Skocz do zawartości

- - - - -

własny sektor

19 odpowiedzi w tym temacie

#11 cybernauta

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 44 postów
  • LokalizacjaMare Serenitatis

Napisano 25 październik 2008 - 21:36

Sektor o którym wspomniałem nalezy do piratów. Wszystkie stacje i statki w tym sektorze mam "wrogo" nastawione do tych łobuzów a mimo to nadal nic się nie dzieje.
W tym sektorze nie było żadnych stacji wcześniej więc nie musiałem niczego likwidować.

Przy okazji tego tematu pytanko o aukcję Avrice. Powiedzmy, ża przyłączę się do licytacji (musiałbym dać w tej chwili 615mln cr.)
Czy wejściu do gry o ten sektor dostanę jakies info o przelicytowaniu czy nalezy to sprawdzać samodzielnie w BBSach lub jeszcze innym miejscu?
Kiedy kończy się aukcja?

#12 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 25 październik 2008 - 21:50

1. Ale co ma się dziać? Postawiłeś SH? Jaką, czyjej rasy? Zobacz na mapie sektora czy sektor nadal jest piracki, bo może już jest Twój, a ty nawet o tym nie wiesz.

2. Po przystąpieniu do aukcji, cena będzie kilka razy podbijana, wszystko przeczytasz w BBS-ach. Po osiągnięciu określonej kwoty (raz miałem 850mln, drugi raz 800mln) sektor zostanie sprzedany Tobie. Informacja będzie w BBS-ie. Po jakimś czasie były właściciel (nie pamiętam już jak, czy wiadomością, czy BBS-em) przekaże sektor w Twoje władanie i SH znajdująca się w tym sektorze będzie Twoja.

#13 cybernauta

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 44 postów

Napisano 26 październik 2008 - 07:22

Ad 1.

- Kupiłem Stację Handlową u Argonów w Argon Prime i przetransportowałem wynajętym TL do Hatikvath's Faith.

- Sektor o którym piszę wygląda teraz tak:
Dołączona grafika
Jak widać nie ma tam innych stacji i fabryk niż moje.

- Mimo to nadal należy do piratów:
Dołączona grafika

- Jak widac piratów ustawionych mam na "wróg" (no chyba że sektor nie nalezy do nich ale przecież tak mówi mapa):
Dołączona grafika
Sprawdziłem oczywiście wszystkie stacje, fabryki a nawet wieże laserowe oraz statki w tym sektorze - wszędzie takie ustawienia jak powyżej.

- Być może mam złą wersję skryptu? Albo gryzie się z jakimś innym lub nie działa z wersją 2.5 X3?
Dołączona grafika

Myslałem jeszcze, że być może sektor "nie chce" przejść w me chciwe łapy gdyz najpierw postawiłem tu HQ a potem dopiero Stację Handlową ale mam nadzieję, że nie to jest przyczyną problemu...

Tutaj wyczytałem coś iż nalezy wstawić do nazwy Stacji Handlowej znaczek "$" na początku nazwy (nie wiem czy dobrze zrozumiałem) ale nic to nie dało.
http://forum.egosoft...ic.php?t=143524

Może coś jescze nalezy ustawić w opcjach SH?
Choć raczej skłaniam się ku temu że zainstalowany skrypt zwyczajnie sobie nie działa z ver.2.5... :unsure:

----------

Ad.2

Dzięki, chyba się skuszę (o ile tu nie będzie kłopotów) :)

=========

EDIT: UDAŁO SIĘ! :)
Rozwiązanie okazało się dośc proste.
Ano zaciągnąłem tylko .spk z tego linku (czyli installs via Cycrow's Script Installer) http://forum.egosoft...ic.php?t=143524 gdyż myslałem że ta instalka wszystko załatwia, ale jakoś nie (jak widać powyżej).

Postanowiłem więc zassać tego pierwszego zip'a , poprzenosiłem manualnie pliki i voila - zaskoczyło :)

SEKTOR JEST MÓJ :)

#14 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 26 październik 2008 - 09:13

Ustaw w opcjach przejmowania sektorów: zezwolenie na stawianie stacji przez inne rasy - każda stacja płaci 10.000 cr co godzinę, a tu obrazek
Dołączona grafika

#15 cybernauta

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 44 postów

Napisano 26 październik 2008 - 09:43

Słusznie, dzięki za info :unsure:

--- edit ---

Już się Argoni wepchali ze smażalnią steków i z tubami. Witam ich serdecznie :)

#16 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 26 październik 2008 - 19:09

To jeszcze nic, poczekaj aż powstaną asteroidy, wtedy się zdziwisz, jak oni zapchali to poprzez bramę....

#17 Phalantax

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 05 listopad 2008 - 09:57

Pozwolę lekko odgrzać kotleta. Staram się przejąć Brennans Triumph. Ustawiłem wszystko jak trzeba Sh jest, ale nic się nie dzieje ! wspomnę tylko że już 2 sektory przejąłem więc nie jest to raczej wina skryptu.

EDIT

Dobra już nie ma problemu. po prostu latał sobie jeden Pir. pogromca i on przeszkadzał mi :unsure: ale teraz już ok jest wszystko :)

#18 Alistar65

Kadet

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaEdenkoben
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 10 czerwiec 2019 - 16:00

Witam.
Mam pytanko, czy można zmienić nazwę sektora?
Mam czyste X3 AP i interesuje mnie w dalszym okresie czasu przejęcie nieznanego sektora obok Legend's Home.
Fajnie bym mógł zmienić nazwę tego sektora na własną.

#19 Adrian_Wir

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów
  • Gram w: X3: Reunion

Napisano 11 czerwiec 2019 - 07:49

Nie ten dział, ale to przy okazji ;)

Na czystej grze się nie da. Był kiedyś skrypt do TC działający tez na AP do zmiany nazw nieznanych sektorów. Chyba MUS się zwał, a przynajmniej taki skrót mi się kojarzy.

Nie przyglądałem się mu. Być może wystarczyłoby edytować plik językowy wpisując odpowiednie koordynaty sektora i nazwę według woru tam podanego. A może musiałbyś pogrzebać w samym skrypcie. Nie wiem, oprócz ustawienia własnych nazw nieznanych sektorów nie bawiłem się nim. Ale w teorii powinien zadziałać :)

#20 Adrian_Wir

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów
  • Gram w: X3: Reunion

Napisano 11 czerwiec 2019 - 07:55

Nie można edytować postów?

Teraz dopiero zauważyłem, że chcesz edytować nazwę nieznanego sektora :)
Skrypt będzie wiec działał, tylko jak pisałem jest przewidziany dla TC. W AP niektóre nieznane sektory mają już swoją nazwę, wiec będziesz musiał plik językowy albo skrypt tak edytować, aby on och nie zmienił, a zmienił tylko to co chcesz :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych