Skocz do zawartości

Patch 3.0 dla Albion Prelude wydany


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowszy patch 3.0 dla AP został oficjalnie udostępniony przez Steam.

Zmiany zawarte w patchu:

------------------------------------------------------------------------------

3.0 - Maj 2013

------------------------------------------------------------------------------

Nowe funkcje i ulepszenia:

- Nowe fabuły: Ciemne Interesy, Kłopoty korporacji, Przełamanie barier

- Nowe misje: Naprawa Stacji, usługa naprawy uszkodzonych stacji Gracza (poniżej 95% kadłuba)

- Nowe misje: Wielokrotny Transport Pasażerski, transport wielu pasażerów z różnych stacji do różnych miejsc

- Nowe misje: Wycieczka Życia, zabranie grupy turystów na wycieczkę do różnych sektorów na zwiedzanie ich niezwykłych lokacji

- Nowe misje: Podwójny Konwój, ochrona dwóch konwojów podążających na różnych trasach

- Dodano wsparcie dla kontrolerów

- Nowe statki: Lotan, Gepard, Pteranodon

- Zmieniono ostrzeżenie 'cel w zasięgu' przy misjach śledzenia statku, z wiadomości przychodzacej na tekst pomocniczy

- Nowy specjalny sektor, a w nim nowe tło muzyczne

- Nowy specjalny sektor dostepny dzięki Rozproszonemu Hipernapędowi

- Odblokowane opcje startowe: Podróżnik z Aldrina, Zagubiony Lar, Świadek Gonerów

- Dodano możliwość misji, aby włączyć/wyłączyć działanie wojenne

- Więcej fabryk Terran dostępnych w stoczniach

Naprawiono:

- Naprawiono wzrost statystyk 'zaakceptowanych zadań' po zaakceptowaniu misji Wymaganego patrolu

- Naprawiono wzrost statystyk Dostarczonych Wymaganych Statków przy akceptacji misji wojennych

- Naprawiono problem z oddokowywaniem statków M6 od dużych Stoczni

- Naprawiono złą lokalizację obiektów krążących wokół Borońskiego Doku Zaopatrzeniowego

- Naprawiono lokalizację billboardu przy Argońskiej Giełdzie Handlowej, który znajdował się poniżej kleszczy dokujących

- Naprawiono wiadomości wysyłane do gracza w misjach transportu pasażerskiego, gdy jego statek ma za mało miejsca w ładowni lub nie posiada Systemu Podtrzymywania Życia

- Poprawiono wymagania potrzebne do odblokowania dostępu do Giełdy Handlowej Yaki

- Naprawiono Misje Eskorty Konwoju oferowane przez wrogie rasy

- Naprawiono Misje Eskorty Konwoju, które nie kończyły się, jeśli gracz zaatakował eskortowany statek

- Naprawiono usuwanie kontraktów NPC w misjach zabójstwa, po zakończeniu misji

- Naprawiono problem z przechwyconymi statkami, które były niszczone przez menedżera wojny

- Naprawiono błąd z poleceniem <add_cargo> w kodzie MD

- Naprawiono ładowanie szablonów towarów

- Naprawiono pracę górnika Lodu, który już nie pozostaje zadokowany, kiedy nie ma nic w kopalni

- Naprawiono domyślne wartości odcienia/nasycenie statków

- Dodano usuwanie eskorty stworzonej w misji Eskorty Konwoju

- Dodano kontrolę podczas Misji Inwazji Xenońskich, aby nie były kontynuowane, gdy Xenoni opuścili sektor

- Dodano kontrolę podczas Misji Budowy Stacji, sprawdzającą czy był używany Promień Holowniczy do jej przesunięcia, aby uniknąć problemów z zakończeniem misji

- Zmieniono rozmiar ładowni statku Tyr do 8800

Patch zostanie automatycznie pobrany ze Steam, chyba że ktoś ma wyłączoną automatyczną aktualizację gry.

Dostępny jest również nowy plik NoSteam.exe, kompatybilny z patchem 3.0: http://www.egosoft.com/download/x3ap/bonus_pl.php?download=573

UWAGA: jeśli ktoś gra z modem XRM, to powinien wyłączyć automatyczną aktualizację na Steamie, poczekać do wydania wersji XRM 1.29 kompatybilnej z patchem 3.0 i dopiero zaktualizować AP. Zmiany jakie wprowadza patch dotyczą kluczowych plików gry, więc po aktualizacji do wersji 3.0 mod XRM może nie działać prawidłowo na wersji 1.28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, chłopaki wzieli moją fotkę z gry na reklamowanie patcha 3.0 i nawet sie nie spytali 😀

http://cdn3.steampowered.com/v/gfx/apps/201310/ss_41a87949b3a87ff7d2e79b829e6cd6dfdb0a4cf7.1920x1080.jpg?t=1368630465

W sumie troche nawet oszukuja bo grafika jest z dodatkiem XRM i IEX 😛

Czy można dostać plik "nosteam" jakoś inaczej niż z Egosoftu ? bo ja nie mogę pobrać mimo zalogowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2013 o 21:51, zamek9 napisał:

O proszę, chłopaki wzieli moją fotkę z gry na reklamowanie patcha 3.0 i nawet sie nie spytali 😀

http://cdn3.steampowered.com/v/gfx/apps/201310/ss_41a87949b3a87ff7d2e79b829e6cd6dfdb0a4cf7.1920x1080.jpg?t=1368630465

Możesz teraz czuć się dumny 😉

Jak fajnie widzieć polskie znaki na oficjalnej fotce patcha z niemieckiej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to w takim razie powiedzcie po co jest na steam "nie pobieraj automatycznie" ? mam to włączone ale i tak nie moge grac poniewaz pisze ze musze pobrac by grac, daje steam offline tez nie darady pisze błąd i że musze pobrac aktualizacje wiec w jakim celu jest by nie pobierac automatycznie...

W sumie nosteam nic mi nie daje, nie ma dla wersji 2.5 tylko 3.0, a 3.0 nie moge pobrac i zainstalowac poniewaz nie ma jeszcze aktualizacji XRM.... no chyba, że wersja 2.0 tez byc moze...

Wylaczam antywirus pobieram przez gogle chrome, czy mozille i nadal nic, ciagle magiczny napis " Sorry! You need to have an account and must be logged in (enable cookies!) to access this downoads. For more information on account creation and optional game registration, please refer to this FAQ article.

Zalogowany jestem, wszystko inne pobrac moge tylko magiczne nosteam jest magiczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2013 o 12:55, szczekan napisał:

No pięknie, znowu będę marnować życie na nowe fabuły 😀 Żartowałem. Nadal nie poprawili mechanizmu absurdalnego bogacenia się na giełdzie, czyli pewnie tak ma być.

Przecież nie trzeba z niego korzystać 😀 Skorzystałem z aktualnej promocji na steam i kupiłem wreszcie AP, teraz potrzeba tylko trochę lużnego czasu żeby zacząć grać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym oknie startowym gry jaka mas wersję? 3.0?

Jeśli tak to masz OK, tylko w poprzedniej grze nie osiągnąłeś odpowiednich wyników, które odblokowują dodatkowe opcje startowe.

Nie pamiętam co jest potrzebne w AP, do odblokowania tych opcji startowych. Ja od zawsze używam tego sposobu: http://xudb.pl/topic/36-faq-x3-xtm-tc-komentarze/page__view__findpost__p__4466 (edycja rejestru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po aktualizacji wyskoczyły komus takie 'KFIATKI' .???

przed auktualizacja było wszystko OK,

USC Stocznia Księżyc

wychodzi na to ze to zzPLACEHOLDER GAZZ to nic innego jak Farma Pszenicy Delexiańskiej

ale co ona robi w stocni USC..???

stacje mozna zakupic, bo widac ja w doku statku TL, mozna ja ustawic znacznikiem, ale po ustawieniu stacji w przstrzeni jej nie ma.....

na zamieszczonym screenie jestem w odległości 482m od stacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patch nie dodaje kolejnego pliku cat/dat, modyfikuje plik 03.cat/dat, zmienia plik X3AP.exe i dodaje/zmienia kilka plików w katalogu script.

Z XTM się nie pobawisz, XTM był dla X3 Reunion. Dla TC jest mod XTC, ale tylko dla TC, pod AP nie będzie działał w 100% poprawnie.

Chcesz dobrego moda dla AP, to poczekaj na wersję 1.29 XRM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2013 o 17:16, Yacek napisał:

Patch nie dodaje kolejnego pliku cat/dat, modyfikuje plik 03.cat/dat, zmienia plik X3AP.exe i dodaje/zmienia kilka plików w katalogu script.

Z XTM się nie pobawisz, XTM był dla X3 Reunion. Dla TC jest mod XTC, ale tylko dla TC, pod AP nie będzie działał w 100% poprawnie.

Chcesz dobrego moda dla AP, to poczekaj na wersję 1.29 XRM.

Myślałem o XRM, ostatnio nie siedzę w temacie i pomerdały mi się skróty modów 😀 Skoro tak to na razie pobawię się vanilla i będę trzymał kciuki za to żeby twórcy XRM szybko uporali się z aktualizacją.

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2013 o 17:29, Prowler napisał:

Myślałem o XRM, ostatnio nie siedzę w temacie i pomerdały mi się skróty modów 😀 Skoro tak to na razie pobawię się vanilla i będę trzymał kciuki za to żeby twórcy XRM szybko uporali się z aktualizacją.

Paul (jest tylko jeden twórca moda) obiecał, że koło środy będzie nowa wersja XRM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...