Skocz do zawartości

Wymagania sprzętowe X-Rebirth


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 14.11.2013 o 21:05, bufi napisał:

Oculus Rift ...

P.

Oculus Rift to nie 3D tylko monitory tuż przed oczami. Aczkolwiek miałem okazję testować i podczas jazdy F1 lekko odezwała się moja choroba lokomocyjna.... Ciekawe, jak by się to sprawdziło w X3 - chociaż nie wiem, czy chcę próbować, bo jak zacząłbym robić beczki, jak to normalnie robię podczas ostrzału, to pewnie pawia puszczę 🤮 Albo będzie trzeba grać z aviomarinem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2013 o 21:16, Cerber napisał:

Oculus Rift to nie 3D tylko monitory tuż przed oczami.

To wlasnie jest 3D i tak bedzie wygladac w przyszlosci. Nie zadne tam telewizorki, z funkcja 2D->3D. Smieszne filmy typu Pirania 4D, czy inne szajstwo. Albo beda praktycznie nieodczuwalne okularki w wysokiej rozdzielczosci albo hologramy. '3D' na płaskim ekranie to takie prawie 3D.

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Jeśli chodzi o Oculusa to na niedawnym PGA miałem okazję chwilę 'potestować'. Efekt był dość zabawny. :]

https://www.facebook.com/photo.php?v=712621718747996&set=vb.257625017612027&type=3&theater

Ogólnie podoba mi się ta technologia, ale ciężko mi byłoby się do niej przyzwyczaić przez to, że po prostu po chwili robi mi się słabo. Choroba lokomocyjna i emocje robią swoje. 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2013 o 22:24, bufi napisał:

To wlasnie jest 3D i tak bedzie wygladac w przyszlosci. Nie zadne tam telewizorki, z funkcja 2D-&--#62;3D. Smieszne filmy typu Pirania 4D, czy inne szajstwo. Albo beda praktycznie nieodczuwalne okularki w wysokiej rozdzielczosci albo hologramy. '3D' na płaskim ekranie to takie prawie 3D.

P.

Owszem jest to ta sama technologia, co TV. Zajrzyj na wiki - masz w opisie stereoskopowe 3D - czyli zwykłe złudzenie 3D (wygoogluj sobie), lepsze bądź gorsze (miejmy nadzieję, że w tym przypadku będzie lepsze). A co do prawdziwego 3D to fakt hologramy, lub wpisz sobie na yt 3d projection on water. Ale fakt źle się wyraziłem - Oculus rift to nie prawdziwe 3D, tylko monitory 3D tuż przed oczami 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Pentium to Sandy? Ivy? Jeśli któryś z nich to powinien - z tego, co pamiętam mają wydajność porównywalną do Phenoma X2 (i większą niż Athlony) - ja na swoim Athlonie X2 6000+ w TC grałem bez większych problemów - oczywiście zapomnij o gigantycznych bitwach, czy kompleksach. PS. Mirror's edge na oculus rifcie to dopiero frajda, nawet jest na liście wspieranych gier 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graficznie hmmm o wszechświecie jeszcze wypowiedzieć się nie mogę. Ale wnętrza statków i postacie wyglądają gorzej niż w Mass Effect 1.... Nie kumam tych gwiezdnych autostrad kiedy z nich zjechać i jak 😁 SHADER'y musialem wyłączyć bo według mnie brzydko wyglądają. Nie widzę ustawien GAMMA by rozjaśnić grę 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie sprzęt w stopce. Wszystko na max razem z AA x8. Tylko cienie wyłączyłem bo jakoś powodowały że gra brzydziej wyglądała 😀 Nie wiem co to V-SYNC wiec mam of. Rozdzielczość 1680x1050 bo więcej mój monitor nie obsługuje 😀 Jedną opcje teraz nie pamietam którą zmieniłem na HIGH i wysypało mi grę pisząc coś o DUPM czy DUMPS. ALe jak wszedłem było już okej. Distance na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szału nie ma - FullHD, nie ważne czy detale średnie czy wysokie, jaki jest view distance - mam w przedziale 20-30 fps 😉 . Karta graficzna obciążona jest w ok 50%. Wszystkie sterowniki są zaktualizowane. EDIT -&--#62; takie FPS miałem na samym początku gry. Dalej już jest lepiej - ok 60 fps. Faktycznie gra obsługuje więcej rdzeni - natomiast czeka nas pewnie trochę patchy.... "Na dzień dobry" wysypała mi się do pulpitu podczas grzebania się w ustawieniach grafiki..... Tyle moich uwag o technikaliach - po kilkunastu minutach gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AsRock A780FULLHD /AMD 780G/
AMD Phenom II x4 955 Black Edition 3.2GHZ
MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB DDR5/256b D/mH PCI-E OC
4GB OCZ PC800 CL4 Platinum rev 2.0

Nieważne czy ustawię wszystko na Low czy wszystko na High - płynność gry wynosi średnio 30 fps.

Najciekawiej gra zachowuje się zaraz po włączeniu - potrafi przez dobre 5 minut ciąć się niemiłosiernie na poziomie ~10fps. Dopiero później wskakuje na ok. 40-50.

Duże spadki wydajności w bardziej zatłoczonych miejscach (20-25fps) a jak statki zaczynają ze sobą walczyć to potrafi nawet do 10-15fps spaść.

Wewnątrz stacji średnio 20-40 fps, zależnie od 'ilości' tekstur na ekranie - różnica najbardziej widoczna przy wychodzeniu z małego pomieszczenia do większej sali.

No nic, wstrzymam się z graniem w X:R dopóki nowego PC nie złożę w przyszłym miesiącu. Może akurat zdążą jakieś patche wyjść.

Szkoda, cały dzień dzisiaj czekałem na odblokowanie gry na Steamie, a tu komp nie podołał ;c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2013 o 19:37, LeWaR napisał:

Już? Szybcy są w dzień premiery..... poczekaliby do jutra... 😀

Ano szybko.

Ja jestem strasznie niezadowolony z wydajnosci. 12-40 fps. Mogloby byc troche lepiej. Forum Ego lezy i kwiczy od kilku h i niewiadomo o co kaman 😀

Opcje rzeczywiscie, jak je zmieniam z min na max to nie widze zadnej roznicy w wydajnosci. Dziwne.

[edit] juz dziala forum Ego.

[edit2] prawie dziala, bo znowu lezy ech

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...