Skocz do zawartości

X:Rebirth - pierwsze wrażenia


deedol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 209
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cholerka.. Yacek nie kupiłes gry a bez twojej opinii wydac 200 zeta szkoda :-))).. choc pewnie bedac jednego wieczoru zmiekczony po 2-3 browarach i tak ją kupie

czytając opinie wole narazie posiedziec na inych produkcjach. chco mnie gra korci to czuje ze moze to byc cos w stylu Total War Napoleon kupiłem zagrałem 2-3 godziny i seria padała dla mnie wtedy teraz nadrabiaj atroche ale to juz i tak nie to co było..

Szkoda jesli skonczyła sie era X-ów - i jeśli Rebirth okaże sie ogólnie wiekszą lub mniejszą klapą poczekamy kolejne 10 lat aż ktos przywróci tej grze stary klimat ...

byc może Stra citizen da nam wiecej radochy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2013 o 14:12, Yacek napisał:

Od tego aby sprawdzić grę jest demo. Skoro gra nie ma dema pozostaje opinia innych lub ryzykowanie wydania pieniędzy na próżno. To co ty sugerujesz to naruszenie regulaminu forum. To jest ostrzeżenie.

Panie komandorze YACEK.

Proszę czytać moją wypowiedź ze zrozumieniem. Nikogo nie namawiam, nie zachęcam do ściągania z torrentów lub innych możliwych źródeł. Kto chce to ściągnie i sprawdzi. Kupi oryginał lub wykasuje i nie bedzie już więcej w to grał.

Jeżeli nie ma dema to jak mam sprawdzić grę (towar)? Przypominam sobię taki tytuł jak Arkania Gorhic 4 , wyszło demo , pobrałem, zagrałem, gra okazała się niewypałem i nie kupiłem. Oczywiście nawet nie zassałem pełnej wersji bo gra nie przypadła mi do gustu.

Może dla Ciebie 124 zł to nic, mnie szkoda tyle wyrzucić w błoto. Natomiast, opinie innych są niestety subiektywne, tyle ile osób, tyle zdań, wypowiedzi. Ja nie chcę opierać się na opiniach innych ludzi, wolę sprawdzić sam co w trawie piszczy.

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2013 o 12:41, Kajdorf napisał:

Ponieważ wczoraj miałem tylko godzinę wolnego czasu to za dużo nie pograłem ale już mnie gra na samym początku odrzuciła. Tekstury są brzydkie, jak zobaczyłem wygląd NPc to zacząłem szukać ustawień graficznych, czy przypadkiem nie mam czegoś źle ustawionego. Ikony na monitorze świata są małe. Pobawiłem się trochę mapami, ale jakoś dziwnie to wygląda. Kompletnie nie mogłem się połapać o co chodzi. Może to wina pierwszego podejścia, zanim nie obczaję o co tam dokładnie chodzi. Nie chce myśleć co się będzie działo przy większej zadymie bo miałem problem z zadokowaniem do pierwszej stacji. Sterowanie jest beznadziejne, statek zachowuje się jak w zwykłych zręcznościówkach, jakbym grał w Mass Efecta 1 i siedział w pojeżdzie do expolracji na planetach. Już tam mnie odrzucała konsolowość, a tutaj obawiam się że będzie jeszcze gorzej. Może dlatego bo wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do starszych części. Jakoś nie widzę tych wszystkich ułatwień dla nowych graczy, a powiedziałbym wręcz przeciwnie - gra ich odrzuci, jeśli już tego nie zrobiła. Patrząc co się dzieje na różnych forach i jaka jest ocena na metacriticu to Ego zaliczyło porażkę. Dawno nie widziałem takiego hejtu na jakąkolwiek grę. a gadanie że to zrobią moderzy żeby gra była grywalna to sorry, ale raz: to nie ich obowiązek tylko Ego, dwa: wiele rzeczy nawet moderzy wątpię żeby naprawili.Podejrzewam że dlatego wczoraj nie mogłem się zalogować na forum Ego, pewnie zbyt duży ruch na serwerze. Miałem sobie dzisiaj pograć dłużej, ale chyba wybiorę książkę, bo mi został do przeczytania ostatni tom "Miecza Prawdy"

