Skocz do zawartości

Kampania


facemob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 19.11.2013 o 19:15, bufi napisał:

Jest kilka klimatycznych na maxa zrobionych sektorow. Np. Stocznia blisko gwiazdy. Cale Zony napakowane asteroidami. I ta pustka, nieznana i wieeelka. Tylko w austostradach czuje sie bezpiecznie 😀 Autostrady maja swoj klimat. Kto nie czuje ten gupi ;D

Właśnie tutaj buszuje - klimat dokładnie jak opisałeś 😀

Tutaj też szukam zleceń na szefów karteli - aby im statek przejąć abordażem 😈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2013 o 19:15, bufi napisał:

Jest kilka klimatycznych na maxa zrobionych sektorow. Np. Stocznia blisko gwiazdy. Cale Zony napakowane asteroidami. I ta pustka, nieznana i wieeelka. Tylko w austostradach czuje sie bezpiecznie 😀 Autostrady maja swoj klimat. Kto nie czuje ten gupi ;D

Pustka wielka i ogromna jest w mojej głowie, bo jestem gupi 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2013 o 01:25, Kajdorf napisał:

Wie ktoś od czego zależy zatrudnienie kogoś do załogi? Mam zatrudnić kapitana. Biorę namiar, a tam nie ma opcji do zatrudnienia. Już byłem u 5 i nic.

Najprawdopodobniej masz za dużo załogantów na swoim statku i nie masz miejsca by go zabrać na pokład - sprawdź czy po zwolnieniu kogoś pokaże Ci się opcja rekrutacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że 5 osób.Maksymalnie miałem:

Oficera Marines

Inżyniera zaokrętowanego na moim statku

Pilota

Inżyniera zakontraktowanego do pracy gdzie indziej

Inżyniera zakontraktowanego do pracy gdzie indziej

Ostatnich dwóch inżynierów wziąłem by przekazać ich do przejętego abordażem statku.

Zauważyłem również, że inżyniera którego przypiszemy do innego statku niż nasz, nie można już przerzucić na inny statek, ani zastąpić innym inżynierem. Dla odmiany kapitana czy oficera obronnego możemy zastąpić innym kapitanem/oficerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4. Inżyniera, pilota, oficera marines i ekonoma . Mam 260k kredytów, więc to raczej nie problem z kasą. Tylko że to powtórka z sytuacji gdzie robiłem misję z szukaniem załogi dla transportowca, tam miałem problemy z zatrudnieniem oficera defensywnego a nie miałem nikogo na pokładzie.

Ekonoma zatrudniłem, bo sądziłem że go przeniosę na statek i tamten dzięki temu może będzie sam handlował. Teraz gdy już polatałem po różnych stacjach i po fabule to wydaje mi się że on służy do obsługi stacji, gdyż sądziłem że do tego jest architect. Jak dla mnie tylko zamieszanie z tym zatrudnianiem załogi, tym bardziej że nie ma w instrukcji który do czego służy. Bajer fajny, ale gdyby jasno było napisane który do czego służy.

Spoiler

Jestem w misji gdzie trzeba zatrudnić marines i kapitana.

Tak samo z modułami radaru: long już wiem, ale po co inne i kiedy je najlepiej używać? Radar "station" wrzuca kolory na stacjach, co one oznaczają to nie rozgryzłem jeszcze. Obecnie latam tylko w tym trybie. Co jest bardziej widoczne to umiejscowienie punktów wrażliwych na ostrzał, jak działka, tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam forum i doszedlem do wniosku ze jednak cos napisze.

Na poczatku przepraszam ze nie mam polskich "ogonkow" ale ze tak powiem pojechalem na "zmywak" i mam agielskiego windowsa.

Cala sytuacja z X Rebirth przypomina mi sytuacje z nowym Simcity.

Na forum Simcity tez byla panika,furia wyrywanie wlosow z glowy i ogolnie marazm oraz zapowiedzi ze si enie bedzie w to cos gralo.

No i jednak po osmiu poprawkach ludzie graja.

Nikt nie bral pod uwage ze to sa dwie rozne gry a kazdy chcial poprostu Simcity 4 bis ale jaki to mialoby sens.

To samo z X.

Jaki sens mialoby powielenie X3 chocby TC skoro juz jest i to z tyloma modami zer kazdy moze grac jak chce i jak lubi

Chodzilo o stworzenie czegos nowego.

X Rebirth to calkiem inna gra ktora tylko w nazwie ma X i trzeba ja w ten sposob oceniac.

Jedyna osoba ktora to rozumie chyba na tym forum jest Krutek

W kazdym razie naleza sie podziekowania za porady i opisy czego mozna sie spodziewac jakie ulatwienia znalezc i jak znalezc.

W moim imieniu dziekuje i czekam na wiecej wiesci i opisow z Krutka strony bo reszta oczywiscie napisze ze kosmos to tylko przestrzen i nie ma kanalow wentylacyjnych na stacjaach bo i po co 😀

Otoz jesliby istnial taki swiat jak przedstawiony w X to tez sa szafki i kanaly wentylacyjne

Ludzie tez chowaliby czy gubili tam przedmioty

Owszem chodzenie i grzebanie po szafkach jest idiotyzmem ale tez gdybysmy sie trzymali realiow to zrobmy gre gdzie do najbloizszej Proximy Centauri bedziemy na wlaczonym kompie lecieli 4,3 roku swietlnego.

Wtedy realizm jest 100% i mozemy pomarudzic.

Moim zdaniem gra wyglada dobrze,autpostrady sa swietnym pomyslem,

Co do mapy sie nie wypowiadam.Mapa jak mapa ma pokazywac gdzie co i jak a nie miec na wyposazeniu prysznic i masazyste.

Krutek czekam na wiecej opisow cala rezte pozdrawiam.

P.S. Co do shutboxa to napisalem tutaj co by mi ta mysl i wam nie umknela w mroku dziejow.Tam nie mam co pisac bo wlasciwie moge o pogodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin skoro mówisz o Sim City to zobacz ile już wyszło płatnych dodatków i to one dopiero ruszyły grę z miejsca, zgadza sie że były patche ale one i tak nie naprawiły tego że gra jest łatwa, mała i nastawiona wyłącznie na grę multi, bo grając samemu w końcu się dusisz w tych małych sektorach. Nie wiem czy w końcu poprawili wyszukiwanie wolnych dzielnic i czy poprawili dołączanie/wyrzucanie ludzi którzy nie ogarniają grę. Obecnie z dodatkami gra kosztuje jakieś 300zł. To tyle na temat SimCity. Nawet nie chce mi się tej gry uruchamiać, wolę Cities XL.

Co do X, częściowo zgadzam się z opinią Krutka ale tylko z tego powodu że grę traktuje jako wyzerowanie serii. I tylko wtedy się z nim zgadzam. Gra jest dla mnie jakby pierwszą częścią całej serii, nowej bo inaczej się nie da do tego podejść. Wiele rzeczy mi się tutaj nie podoba, nie wziąłem się jeszcze za mój ulubiony handel i budowę fabryk więc nie wiem jak to tutaj wygląda. Jak narazie robię fabułę i próbuje się przebić przez te nowe ich pomysły. Fajnie się bawiłem przy DSO, ale to była gra na jedno/dwa przejścia. Czy ten X mnie tak wciągnie jak stare wersje? Tego nie wiem, bo jak narazie walczę z grą i kiepskimi informacjami co z czym się je. A z tego co widzę gra ma bardzo uproszczone zasady ekspansji ekonomicznej, bardziej jest skupiona na walkach. Nie mam zbyt dużo czau na grę, bo pracuje w systemie dwuzmianowym, teraz mogę poświecić ok 2 godz dziennie na grę, ale ta gra mnie irytuje w obecnej formie. Co do pomysłu autostrad, wygladu kompleksów, ruchu przy nich po mału sie przekonuje. Bo traktuje je jako miasta kosmiczne a nie sektory w głebokim kosmosie. W wielu ksiązkach SF które czytałem do tej pory takie coś było opisane, i dlatego po mału ta wizja do mnie przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2013 o 13:29, LeWaR napisał:

Gdzie jest radar???

Radar, porządną mapę, polecenia dla floty, rozmaite rodzaje broni i porządne walki wymagające jakiś umiejętności masz w X3 - w rebirthu masz bugi a jak je naprawią to nic nie zostanie.

Od razu uprzedzam atak z modami że dodadzą naprowadzanie, sensowne wybieranie wrogów czy komendy dla floty itd. ale czy my mówimy o rebirthu ego czy o przeróbce moderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowo 😀

Co zrobić by jechać szybciej na autostradzie?

Spoiler

Jeśli mija Cię jakiś inny statek z boku, przeskocz na jego tor i podczep się do jego "tyłka" 😈

Wczoraj próbowałem dalej ruszyć fabułę i ... zakupy żarcia mnie przerosły. Poziom zbugowania kolejek zakupu/sprzedaży mnie wykończył - może dodatkowo przez to, że mam komputer pokładowy z trojanem i wirusem? Czort wie, wracam dalej do polowania na statki pod kątem abordażu, oraz misje rajdu - świetna zabawa ganianie się z bandziorami. Poza tym, przyświeca mi cel, muszę uzbierać ok. 55kk na niszczyciel. Po hulaszczym trybie na pierwszą ratę już mam 18kk.

Czytając forum natknąłem się na notkę napisaną w fajny prześmiewczy sposób "że po co ma oblatywać całą stację, żeby dostać kilka % zniżki". Nie wiem jak Wam, ale mnie na obecną chwilę sprawia frajdę latanie i zwiedzanie tego co przygotowali z Egesoft. Oglądanie z bliska kompleksów, szukanie nowych ofert z czaszką, walki przy kompleksach lub zdobywanie statków sprawiają mi przyjemność, że mogę się zrelaksować po pracy. Dodatkowo świadomość, że pojawiają się ciekawe mody, patchami usuwają błędy, powoli, powoli gra turla się do przodu. Ja patrze na to tak, kupiłem od Egesoft, duży budynek magazynowo-biurowy, który nie jest praktycznie zagospodarowany. Otoczenie i wykończenie estetyczne samego budynku jest na wysokim poziomie. Owszem, tu i ówdzie, przyda się trochę operacji plastycznych i rekonstrukcji twarzy, ale to drobiazg. Trzeba jednak dopasować sobie modami całe wyposażenie, by nasz biurowiec hulał, aż miło.

Nie od razu Kraków zbudowano.

Ps. Kolejnym małym wybuchem optymizmu jest fakt, że Yacek zabiera się za spolszczenie. Z dwóch powodów dobrze to nam wróży, ale ciii 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dostawy żarcia to masz różnego rodzaju transportowce (kontenerowce, do przewozu energii itp) musisz mieć odpowiedni ale z tego co pamiętam to ten konstrukcyjny okręt może przewozić żarcie, tak samo jak ten transportowiec co się go ma od startu. Po za tym przy zakupie wybierasz jaki okręt ma to zabrać + musi być w tym sektorze a przy sprzedaży musisz dopilnować że dobrej osobie sprzedajemy - większość opcji jest upierdliwa lub zbugowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to musi być transportowiec bo aby kupić i sprzedać papu susi on sam dokować (nie ma przesyłania towaru dronami - przynajmniej ja nie odkryłem czegoś takiego) chwile to trwa - kapitan tego okrętu ci powiadomi czy skończył i tak samo ze sprzedażą. A typ okrętu to stawiam na kontenerowca bo ten od startu musiał przewozić ogniwa czyli był przystosowany do przewożenia energi ale jedzenie to nie energia więc zostaje opcja połączona przewozi i jedno i drugie - taki chyba był ten od startu.

Aha przy okazji poszukaj tam sobie miejsca na budowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...