Skocz do zawartości

- - - - -

Argonopedia bez dźwięku

1 odpowiedź w tym temacie

#1 OSH

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów
  • LokalizacjaLave Station :)
  • Rasa: Ziemianin
  • Gram w: X: Beyond the Frontier

Napisano 23 maj 2013 - 00:08

Cześć Wam!
Jestem właśnie przed misja zniszczenia elektrowni Xenonów. Gadam z Ban Danną, a w trakcie rozmowy pojawia się artykuł z Argonopedii. Wszystko pięknie pokazane,ale ZERO dźwięku (poza muzyką). Z forum EGOSOFTU dowiedziałem się, że to nie jest normalne. Miał z Was ktoś tak? Jak to naprawić? Mam XP SP3 i X-Superboksa.

#2 nex6

Kadet

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaStar Trek Online, EVE Online
  • Rasa: Boron
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion

Napisano 11 sierpień 2013 - 01:04

Witam

Najczęstszym problem związanym z obsługą dźwięku w grach X jest zainstalowany w systemie spliter kodeków.
Przykładowo: Pakiet kodeków K-Lite instaluje filtry fdshow i w najnowszej wersji LAV. Skądinąd bardzo dobry, ale niestety przechwytywanie audio, lub wideo gier nie jest najbezpieczniejsze dla ich działania.

Najprościej problem można rozwiązać dodając do wyjątków w konfiguracji Fdshow pliki exe gier (lub dowolnych programów które nie powinny korzystać z systemowych kodeków), oraz w nowej wersji pakietu niestety trzeba także wyłączyć globalnie w obsłudze splitera LAV przechwytywanie strumieni mp3 audio, oraz RAW mpeg video.

Od tego momentu dźwięk i obraz będzie zależny tylko od ustawień gry i sprzętu GFX, SFX, oraz sterowników do niego.

Jeżeli takie zmiany nie pomagają trzeba szukać rozwiązania już tylko w błędach instalacji, upgradu, lub ustawieniach sterowników kart.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych