Skocz do zawartości

własny sektor


dominik55
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie dodam że nie trzeba czyścić całego sektora z tego co pamiętam wystarczy wyczyścić z objawów władzy (stacja handlowa, habitat piratów, węzeł xenonów) i postawić swoją stację handlową jeżeli będziesz miał daną raasę ustawioną na wrogą to skrypt sam zajmie się resztą (wrogie nastawienie wymagane jest tylko na chwilę przejmowania sektora potem można powrócić do przyjaznych stosunków) nie tyczy sie to gołych (niczyich) sektorów tam wystaczy tylko postawić stację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też jeszcze dorzucę małą uwagę. Można postawić własna stację handlową w np. zniszczonym przez Xenki sektorze bez zmiany opcji Wróg/przyjaciel dla rasy, której jest sektor. Rasa ta nie będzie próbowała nam odbić sektora poprzez wysyłanie swoich sił na naszą SH, a postawienie SH przyspiesza tempo odbudowy sektora. Po jakimś czasie pojawi się też w tym sektorze SH rasy, której jest sektor, wtedy możemy zlikwidować własną SH lub zostawić, nie ma to wpływu na grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To ja się podepnę do tematu.

Mam oczywiście skrypt "Sector Takeover".

Zdobyłem wreszcie własne HQ i postawiłem je w Hatikvath's Faith.

Następnie dorzuciłem tam stację handlową celem przejęcia sektora. Piratów mam ustawionych globalnie na "wróg".

Wszystko zresztą jest tutaj: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... c03059a714

I co dalej? Mimo, że wykonałem wszystko jak w ww. linku nic się nie dzieje. Sektor nadal należy do piratów a mineło już więcej niż kilkanaście sekund (ba, nawet minut). Ta komenda do przejęcia sektora powinna gdzieś się pojawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, wszystkie twoje obiekty w sektorze, który przejmujesz muszą mieć ustawione wrogie nastawienie do rasy, której sektor przejmujesz.

Po drugie, przejęcie sektora robi się automatycznie. Po kilku, kilkunastu sekundach od postawienie Stacji Handlowej, jak otworzysz mapę sektora zamiast nazwy rasy, do której należał sektor będzie Twoje imię (a raczej imię pilota w grze). Nie ma żadnych fajerwerków, wiadomości itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sektor o którym wspomniałem nalezy do piratów. Wszystkie stacje i statki w tym sektorze mam "wrogo" nastawione do tych łobuzów a mimo to nadal nic się nie dzieje.

W tym sektorze nie było żadnych stacji wcześniej więc nie musiałem niczego likwidować.

Przy okazji tego tematu pytanko o aukcję Avrice. Powiedzmy, ża przyłączę się do licytacji (musiałbym dać w tej chwili 615mln cr.)

Czy wejściu do gry o ten sektor dostanę jakies info o przelicytowaniu czy nalezy to sprawdzać samodzielnie w BBSach lub jeszcze innym miejscu?

Kiedy kończy się aukcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ale co ma się dziać? Postawiłeś SH? Jaką, czyjej rasy? Zobacz na mapie sektora czy sektor nadal jest piracki, bo może już jest Twój, a ty nawet o tym nie wiesz.

2. Po przystąpieniu do aukcji, cena będzie kilka razy podbijana, wszystko przeczytasz w BBS-ach. Po osiągnięciu określonej kwoty (raz miałem 850mln, drugi raz 800mln) sektor zostanie sprzedany Tobie. Informacja będzie w BBS-ie. Po jakimś czasie były właściciel (nie pamiętam już jak, czy wiadomością, czy BBS-em) przekaże sektor w Twoje władanie i SH znajdująca się w tym sektorze będzie Twoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1.

- Kupiłem Stację Handlową u Argonów w Argon Prime i przetransportowałem wynajętym TL do Hatikvath's Faith.

- Sektor o którym piszę wygląda teraz tak:

Jak widać nie ma tam innych stacji i fabryk niż moje.

- Mimo to nadal należy do piratów:

- Jak widac piratów ustawionych mam na "wróg" (no chyba że sektor nie nalezy do nich ale przecież tak mówi mapa):

Sprawdziłem oczywiście wszystkie stacje, fabryki a nawet wieże laserowe oraz statki w tym sektorze - wszędzie takie ustawienia jak powyżej.

- Być może mam złą wersję skryptu? Albo gryzie się z jakimś innym lub nie działa z wersją 2.5 X3?

Myslałem jeszcze, że być może sektor "nie chce" przejść w me chciwe łapy gdyz najpierw postawiłem tu HQ a potem dopiero Stację Handlową ale mam nadzieję, że nie to jest przyczyną problemu...

Tutaj wyczytałem coś iż nalezy wstawić do nazwy Stacji Handlowej znaczek "$" na początku nazwy (nie wiem czy dobrze zrozumiałem) ale nic to nie dało.

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=143524

Może coś jescze nalezy ustawić w opcjach SH?

Choć raczej skłaniam się ku temu że zainstalowany skrypt zwyczajnie sobie nie działa z ver.2.5... 🤔

----------

Ad.2

Dzięki, chyba się skuszę (o ile tu nie będzie kłopotów) 😀

=========

EDIT: UDAŁO SIĘ! 😀

Rozwiązanie okazało się dośc proste.

Ano zaciągnąłem tylko .spk z tego linku (czyli installs via Cycrow's Script Installer) http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=143524 gdyż myslałem że ta instalka wszystko załatwia, ale jakoś nie (jak widać powyżej).

Postanowiłem więc zassać tego pierwszego zip'a , poprzenosiłem manualnie pliki i voila - zaskoczyło 😀

SEKTOR JEST MÓJ 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwolę lekko odgrzać kotleta. Staram się przejąć Brennans Triumph. Ustawiłem wszystko jak trzeba Sh jest, ale nic się nie dzieje ! wspomnę tylko że już 2 sektory przejąłem więc nie jest to raczej wina skryptu.

EDIT

Dobra już nie ma problemu. po prostu latał sobie jeden Pir. pogromca i on przeszkadzał mi 🤔 ale teraz już ok jest wszystko 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Nie ten dział, ale to przy okazji 😉

Na czystej grze się nie da. Był kiedyś skrypt do TC działający tez na AP do zmiany nazw nieznanych sektorów. Chyba MUS się zwał, a przynajmniej taki skrót mi się kojarzy.

Nie przyglądałem się mu. Być może wystarczyłoby edytować plik językowy wpisując odpowiednie koordynaty sektora i nazwę według woru tam podanego. A może musiałbyś pogrzebać w samym skrypcie. Nie wiem, oprócz ustawienia własnych nazw nieznanych sektorów nie bawiłem się nim. Ale w teorii powinien zadziałać 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można edytować postów?

Teraz dopiero zauważyłem, że chcesz edytować nazwę nieznanego sektora 😀

Skrypt będzie wiec działał, tylko jak pisałem jest przewidziany dla TC. W AP niektóre nieznane sektory mają już swoją nazwę, wiec będziesz musiał plik językowy albo skrypt tak edytować, aby on och nie zmienił, a zmienił tylko to co chcesz 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...