Mass effect 1 był dużo lepiej wykonany więc go nie obrażaj 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dema to na razie na to bym nie liczył - za duży szum i zbyt wiele błędów. Poczekają aż sprawa przycichnie, usprawnią i cenę zjadą by zachęcić, a ci co już kupili (ja również) przepłacili i mają bubla a ego ma nas w d...e bo już zabuliliśmy i będą aktualnie pracować by nakłonić innych do kupna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2013 o 15:33, heimdall napisał:

Co do dema to na razie na to bym nie liczył - za duży szum i zbyt wiele błędów. Poczekają aż sprawa przycichnie, usprawnią i cenę zjadą by zachęcić, a ci co już kupili (ja również) przepłacili i mają bubla a ego ma nas w d...e bo już zabuliliśmy i będą aktualnie pracować by nakłonić innych do kupna

Sami mówili że gdyby nie steam to by tej gry nie wydali.

Teraz widać dlaczego. To nie wina ego że dali bete. Parcie ze steam było większe i jest to co jest.

Ego widząc co i jak przygotowało tytuł pod moderke tak aby można to było szybko opanować licząc na stronę modów aby tytuł doprowadzić do wizji graczy.

Jedna strona załatwiona. teraz kolej na drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 15 min.

-Grafika śmiga ale mam mocnego kompa. Nie mogę się więc wypowiedzieć na temat optymalizacji.

- Jakość (grafika ) ładna ale to nie zaleta, na te czasy tak ma być.

- interfejs mało intuicyjny z poprzednimi częściami. Konsolami mi śmierdzi. Może się przyzwyczaję.

- Ktoś się wypowiedział że kokpit mu się nie podoba. Z tym nie do końca się zgodzę. Kokpit jak najbardziej ale nie w tej wersji. Nie ma free look myszą , a bez tego to lepiej żeby nie było kokpitu.

Zalety :

- Pogram troszkę dłużej to się wypowiem, jeśli takie znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nie zdecydowanych link z gry.

Nie wiem co sadzić o tej kobiecie, jakaś taka męska.

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=195104437

Tak przy okazji to na stacjach można szukać pudełek i zaglądać do nich w celu znalezienia skarbów, kredytów i tp.

Czasem trzeba przez to po jakiś szybach wentylacyjnych chodzić, kucać itp.

Odlatujac trochę dalej, warto użyć skanera dalekiego zasięgu w celu wystrzelenia wiązek i później kierowania się w te kółka co się pojawią.

Na 6 razy zawsze obiekt wyglądał tak samo, ale po jego zniszczeniu już były różne gifty. Na początku można tak troche dorobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia: jak po pierwszym uruchomieniu X3 Reunion. O co tu chodzi. Jak w to się gra.

Grafika - to już inni pisali, postacie NPC to masakra.

Co oni zrobili z tą grą? Czy ktoś w Egosofcie naćpał się kosmicznego ziela?

To nie jest X Rebirth, to X Death.

Choć, o dziwo, jak na mój stareńki sprzęt, gra chodzi, są przycięcia, ale dałoby się grać. Tylko po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Na minus.

Jak się gra to całokształt jest jakiś nie za bardzo. Niedopracowane NPC. Bieganie po stacjiach też nie za bardzo mi się podoba. W sumie to przymus jest. Żeby pohandlować też trzeba się naszukać. Nie wiem czemu ma służyć mapa, napewno nie nawigacji. Nie pokazuje czegokolwiek. Bez sensowny pomysł na możliwość pilotowania tylko Albion Skunka.... Jak widze mysliwce to aż mi się chce statek zmienić. Zmiany w stosunku do poprzednich częsci są tutaj poprostu bezsensowne i dziwne.Stary interfejs X-ów nagle stał się krystalicznie przejrzysty. Cała gra jest ewidentnie przedwcześnie wydana swoją drogą.

+ Na plus.

Całkiem przyjemnie pilotuje się tego gruchota. Grafika jest przyzwoita nawet na niskich detalach (przynajmniej póki nie wysiądziemy ze statku). Autostrady działają podobnie do tych z Freelencera. Ładne sektory i tła.

edit. Pisałem na szybko przy zminimalizowanych Xach. Nie poprawiłem byków. Trudno się mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z sektorów/stref w mgławicy znalazłem bardzo archaiczny model starych bram skokowych. Podał bym koordynaty, niestety gdy gra mi się wysypała podczas robienia screena. Nie wiem czy to miała być znajdźka, czy poprostu element lora.

