Skocz do zawartości

- - - - -

X2 The Threat PL Bez moda a z redTexem ??

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 HYZIO

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 123 postów
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 21 luty 2013 - 21:39

Zainstalowałem ostatni dwójkę z mojej Antologii i postanowiłem zacząć od trybu symulacji co, by się zaznajomić z interfejsem i w meni poleceń wieżyczki i poleceń dodatkowych znalazłem ReadText , a gry nie modyfikowałem jedne, co to ją zainstalowałem . Czy ktoś miał takie coś , z czym się to je te konkretne redy . Czytałem FAQ i z tego co skumałem Redy występują przy skryptorium lub modowaniu. Gra PL wersja 1.5 Polish z Antologii ( białej ) a tu w tym temacie( http://xudb.pl/topic...ap/page__st__60 ) zdjęcie mojej wersji gier z Uniwersum X żeby nie było pytań o to czy legalna .Załączony plik  REdTEX.jpg (259,14 KB)
Ilość pobrań: 18

Edit. zrobiłem na chwile przeinstalowanie na wersje angielską i tam redów tych redów nie ma w ich miejscach sa tajemnicze polecenia Gunnery Crews Action Stations [GCGQ] i Advenced informations in ship Names. Oprócz tych dwóch redów zauważyłem w dwa w ustawienie SI w ( trybie Exempl ) dwa redtexty w ich miejscach powinno pisać: Merchant marine transport carrging military personel the ronghout argon space. oraz Resupply tenders carrying munitions to capital ship. mam nadzieje, że porwanie spisałem.
Edit 2 Zrobiłem podobne sprawdzenie z instalacja po niemiecku i tam też zamiast tych komend są te Read Texty.

#2 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 22 luty 2013 - 19:28

W jakiej wersji masz X2?

#3 HYZIO

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 123 postów
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 22 luty 2013 - 22:18

Tak jak pisałem X2 The Threat ma z Białe Antologii Techlandu Version 1.5 . Po tym jak zrobiłem sprawdzenie na wersji niemieckiej i tam też wyskoczył Te ReadTexty , wróciłem do wersji PL i potraktowałem plik z folderu t metodą z FAQ . Rezultat jest oczywiście taki, że w miejsce owych Readów wskoczył polecenia, które widniały w wersji EN. Nazwy tych plików to 440002, 440003 , 442244 , 445066. gzie początek, czyli 44 zmieniłem na 48 . Oczywiście uznam to za tymczasowe rozwiązanie no, chyba że nikt nie kojarzy tych plików dla naszego regionu, tzn dla PL . Jestem ciekaw czy w innych wersja X2 PL też jest coś takiego czy może te komendy są spolonizowane jak się należy.

#4 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 23 luty 2013 - 04:31

Nie znam gry X2, ale wygląda to na to iż spolonizowana została tylko główna gra (główny plik), natomiast pliki dodane patchami nie.
Możesz jeszcze zrobić jedno: pobrać ze strony Egosoftu patch 1.5 i zainstalować. Niby piszą przy nim że jest dla wszystkich języków. No to się przekonamy, jak jest naprawdę.
Wiem że masz już grę w wersji 1.5, ale nie wiadomo jak wydawca ją patchował, Może tu jest błąd?

#5 HYZIO

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 123 postów

Napisano 23 luty 2013 - 11:37

Pisząc X2 PL miałem oczywiście na myśli X2 The Threat w polskiej wersji językowej . Czyli zpatchować z patchowaną grę , ale chyba już to robiłem i zdaje się nie odczułem zmian ,ale mogę powtórzyć zabieg.

LeWaR dzięki za szybką reakcje na prośbę w sprawie pliku , programu w pobieralni mamuta.

#6 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 23 luty 2013 - 12:36

Nigdy nie miałem takich cyrków z X2, zawsze pakowałem patche z Egosoftu.

#7 HYZIO

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 123 postów

Napisano 24 luty 2013 - 17:36

przeglądałem tematy i rzucił mi się w oczy ten temat "X2 bonus pack - mam kłopoty" była tam mowa o bonus pacu i Yacek wymienił jeden z plików które podałem wyżej ( plik 440003.xml ) i związku tym zastanawiam się czy moje Ready nie były związane z tym Bonus packiem .Yack pisze tam tez "Było kiedyś nieoficjalne spolszczenie BP,.." pytanie jest takie gzie znaleźć te spolszczenie tego BP ??

#8 Azakal

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Rasa: Khaak
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 25 luty 2013 - 20:22

Obawiam się że owo spolszczenie zaginęło bez śladu. Sprawdziłem u siebie i niestety też już go nie mam. Szkoda bo ostatnio sam pogrywam trochę w X2.

#9 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów

Napisano 25 luty 2013 - 20:59

Bufi i ja popełniliśmy kiedyś to tłumaczenie. Niestety przepadło u mnie w czeluściach czarnych dziur w dysku...

#10 Azakal

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Rasa: Khaak
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 26 luty 2013 - 00:09

Wyświetl postUżytkownik LeWaR dnia 25 luty 2013 - 20:59 napisał

Niestety przepadło u mnie w czeluściach czarnych dziur w dysku...

Nie tylko u Ciebie. Jednak przysiągłbym że gdzieś je niedawno widziałem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych