Skocz do zawartości

Co zrobić z kredytami ?


Kalasznikow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

TC jest moją pierwszą grą z serii X, nie licząc 30 minut z X3 Reunion. Uzbierałem już trochę kasy (skromnym kupcem) na skupie i sprzedaży towarów.Mój problem polega na tym iż nie wiem co z nią zrobić 😁. Czy zakupić/zbierać na lepszy transportowiec (obecnie mam stockowy) czy na jakiś miśliwiec by lepiej zapoznać się z walką i zdobywaniem łupów, postawić jakąś fabrykę czy elektrownię ? Gram na wersji z najnowszym BP.

Przy okazji nowego tematu:

- o co chodzi z rodzajami(?) statków M1,M2,M3 itd.

- co oznacza skrót BBS ? Jakaś stacja ?

- jeśli chodzi o zdobycze po walce - polega on na zdobywaniu statku czy wypadaniu przedmiotów ze zniszczonego ?

Pozdrawim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2013 o 21:29, Kalasznikow napisał:

Witam.

TC jest moją pierwszą grą z serii X, nie licząc 30 minut z X3 Reunion. Uzbierałem już trochę kasy (skromnym kupcem) na skupie i sprzedaży towarów.Mój problem polega na tym iż nie wiem co z nią zrobić 😁. Czy zakupić/zbierać na lepszy transportowiec (obecnie mam stockowy) czy na jakiś miśliwiec by lepiej zapoznać się z walką i zdobywaniem łupów, postawić jakąś fabrykę czy elektrownię ? Gram na wersji z najnowszym BP.

Co tylko chcesz. To twoja decyzja, czy wolisz handel, budowę, czy walkę.

W dniu 30.08.2013 o 21:29, Kalasznikow napisał:

Przy okazji nowego tematu:

Nie pisz przy okazji wszystkich pytań, bo temat wyląduje tu: http://xudb.pl/topic/496-jestem-nowy-i-mam-kilka-pytan-prosze-przeczytac-1-post/

W dniu 30.08.2013 o 21:29, Kalasznikow napisał:

- o co chodzi z rodzajami(?) statków M1,M2,M3 itd.

Klasy statków, przeczytasz o tym w instrukcji.

W dniu 30.08.2013 o 21:29, Kalasznikow napisał:

- co oznacza skrót BBS ? Jakaś stacja ?

Pojecie z X3 Reunion, biuletyny informacyjne na stacjach, nie występują w TC.

W dniu 30.08.2013 o 21:29, Kalasznikow napisał:

- jeśli chodzi o zdobycze po walce - polega on na zdobywaniu statku czy wypadaniu przedmiotów ze zniszczonego ?

O jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2013 o 21:29, Kalasznikow napisał:

Uzbierałem już trochę kasy (skromnym kupcem) na skupie i sprzedaży towarów.Mój problem polega na tym iż nie wiem co z nią zrobić 😁. Czy zakupić/zbierać na lepszy transportowiec (obecnie mam stockowy) czy na jakiś miśliwiec by lepiej zapoznać się z walką i zdobywaniem łupów, postawić jakąś fabrykę czy elektrownię ?

Zacząłeś statkiem transportowym, warto iść dalej w tym kierunku, myśliwce kupisz sobie zawsze, bo są zawsze potrzebne ale przeważnie wtedy, gdy ma się dużo kredytów i dużo inwestycji. Możesz od razu kupić jakiś lekki myśliwiec tylko po co, skoro możesz równie dobrze zacząć z innego profilu startowego ze statkiem lepszym niż teraz sobie kupisz? Uzbierałeś trochę na handlu, więc handluj dalej, bo im więcej zainwestujesz, tym więcej dostaniesz w zamian.

Jak chcesz powalczyć i nie włożyłeś w grę za dużo czasu, to zacznij z profilu Obrońcy Terrańskiego lub Argońskiego Patrioty, wystartujesz z dobrymi M4 i będziesz mógł się podszkolić w walce i zdobywaniu statków. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2013 o 21:29, Kalasznikow napisał:

Witam.

TC jest moją pierwszą grą z serii X, nie licząc 30 minut z X3 Reunion. Uzbierałem już trochę kasy (skromnym kupcem) na skupie i sprzedaży towarów.Mój problem polega na tym iż nie wiem co z nią zrobić 😁. Czy zakupić/zbierać na lepszy transportowiec (obecnie mam stockowy) czy na jakiś miśliwiec by lepiej zapoznać się z walką i zdobywaniem łupów, postawić jakąś fabrykę czy elektrownię ? Gram na wersji z najnowszym BP.

Najlepiej połączyć jedno i drugie tak aby rosły Ci obie rangi, handlowa i bojowa, bo im wyżej je masz tym więcej kredytów dostajesz za misje.

Nie napisałeś ile tej kasy uzbierałeś, więc ciężko doradzić coś na teraz 😀 Generalnie możesz na początku handlować transportowcem, aż będzie Cię stać na dodatkowy myśliwiec. Najlepiej jest polować na takie z drugiej ręki- pojawiają się jako misje z symbolem waluty, po wbiciu trochę wyższej rangi (5-6 w kolejności) u danej rasy. Często można je wyrwać za mniej niż połowę ceny, a po naprawie laserem będziesz miał pełnosprawny statek. Potem możesz wydawać rozkazy transportowcowi samemu latając myśliwcem, a gdy będzie Cię stać na Oprogramowanie Handlowe Mk3 będziesz mógł całkowicie zautomatyzować handel. Dalej to już kupno/przejmowanie kolejnych statków i rozwijanie floty, budowa fabryk, pacyfikowanie piratów albo xenków, co tylko sobie wymyślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2013 o 12:13, Kalasznikow napisał:

Wielkie dzięki za pomoc 😀. Rozumiem że każdy statek transportowy by dało się mu wyznaczać samodzielnie zadania musi posiadać programowanie Handlowe Mk3 ? Czy wystarczy Mk 2?

Instrukcja do gry.

Nie odpowiadamy na pytania, na które odpowiedź znajduje się w instrukcji do gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...