie polowanie na czarownice 😛 ( bez obrazy bo sam jestem zly 😀 )

faktycznie Cebrer zapomniałem o tym ze gra ma byc nastawiona dosyc mocno na modyfikacje wiec pewnie taka budowa ma pomoc modderom, i to w sumie jest dosyc mocny argument za tym zeby w ogole nie klasyfikowac tego faktu jako jakikolwiek blad i zaciemniac ten plik.

Edytowane przez nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ 1nezumi, nie wiem, co ma budowa save'a do tego? W końcu gra z założenia miała być, jak najbardziej modowalna, zresztą jak może być mowa o cheatach, oszukiwaniu w grze, która nie jest online? Gra ma sprawiać przyjemność - to czy ktoś woli z walczyć z silniejszymi przeciwnikami, z trudem zdobywać kredyty, czy latać na god-mode to bez znaczenia - jego gra, jego sprawa i jemu ma to sprawiać przyjemność. W X3 TC też z oszukiwaniem problemów nie było (chociażby edycja plików t-ships - obniżenie ceny statku - kupno statku - podwyższenie ceny - sprzedaż, a cała operacje nie zajęłaby mi więcej, jak 3 min, czy chociażby cheammod). A dzięki takiej budowie save'a każdy ma wolność wyboru i nie musi czekać, aż ktoś zrobi odpowiednie skrypty. A skoro ktoś potrzebuje, aby Wielki Brat nad nim czuwał to niech sobie jakoś ten plik/folder zabezpieczy (założy hasło i je zapomni etc., albo niech rodzice go pilnują 😉 )

Korekta literówek - LeWaR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wygląda jak czepianie się tego że każdy posiada nóż w domu.

Tak samo tu, mogę sobie oszukiwać jak również się nakarmić poprzez zmianę współczynników które podniosą mi poprzeczkę bo gra jest trochę łatwa.

Na dodatek nie ma wyboru poziomu trudności.

Więcej dystansu. Ideały są zbyt kruche żeby je wielbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...