Edit. Brama była nie aktywna. To była stara rozwalona brama. Teraz są autostrady do latania pomiędzy sektorami jak i układami. Te drugie są niebieskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez trzeba uwzględnić to że fanów space-simow jest relatywnie mało. A to ze gra przypomina dwarf fortress nie zachęca... Bo taki ktoś jak juz zdecyduje się zagrać i wydać pieniądze musi wiedzieć o co chodzi w grze... A jak trzeba spędzić minimum 20 h latając statkiem handlowym, monotonne z sektora do sektora to prędzej gracz znudziu się rozgrywką. Usuniecie SETA zmusza gracza do aktywności - bo przecież nie będzie siedzieć w miejscu... Trzeba latać, robić misje... A to nie wszystkim się podoba bo chcieliby w sobotę wieczór włączyć gre a w niedziele rano być miliarderami. Zmusza to poniekąd do myślenia. ( tak samo miznabylo się w TC dorobić na nividium ). Tutaj panowie próbują zachęcić nowych graczy spłaszczonym interfejsem... Choc na dłuższą metę to interfejs z TC/AP lepiej się sprawdza. Klika się shift+c 3-3-k-3 i statek leci na pozycje... Ja osobiście wokalnym interfejs z TC/AP .... Wiec jest pole do DLC / moderów . choć osobiście wokalnym mieć wybór na poczatku , bądź podczas rozgrywki...

Dobrym rozwiązaniem byłoby również dodanie samouczka, który był jasno przedstawił sposób sterowania , Nawigacja floty, budowa stacji... Bo skoro było w samouczku, to musi być też w grze. Pomysł z TC/AP niebyt się spradzal ( flight scool) bo tłumaczył tylko jak latać stakiem, nie jak operować flota statków handlowych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 10-ciu godzinach spędzonych z X3 Rebirth, nastąpiło to co musiało, odinstalowanie gry. Po zagłębieniu się w grę niestety znalazłem więcej wad niż zalet.

Zalety :

- grafika wszechświata, naprawdę bardzo fajna.

to wszystko jeżeli chodzi o zalety, teraz wady

Wady:

- bezsensowne chodzenie po stacjach

- bezsensowne chodzenie po własnym statku

- latanie gdzieś pomiędzy stacjami i szukanie odpowiednich ikon, żeby zadokować.

- autostrady to dla mnie totalny niewypał

- brak przyspieszenia czasu.

- mapy sektora, wszechświata, do bani, totalne nieporozumienie.

- grafika postaci w bazach, stacjach, jak i same stacje to porażka.

- nuda, nuda i jeszcze raz nuda.

Ale tak to jest jak się wydaje grę 7 lat, przykład Duke Nukem myślę , że będzie na miejscu. Wielkie oczekiwanie i klops.

Ja porównuje tą grę z X3 albion prelude, i niestety albion jest dla mnie grą idealną nawet bez modów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2013 o 00:51, elkomendante napisał:

Po zagłębieniu się w grę niestety znalazłem więcej wad niż zalet.

Zalety :

- grafika wszechświata, naprawdę bardzo fajna.

to wszystko jeżeli chodzi o zalety, teraz wady

Wady:

- bezsensowne chodzenie po stacjach

- bezsensowne chodzenie po własnym statku

- latanie gdzieś pomiędzy stacjami i szukanie odpowiednich ikon, żeby zadokować.

- autostrady to dla mnie totalny niewypał

- brak przyspieszenia czasu.

- mapy sektora, wszechświata, do bani, totalne nieporozumienie.

- grafika postaci w bazach, stacjach, jak i same stacje to porażka.

- nuda, nuda i jeszcze raz nuda.

Ale tak to jest jak się wydaje grę 7 lat, przykład Duke Nukem myślę , że będzie na miejscu. Wielkie oczekiwanie i klops.

Ja porównuje tą grę z X3 albion prelude, i niestety albion jest dla mnie grą idealną nawet bez modów.

Zgadam się w pełni z tą wypowiedzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że do świąt wyjdzie jakiś większy patch, wtedy będzie można przysiąść się ponownie do gry 😉 już 3 raz siadałem do tej gry i jakoś mnie zniechęca po kilku/kilkunastu minutach

choć w gwoli oddania sprawiedliwości muszę powiedzieć że niektóre rzeczy wyszły im nieźle

Spoiler

stacja do której dostarczasz ogniwa jest na asteroidzie otoczonej "polem siłowym" utrzymującym atmosferę - wygląda to nieźle i pomysł niezły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...