Skocz do zawartości

Statki bojowe.


asosna1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.08.2008 o 10:31, Yacek napisał:

Pancerników M0 jak wiesz jest kilka rodzajów:

Lewiatan - (a raczej możliwość kupna Lewiatana) jest nagrodą za misję obrony Lewiatana w sektorze Pirackim. Misja dostępna w ofercie BBS w stacjach Argonów, ale wymagana wysoka reputacja u nich (Obrońca federacji). Zobacz tutaj.

OTAS Castrum - można kupić bez problemów w stoczni OTAS-ów.

Olympus Paranidów - możliwość kupna jest nagrodą za misję Achilles Sword. Wymagana wysoka ranga u Paranidów. Zobacz tutaj.

Vallhala - brak danych o możliwości kupna statku po za stocznią XTM-a

Aran Gonerów - możliwość kupna po wykonaniu misji Gonerów. Podobno, pogłoski nie potwierdzone.

Witam. Chodzi mi o to jak zdobyć dobry statek bojowy.(X3:TC) Z tego co przeczytałem wynika, iż dobry jest statek Valhalla M0. Rozumiem, że M0 to najlepsze statki bojowe (pancerniki) i że mają największą siłę ognia i najlepsze osłony? Przeczytałem temat :Pancerniki M0 z tego forum. Czyli zdobycie niektórych z M0 to "niewielki problem" ? Nie wszystkie da się kupić w "czystej" grze? Czyli trzeba je zdobyć? Ale jak? Przejąć taki statek? Czy morze na mapie scorpa da się znaleźć taki opuszczony M0? Za niektóre misje dostanę możliwość kupienia niektórych w odpowiednich stoczniach.

OTAS Castrum - można kupić bez problemów w stoczni OTAS-ów.

Olympus Paranidów - możliwość kupna jest nagrodą za misję Achilles Sword. Wymagana wysoka ranga u Paranidów. Zobacz tutaj.

Vallhala - brak danych o możliwości kupna statku po za stocznią XTM-a

Aran Gonerów - możliwość kupna po wykonaniu misji Gonerów. Podobno, pogłoski nie potwierdzone.

Który z nich jest najlepszy? Czy statek Vallhala mogę zdobyć w jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to w jaką grę grasz? Piszesz w dziale dotyczącym TC, a cytujesz tekst dotyczący gry X3 Reunion z modem XTM.

W TC nie znajdziesz statku OTAS Castrum, nie będzie również misji Achilles Sword, a co za tym idzie nagrody za nią.

Po drugie, nie ma klasy M0 w grze. M0 jest to określenia klasy nadane przez graczy, odnoszące się do statków będących połączeniem M2 i M1, czy statków posiadających potężną siłę ognia (wiele slotów uzbrojenia w wielu wieżyczkach) oraz możliwość transportowania innych statków. Jedynym statkiem spełniającym te warunki w czystej grze TC jest Valhalla, do zdobycia tylko poprzez abordaż. Jedyny tego typu statek lata po sektorze Księżyc.

Aran też jest określany jako M0, ale nie posiada uzbrojenia, za to ma możliwość dokowania 30 statków w tym M1 i M2. Statek można zdobyć abordażem w sektorze dostępnym dzięki Rozproszonemu Hipernapędowi (UFJD), który to otrzymujemy po wykonaniu fabuły Gonerów. Poczytaj na forum tematy: FAQ misji fabuł TC i Co to jest Aran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście w podstawce nigdy jej nie spotkałem. Wiem że bardzo chciałem ją mieć ale nigdzie ne dało się kupić. Może po wykonaniu jakiejś fabuły jest dostępna? Pamiętam także że coś Yacek pisałeś że jej nie ma w grze tylko w jakimś pliku (Tships czy coś takiego). Zresztą model z podstawki to ten który nie mieści się w bramie o ile wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś sobie nie przypominam. Jeśli już, o tym, że Valhalli nie można kupić w czystej grze. A spotkać ją można, ale nie od razu po rozpoczęciu nowej gry, pojawia się jedna w sektorze księżyc (choć wywiad argoński donosi, że obserwowano ją również w innych sektorach terran). Czy pojawia się po jakimś określonym czasie gry, czy też po osiągnięciu przez gracza odpowiedniej rangi bojowej to nie wiem. Ale jest na pewno, bo ludzie grający w czysta grę, chwalą się jej zdobyciem i przerobieniem na plany w HQ.

A Valhalla w TC wygląda tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2013 o 23:32, Ivo napisał:

Zamontowałem z ciekawości map Scorp i zero Valhalli. Widocznie musi ja dodawać jakiś skrypt, bo w podstawce nie ma (a jestem po wszystkich fabułach).

A jak szukasz Vanilli przy pomocy mapy Scorpa?

Vahallę do stoczni dodaje skrypt ATF Shipyard.

Może w TC faktycznie nie ma Valhalli w użyciu przez NPC? Może pojawia się dopiero w AP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Grając bez modòw jak na razie jej nie spotkałem. Ale skoro twierdzicie że to statek matka mogący pomieścić. Niszczyciele i Lotniskowce w liczbie 30 sztuk na pokładzie, to nieźle. Muszę więc porozglądać się za nim w sektorach ziemskich. Z misji miałem dotąd Vidara i jeszcze jedną korwetkę(M6).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...